10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Válečné lodě Ruska a Číny zahájily společné hlídky v Tichém oceánu

Lodě ruského námořnictva a čínského námořnictva zahájily další společnou hlídku v Tichém oceánu. Bylo to oznámeno dnes 15. září, informuje agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.

„V rámci realizace programu mezinárodní vojenské spolupráce provádějí válečné lodě ruského námořnictva a námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády druhou společnou hlídku v Tichém oceánu,“  cituje agentura zprávu z vojenského oddělení. 

Jak upřesnilo ministerstvo obrany, lodě budou vypracovávat společné taktické manévry, organizaci komunikace, praktickou dělostřeleckou palbu a podporu letů nosných vrtulníků.

„Úkoly hlídkování jsou posilovat námořní spolupráci mezi Ruskou federací a Čínskou lidovou republikou, udržovat mír a stabilitu v asijsko-pacifické oblasti, monitorovat mořskou oblast a také chránit objekty námořní hospodářské činnosti Ruské Federace a Číny,” dodalo ministerstvo.

Ze strany námořnictva se do hlídkování zapojují fregata maršál Šapošnikov, korvety Hrdina Ruské federace Aldar Tsydenzhapov, Perfect and Loud a střední námořní tanker Pečenga. Od námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády – torpédoborec “Nian Chang”, hlídková loď “Yang Chen” a komplexní zásobovací plavidlo “Dong Pinghu”.

První společná hlídka ruského námořnictva a čínského námořnictva byla provedena v říjnu loňského roku.

___________________________________________

Čtěte zde: Pravomocně odsouzený Tomáš Jarolím na kandidátce SPD

 

Sdílet: