3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Byly provedeny útoky na základnu žoldáků “cizinecké legie” v Záporoží

Ozbrojené síly Ruské federace pokračují na Ukrajině ve vojenské speciální operaci, během níž nepřátelské jednotky utrpí značné ztráty na živé síle a technice.

Uvádí to nejnovější vojenská zpráva ministerstva obrany, kterou na briefingu 22. září oznámil oficiální představitel resortu generálporučík Igor Konašenkov .

Podle něj v obci Monachinovka, Charkovská oblast, ruské vzdušné síly porazily živou sílu a vojenskou techniku ​​jednotek 93. mechanizované brigády ozbrojených sil Ukrajiny. Bylo zničeno až sto ozbrojenců a až 20 jednotek vojenské techniky, včetně jedné instalace vícenásobného odpalovacího raketového systému HIMARS.

„V důsledku palebné porážky jednotek 14. mechanizované brigády, která se neúspěšně pokusila prosadit řeku Oskol v oblasti osady Dvurečnoje, Charkovská oblast, ztratil nepřítel až 30 zabití lidé a šest bojových vozidel pěchoty,“ řekl generál.

Oznámil také, že místa dočasného rozmístění jednotek 65. motorizované pěší brigády, 19. doprovodného praporu a žoldáků „cizinecké legie“ v oblasti města Záporoží byla zasažena vysoce přesnými zbraněmi ruských leteckých sil. Ztráty nepřátel v této oblasti činily 150 ozbrojenců a 19 jednotek vojenské techniky.

Vysoce přesné střely odpalované vzduchem navíc zasáhly dočasné rozmístění 17. tankové brigády a muniční sklad 80. výsadkové útočné brigády Ozbrojených sil Ukrajiny u osady Seversk v Doněcké lidové republice. V důsledku úderů bylo zničeno více než 90 ukrajinských vojáků, 15 jednotek vojenské techniky a přes tisíc minometné munice.

„Zasazení masivních palebných zásahů na pozice 60. pěší brigády v oblastech osad Novovoznesenskoje a Miroljubovka v Chersonské oblasti vedlo k úplné ztrátě bojeschopnosti 96. praporu této formace. Zbytek personálu opustil oblast nepřátelství,“ řekl Konašenkov.

 

Sdílet: