28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Evropský parlament prohlásil Maďarsko za diktaturu – jak kdo hlasoval?

Předně je třeba zdůraznit, že superdiktaturou je zde právě samotná EU. O tom však netřeba hlasovat, kdo má všech pět pohromadě, ten to sám vidí. Pokud by chtěl jakýkoli národ nastoupit politiku v čemkoli ideologicky odlišnou od EU, byl by to samozřejmě obrovský problém a prohlášení za diktaturu by logicky následovalo záhy poté.

Ovšem nikoho nenapadne prohlásit za diktaturu i ty ostatní země, které protiústavně omezovaly neočkované a zaváděly prokazatelně ekonomice, zdraví, psychice i vzdělání škodlivé lockdowny. Stejně tak nikdo neprohlásí za nedemokratické ani ty politiky, kteří dlouhé roky pracují v neprospěch vlastních zemí. To je ovšem z pohledu EU velmi záslužná činnost.

O čem se tedy konkrétně hlasovalo? Cituji EU:

„Maďarsko již nemůže být považováno za demokracii“.

Evropský parlament schválil zprávu, ve které je Maďarsko definováno jako „systémová hrozba“ pro základní hodnoty EU, „volební autokracie“. Jsou požadována opatření uvedená v článku 7 Smluv EU. Zpráva byla schválena 433 hlasy, 123 proti. „Nedostatek rozhodných kroků EU přispěl ke vzniku hybridního režimu volební autokracie.“

jak hlasovali naši europoslanci?

Toto usnesení EU podpořili:  Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU-ČSL), Zdechovský (KDU-ČSL), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO),  Hlaváček (ANO), Maxová (zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)

Proti hlasovali: Vondra (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (zvolen za SPD), David (SPD),

Zdrželi se: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS)

Z 21 našich europoslanců hlasovalo jen 17 výše uvedených, 4 se hlasování vůbec nezúčastnili…

Slovanka

_______________________________________________

Čtěte zde: Pravomocně odsouzený Tomáš Jarolím na kandidátce SPD

 

 

Sdílet: