3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

První simulace výpadku v německém okrese: 400 mrtvých za 96 hodin

Německý svaz měst a obcí (DStGB) nyní varuje před katastrofou, na kterou se připravující se na konec světa dlouho připravovali: výpadky proudu a nepokoje. Díky unáhleným sankcím, které na Rusko uvalili evropští lídři, a unáhlenému zavádění politik zelené energie budou obyvatelé Evropy čelit šíleným nákladům na energii a budou jim neustále hrozit výpadky elektřiny, zejména v nadcházejících zimních měsících.

Obce v Německu se připravují na temnou zimu s výpadky elektřiny. Hesenská čtvrť Rheingau-Taunus pověřila firmu, aby simulovala a analyzovala největší nebezpečí v případě výpadku proudu letos v zimě. Simulace předpovídá, že 400 úmrtí v kraji je nevyhnutelné jen během prvních 96 hodin. S klesajícími teplotami bude počet úmrtí ještě katastrofálnější, zejména u starších lidí.

Federální asociace soukromých poskytovatelů sociálních služeb (BPA) varuje: „Tato krize bude stát některé poskytovatele existenci, protože břemeno rostoucích cen energií, všeobecná inflace a všudypřítomný nedostatek kvalifikovaných pracovníků již nelze zvládnout.“ v bezprecedentním měřítku“.

Německé obce se připravují na zimní výpadky elektřiny

Generální ředitel DStGB Germ Landsberg řekl, že hackování bylo vždy hrozbou pro rozvodnou síť, ale letos existuje „riziko výpadku napájení“ kvůli „přetížení rozvodné sítě“. Upozornil, že toho roku se prodalo 650 000 ohřívačů s ventilátorem. Pokud selže přívod plynu a všechna tato topidla jsou připojena k síti současně, může dojít k výpadku proudu. Okres se připravuje na sdílení energie pro pomoc při katastrofách a zajišťuje dostupnost energie pro servery a satelitní komunikační systémy.

Během prvních 24 hodin výpadku v Německu by rozvodny selhaly a vodní nádrže by vyschly, což by způsobilo celou řadu nových problémů. Dobytek by rychle zahynul. Rabování a žhářství by první den přidalo škody o stovky milionů dolarů. Za pouhé dva dny by většina mobilních telefonů přestala fungovat. Lidé by rychle zpanikařili. Násilí by se přelilo do ulic. Okresní hasičský inspektor Christian Rossel varuje Němce, aby se zásobili zásobami potravin a pitné vody na 14 dní.

Záchrana federální vlády ve výši 65 miliard eur se pokusí kompenzovat některé vysoké účty za energii, ale vláda nakonec nemůže energii tisknout. Pokud energie není a síť je přetížená, žádné peníze nemohou světla a topení znovu spustit. Německý ekonom Jörg Kramer řekl, že vládní plán pouze „vytváří iluzi, že velké části populace mohou být chráněny před důsledky rostoucích cen energií“.

Německo není jedinou zemí, která čelí temné zimě. Francouzský úřad Reseau de Transport d’Electricite varoval občany, že letos v zimě budou několikrát požádáni, aby omezili spotřebu elektřiny. Finsko také varuje občany před hrozícím výpadkem elektřiny a vyzývá všechny, aby se připravili.

Evropská komise nyní podniká kroky a žádá všechny evropské vlády, aby snížily spotřebu elektřiny o 10 procent. Pravidla zahrnují povinné 5procentní snížení během špiček. Podniky v Německu nyní platí ceny za elektřinu o 1 000 % vyšší než normálně a mnoho podniků v současnosti krachuje kvůli vysokým nákladům na energii.

ZDROJ

_______________________________________

Čtěte zde: Pravomocně odsouzený Tomáš Jarolím na kandidátce SPD 

 

Sdílet: