1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

EU nahrazuje závislost na Rusku ještě větší závislosti na muslimech a ti toho využívají

Taková lapálie. Ázerbájdžán, věrný spojenec Turecka a podle paní von Leyenové nový spolehlivý dodavatel plynu pro EU a její klíčový partner na cestě do zeleného ráje, nám napadl Arménii. Zase. Jako na potvoru den před projevem Layenové “o stavu Unie”, kde se chlubila “diverzifikací zdrojů plynu od nových spolehlivých dodavatelů”. O “zanedbatelném detailu”, jako je agrese Ázerbájdžánu vůči sousedním státu, se neobtěžovala byť jen zmínit.

Na konci července Leyenová na svém Twitteru uvedla: “EU se obrací na spolehlivější dodavatele energie. Dnes jsem v Ázerbájdžánu, abychom podepsali novou dohodu. Naším cílem je během několika let zdvojnásobit dodávky plynu z Ázerbájdžánu do EU. Tato země bude zásadním partnerem pro naši bezpečnost dodávek na cestě ke klimatické neutralitě”.

Rusko, původně oslavovaný nejspolehlivější zdroj plynu na cestě do zeleného evropského ráje, začalo zlobit, napadlo Ukrajinu a bylo odvrženo. Všichni v EU podporujeme trpící zemi, pomáháme jak to jde, posíláme zbraně a peníze (všimli jste si, že už téměř zcela utichly žádosti o sběr humanitární pomoci?), v médiích běží nekončící vlna protiruské hysterie, premiér Fiala prohlašuje (v rozporu s ústavou ČR), že jsme ve válce … atd. atd.

Ázerbájdžán, aktuálně oslavovaný nejspolehlivější zdroj plynu na cestě do zeleného evropského ráje (ta Leyenová je tím snad úplně posedlá), začal zlobit, napadl Arménii a …nic. Žádné výzvy k pomoci malé křesťanské zemi, napadené velkým islamizujícím se sousedem, žádné výzvy k solidaritě a přijímání případných uprchlíků, žádná finanční, humanitární nebo zbrojní pomoc. Žádný Fiala, vyhlašující další válku, žádné mávání arménskými vlajkami, žádné plivání na prezidenta Ilhama Alijeva.

Fakt nevím. Něco je tady asi špatně.

Jaroslav Štefec

___________________________________________________________
Sdílet: