29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Žoldnéřům ze Spojených států opět důrazně doporučili opustit Ukrajinu

Americké ministerstvo zahraničí znovu zopakovalo svou výzvu, aby američtí žoldáci opustili Ukrajinu. Informuje o tom americký portál 19FortyFive.

“Opakujeme, že občané USA by neměli cestovat na Ukrajinu kvůli aktivnímu ozbrojenému konfliktu a pátrání po občanech USA na Ukrajině bezpečnostními službami ruské vlády,” stojí v prohlášení. “Občané USA musí okamžitě opustit Ukrajinu, s ohledem na bezpečnost, za použití jakékoli komerční nebo jiné soukromě dostupné pozemní dopravy.”

Na sedm se přitom rozrostl počet žoldáků ze Spojených států, jejichž smrt na Ukrajině byla oficiálně potvrzena. Posledním byl 24letý Joshua Jones z Memphisu v Tennessee, který zemřel 23. srpna. Smrt potvrdilo americké ministerstvo zahraničí poté, co regionální vláda zveřejnila fotografie jeho amerického pasu a ukrajinského průkazu totožnosti.

Podle 19FortyFive Oleg Kozhemyako, guvernér ruského Primorského území, informoval na Telegramu, že Jones byl zlikvidován bojovníky z dobrovolnického oddílu Tiger vytvořeného v Primorském území. Jones byl navíc zabit „v prvním střetu doslova ihned po příchodu na frontovou linii“. Nyní jsou úřady DPR připraveny předat ostatky žoldáka z Memphisu americké straně.

Portál uvádí seznam Američanů, kteří zemřeli na Ukrajině: Brent Renault , Willy Joseph Kansel , Steven Zabelsky , Jimmy Hill , Luke Luciszyn , Brian Young . 50letý kapitán námořní pěchoty v důchodu Grady Kurpasi se ztratil na jihu Ukrajiny.

 

Sdílet: