27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Regulační úřady schválily vakcíny na omicron bez jediného testu na lidech

Lékaři a média zpochybňují americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v souvislosti s jeho nedávným rozhodnutím schválit zcela nové „bivalentní“ posilovací dávky vakcín proti Covid-19, které nebyly nikdy testovány na lidech.

Totéž se týká i Evropské lékové agentury (EMA), která před pár týdny vydala stejné rozhodnutí.

Argumentem je, že nové injekce se liší od starších tak málo, že nemusí podstoupit žádné klinické zkoušky na lidech. Toto je argument regulačních úřadů poté, co orazítkovaly nejnovější vakcíny nadsvětelnou rychlostí.

Komisař FDA Robert Califf a ředitel Centra pro hodnocení a výzkum biologických látek Peter Marks uvedli, že federální agentura použila stejný proces pro schvalování nových posilovacích dávek, který používá ke schvalování nových každoročních očkování proti chřipce.

“Tohle je otázka číslo jedna, kterou si lidé kladou,” řekl Califf na tiskové konferenci.

Marks k tomu dodal, že FDA má „rozsáhlé zkušenosti z minulosti se změnami virového kmene, které se uskutečnily bez klinických údajů, jen na základě dostupných podkladů“.

(Související: Vlastní interní údaje společnosti Moderna ukazují , že vakcíny nejsou účinné proti variantě omikron.)

Nezávislým médiím bylo během virtuální tiskové konference FDA zakázáno klást otázky

Dvojice uspořádala virtuální tiskovou konferenci, na které prodiskutovala tuto záležitost. Interaktivní kanál Zoom umožnil médiím – tedy jen některým médiím – klást otázky.

Portál Just the News říká, že dostal přístup pouze ke stejnosměrné verzi streamu na YouTube, kterou bylo možno jen sledovat a neumožňovalo klást otázky.

Wake Forest University (WFU) v Severní Karolíně mezitím dokonce ani nečekala na přímý přenos – nebo na schválení vakcíny úřadem FDA – předtím, než ji začala nařizovat svým studentům.

Instituce se sídlem ve Winstone-Salem, která je součástí farmaceutického regionu „Trojúhelník“ ve střední části Severní Karolíny, tvrdí, že své rozhodnutí nařídit zcela nové posilovací dávky téměř měsíc před jejich skutečným schválením bylo přijato „na posílení kolektivní imunity naší komunity“.

Vakcína testována pouze na 8 myších!

Studenti a učitelé, kteří nedávno obdrželi první posilovací dávku vakcíny, jsou spolu se všemi ostatními nuceni opět si vyhrnout rukávy pro vakcínu, která byla testována pouze na osmi myších, na základě čehož jí FDA dala zelenou.

Podle této skutečně malé studie na zvířatech vakcína proti omikronu od společnosti Pfizer „vygenerovala 2,6násobné zvýšení hladin neutralizačních protilátek“ ve srovnání s dosavadní vakcínou společnosti.

Nedefinovaná „laboratorní práce“ na vakcíny Moderny údajně ukázala osminásobný nárůst stejných hladin neutralizačních protilátek.

Vedoucí amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walensky oznámila, že důvodem tak rychlého schválení vakcíny bez pokusů na lidech je to, že federální vláda už na takové věci prostě nemá čas čekat.

„Budeme používat to, co bych považovala za potenciálně zastaralou vakcínu,“ řekla s odkazem na současné posilovací dávky, o kterých se říká, že jsou neúčinné proti nejnovější podvariantu omikronu.

Zdá se, že skutečným cílem je dostat co nejvíce těchto „smakulád“ do ramen lidí před listopadovými doplňovacími volbami do amerického Kongresu. Epidemiolog Vinay Prasad z Kalifornské univerzity v San Francisku to potvrdil ve svém twittě, když napsal:

„Walensky říká, že nemůžeme čekat na údaje z lidských klinických zkoušek, musíme se spoléhat na myši… Toto nemohou rozhodnout političtí kandidáti… Máte-li volby v listopadu, těsně před volbami byste schválili cokoli, co by mohlo snížit počet nových případů covidu. Kdo se stará o bezpečnost a závažné vedlejší účinky? FDA musí být odstřihnuta od rozhodování.“

Závěr

Ředitel Výboru pro korovavirovou krizi Jim Clyburn (DS.C.), osoba odpovědná za úspěšný nátlak na FDA, aby snížila své standardy pro covidové vakcíny podávané dětem, vydal tento týden prohlášení, ve kterém slaví rychlé schválení nové posilovací vakcíny na omikron ze strany FDA .

Nejnovější zprávy o covidových vakcínách naleznete na stránce ChemicalViolence.com .

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com

 

Sdílet: