27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Německo: „Allahu akbar!“ Muslim byl zastřelen poté, co při útoku bodal do kolemjdoucích

Další obohacení zažilo Německo včera. Ovšem první otázka, která se naskýtá je, jak asi dopadne ten policista, který ho zastřelil. Když totiž nedávno v Německu jiný policista zastřelil nožem útočícího Senegalce, byl obžalován za zabití a nepřiměřenou obranu a jeho kolegy zřejmě čeká suspendace za to, že nejen nezabránili střelbě, ale i za to, že proti Senegalci použili pepřový sprej, což je údajně také považováno za nepřiměřenou obranu. Útočník byl nakonec oslavován jako oběť a němečtí daňoví poplatníci uhradili i převoz jeho těla do Senegalu.

V té souvislosti je až udivující, že se policisté nebáli na útočníka s nožem vystřelit…

Podle prohlášení místní policie zaútočil 30letý muž na několik kolemjdoucích nejméně jedním nožem poblíž nádraží v Ansbachu, městě v Bavorsku nedaleko Norimberku.

Dva lidé byli zraněni, ale podle stejného zdroje nejsou v ohrožení života. Při zásahu policie agresor napadl policisty, kteří zahájili palbu a smrtelně ho zranili, uvádí se v prohlášení.

Podle svědků „muž také během útoku několikrát křičel „Alláhu Akbar“, upřesňuje policie, která tvrdí, že zatím zjišťuje, zda má zločin souvislost s islamistickým nebo teroristickým kontextem. Policie totožnost útočníka zná, ale nechce ji zveřejnit.

Závěr? Útočník bude opět oběť a obžalovaným pak policista, který střílel.
Sdílet: