4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jak se blíží podzim, 12 bodů ukazuje, že jsme nebezpečně blízko ekonomickému krachu

Slyšel jsi mě to říkat znovu a znovu. To, co právě prožíváme, mi hodně připomíná rok 2008 a všichni si pamatujeme, co se stalo na podzim roku 2008 . Ale to neznamená, že tato nová krize bude přesně jako ta minulá. Koneckonců, každý hospodářský pokles je jedinečný. Ale skutečnost, že vidíme tolik paralel mezi tím, co se děje nyní, a tím, co se stalo před 14 lety, by nás všechny měla hluboce znepokojovat. Zdá se, že jsme na pokraji dalšího ekonomického krachu a jakákoli „řešení“, která nám naši politici nabízejí, situaci jen zhoršují.

Doufejme, že někdo tam venku najde způsob, jak vytáhnout zázrak z klobouku a nejhorší možný scénář lze odvrátit.

Ale nečekal bych, že se to stane. Níže je 12 čísel, která ukazují, že jsme nebezpečně blízko ekonomickému krachu na podzim roku 2022…

 • 1 Vláda nám říká, že míra nezaměstnanosti vzrostla v srpnu na pouhých 3,7 procenta .
 • 2 Podle Johna Williamse ze shadowstats.com by skutečná míra nezaměstnanosti ve Spojených státech byla přes 24 procent při použití poctivých čísel.
 • Přibližně polovina všech amerických společností tvrdí, že v příštích 12 měsících zruší pracovní místa.
 • 4 Vláda nám říká, že míra inflace ve Spojených státech je pouze 8,5 procenta .
 • 5 Podle Johna Williamse ze shadowstats.com, kdyby se inflace počítala tak, jak to bylo v roce 1980, skutečná míra inflace by byla 17 procent.To je horší než cokoli, co jsme viděli v éře Jimmyho Cartera.
 • 6 V jedné společnosti se počet Američanů, kteří si berou krátkodobé půjčky na potraviny, letos téměř zdvojnásobil .
 • Jeden z pěti domácích prodejců ve Spojených státech v posledním měsíci snížil svou požadovanou cenu. To je další důkaz toho, že ceny domů začínají rychle klesat.
 • 8 Prodej domů v červenci letošního roku byl zhruba o 20 % nižší než v červenci loňského roku.
 • 9 Nedávný průzkum ukázal, že 3,8 milionu Američanů věří, že by mohli být nuceni opustit své domovy během příštích dvou měsíců.
 • 10 Podle National Energy Assistance Directors Association má v současnosti přibližně 20 milionů amerických domácností nedoplatky na účtech za elektřinu.
 • 11 Dow Jones Industrial Average klesal tři týdny v řadě. K podobnému poklesu došlo před velkým krachem akciového trhu v roce 2008.
 • 12 V srpnu prodalo ohromných 2 150 jednatelů podíly ve svých společnostech. Snaží se vydělat peníze, dokud ještě mohou?

Gustavo Arnal byl jedním z vedoucích pracovníků společnosti, kteří nedávno prodali velké množství akcií.

Teď je mrtvý…

Muž, který v pátek vypadl z 18. patra slavné věže „Jenga“ ve čtvrti Tribeca na Manhattanu, byl identifikován jako jednatel společnosti Bed Bath & Beyond.

Gustavo Arnal, 52, byl finančním ředitelem společnosti Bed Bath & Beyond, která se v poslední době potýká s vysokou inflací a zpomalující ekonomikou. Jen dva dny před Arnalovou smrtí společnost oznámila plány na uzavření 150 ze svých přibližně 900 obchodů a propuštění 20 procent zaměstnanců.

Podle zpráv z MarketBeat.com před více než dvěma týdny prodal přes 42 000 akcií společnosti, často označované jako „Meme Stock“, za 1 milion dolarů.

Zdá se, že Arnal byl chycen v plánu pump and dump a možná se rozhodl, že nechce strávit zbytek svého života ve vězení…

Výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti Bed Bath & Beyond, který v pátek spadl z 18. patra newyorského mrakodrapu, byl předmětem hromadné žaloby, která tvrdila, že on a ovládající akcionář, předseda GameStop Ryan Cohen, obviněný z umělého navyšování hodnoty společnosti ve schématu „pump and dump“.

Gustavo Arnal, 52, a Cohen jsou uvedeni jako obžalovaní v hromadné žalobě podané minulý měsíc u amerického okresního soudu pro District of Columbia.

Bohužel si myslím, že uvidíme spoustu lidí skákat z budov, než to celé skončí.

Většina Američanů by něco takového samozřejmě nikdy neudělala.

Většina Američanů prostě vydrží, co přijde, i když je jejich životní úroveň systematicky ničena.

CNN například nedávno vyzpovídala mladou maminku, která si nemohla dovolit koupit ani batoh pro svého předškoláka…

Když Sarah Longmore dokončila nákupy do školy, matka pěti dětí se podívala na batoh za 25 dolarů pro svého předškoláka. Rostoucí inflace si vybrala daň v rodinném rozpočtu a rozhodla se, že její dcera si vystačí s použitým batohem. Vrátila batoh.

Bohužel v tom není sama.

Nedávný průzkum zjistil, že pouze 36 % všech rodičů bude schopno v tomto školním roce zaplatit za vše, co jejich děti potřebují…

Pouhých 36 % rodičů uvedlo, že budou moci v tomto školním roce zaplatit za vše, co jejich děti potřebují, podle výroční zprávy o školních potravinách společnosti Morning Consult. To je výrazný pokles z 52 % v roce 2021, kdy byla inflace nižší a některým rodinám pomohly stimulační balíčky a zálohy na daň na děti.

Je situace opravdu tak špatná?

Pokud ano, jaké budou podmínky za šest měsíců nebo za rok?

Do roku 2023 zbývají necelé čtyři měsíce a jeviště je připraveno pro ekonomickou implozi naprosto epických rozměrů.

Pamatujete si, jakou extrémní bolestí náš národ prošel v letech 2008 a 2009?

Mnozí věří, že to, co je před námi, bude ještě horší.

Největší dluhová bublina ve světové historii začíná praskat a centrální banky po celém světě propadají panice.

Pokud jste vždy chtěli žít v „zajímavé“ době, nyní se vaše přání splní.

Pro většinu lidí ale časy, ke kterým směřujeme, nebudou vůbec zábavné.

ZDROJ

 

Sdílet: