2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Britská policie se letos v zimě připravuje na „velké občanské nepokoje“

Policejní šéfové se obávají, že „ekonomické otřesy a finanční nestabilita“ by mohly povzbudit „určité druhy zločinu,“ uvádí Zero Hedge.

Britská policie se tuto zimu zjevně připravuje na „velké občanské nepokoje“. Uniklé dokumenty by tyto plány prokázaly, píše mediální portál Zero Hedge s odkazem na The Times .

Nová britská premiérka Liz Trussová má jen týdny na to, aby zahájila solidní plán obnovy britské ekonomiky vzbuzující důvěru; Jinak letos na podzim a v zimě hrozí rozsáhlé občanské nepokoje, varuje Zero Hedge .

Policejní náčelníci ve Spojeném království se obávají , že „ekonomické otřesy a finanční nestabilita“ mají „potenciál povzbudit nárůst určitých typů trestné činnosti“, včetně krádeží v obchodech, vloupání, krádeží vozidel, online podvodů a vydírání.

„Pokračující a bolestivé ekonomické tlaky“ by mohly brzy vyvolat „velké občanské nepokoje“ podobné nepokojům v Londýně v roce 2011.

Tváří v tvář rostoucím cenám energií, zmenšujícím se zásobám energie a rostoucím nepokojům mezi obyvatelstvem čelí Spojené království kolapsu, jaký země již dlouho nezažila.

Policie již zaznamenala nárůst násilné trestné činnosti , protože inflace je nejvyšší za několik desetiletí. Kromě policie varovali i energetici experti, že „hrozí masové nepokoje, pokud lidé tuto zimu nebudou moci platit účty za topení a elektřinu,“ uvádí Zero Hedge .

_____________________________________________

Čtěte zde: Pravomocně odsouzený Tomáš Jarolím na kandidátce SPD

 

 

Sdílet: