3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Velcí dodavatelé plynu Pražská plynárenská a ČEZ mají od majitelů (Praha a stát) zakázáno do voleb zásadně zvedat zálohy za plyn domácnostem

Po volbách se bude zase 5-koalice posmívat voličům, jak jí naletěli

Naše redakce obdržela interní informace od zaměstnanců Pražské plynárenské a firmy ČEZ. Podle nich mají obě firmy zakázáno do voleb na podzim zásadním způsobem zvyšovat zálohy za plyn (a elektřinu). Cílem je nevyděsit voliče před komunálními/krajskými a senátními volbami. Pražskou plynárenskou ovládá koalice z magistrátu Piráti, TOP 09 a Praha sobě (na magistrátu se jí prý říká židle sobě), ČEZ ovládá vládní pětikoalice ODS, TOP09, KDU, Piráti a STAN. Jejich zástupci sice ví, že se volby falšují v jejich prospěch, ale má to zatím (do korespondenční volby) své meze. Přece jen nejde vykládat 2% hlasů za 80%. Proto je potřeba vyděšenou veřejnost uklidnit. Obzvlášť když strašení Putinem už nezabírá a lidé mají Ukrajiny a ukrajinských uprchlíků plné zuby. Tak se přišlo se „zastropováním“, které ale bude znamenat zvýšení cen o nejméně 500%!

Lidé jsou vyděšeni prudce rostoucími cenami potravin a hlavně energií. Většině z nich už dodavatel zvýšil zálohy na plyn nejméně o 100%, jenže díky protičeské politice české vlády je nyní reálná cena plynu nejméně 10 krát vyšší než loni a to znamená, že v zimě (po volbách) lidem přijdou doplatky v řádech desítek – stovek tisíc korun na domácnost. To bude pro mnohé existenční záležitost, protože na to zkrátka nebudou mít a tím se dostanou do exekuce z níž není cesta ven. To ale přirozeně místním politikům nevadí, vždyť jejich zahraniční páni přece řídí zemi především pomocí nesplatitelných dluhů, takže pár milionů nových exekucí je vlastně bezva.

Česká věc

__________________________________________

Čtěte zde: Pravomocně odsouzený Tomáš Jarolím na kandidátce SPD

 

Sdílet: