2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinští vojáci popsali, jak Kyjev drancuje pomoc a ohrožuje vojáky i civilisty

Ukrajina sice ještě formálně „neprohrála“ válku proti Rusku po invazi Moskvy koncem února 2022, ale podle několika vojenských veteránů země je jen otázkou času, kdy se tak stane.

“Zbraně jsou rozkradené, humanitární pomoc je vypleněna a nemáme ani tušení, kam zmizely miliardy poslané do této země,” řekl jeden válečný veterán pro portál The Grey Zone o tom, co se děje s masivní zahraniční pomocí poskytovanou Ukrajině evropskými a americkými daňovými poplatníky.

Portál dále píše:

Ve videu odeslaném přes Facebook messenger v červenci 2022 lze vidět Ivana stát vedle svého auta, modelu SUV Mitsubishi z roku 2010. Ze zadního okna se valí kouř. Ivan se směje a posouvá kamerou svého telefonu po celé délce vozidla, přičemž ukazuje díry po kulkách.

„V mém autě se pokazilo turbodmychadlo,“ řekl a posunul telefon směrem k přední části vozu.

„Můj velitel říká, že bych měl zaplatit za opravu sám. Abych mohl ve válce používat vlastní auto, musím si za vlastní peníze koupit nové turbodmychadlo.“

Ivan následně otáčí fotoaparát směrem ke svému obličeji.

„No, vy zkurvení poslanci v parlamentu, doufám, že se navzájem požerete, ďáblové! Přál bych si, abyste byli na mém místě,“ dodal.

Poslanci parlamentu si zvyšují platy, dokud jejich země a vojáci krvácejí

Ivanovo rozzlobené hodnocení přichází poté, co si ukrajinští poslanci parlamentu minulý měsíc odhlasovali zvýšení platů o 70%, uvedl portál The Grey Zone a dodal, že podle dokumentace to dokázaly jen díky miliardám dolarů a eur, které byly zaslány zemi.

„My, ukrajinští vojáci, nemáme nic,“ řekl Ivan pro média.

„Věci, které dostali vojáci k použití ve válce, pocházeli přímo od dobrovolníků. Pomoc, která jde naší vládě, se k nám nikdy nedostane.“

Ivan také řekl, že slouží ukrajinské armádě od roku 2014. V současnosti je umístěn v regionu Donbasu, kde musí používat malá komerční bezpilotní letadla k lokalizaci ruských pozic, na které se má zaměřit dělostřelectvo.

“V první linii je teď tolik problémů,” řekl.

„Nemáme připojení k internetu, což nám v podstatě znemožňuje práci. Musíme jezdit nahoru a dolů, abychom našli signál na mobilních zařízeních. Dovedete si to představit?“

Další voják ve stejné jednotce poslal portálu The Grey Zone video, na kterém se krčí v zákopu nedaleko frontové linie v Donbasu.

“Podle dokumentů nám zde vláda postavila bunkr,” poznamenal ve videu.

„Ale jak vidíte, nad našimi hlavami je jen několikacentimetrová dřevěná pokrývka, která nás má chránit před tankovým a dělostřeleckým ostřelováním.

Rusové nás ostřelují celé hodiny. Tyto zákopy jsme si vykopali sami. Máme zde dva samopaly AK-47 na 5 vojáků a neustále se zasekávají kvůli prachu,“ ukázal voják a otestoval samopal.

„Šel jsem za velitelem a vysvětlil jsem mu situaci. Řekl jsem mu, že je příliš obtížné udržet tuto pozici. Řekl jsem mu, že chápu, že je to strategicky důležitý bod, ale náš tým je rozbitý a žádná pomoc nám nepřijde.

Za 10 dní zde zahynulo 15 vojáků, všichni z ostřelování a šrapnelů.

Zeptal jsem se velitele, jestli bychom mohli přinést nějakou těžkou techniku ​​na stavbu lepšího bunkru a on odmítl, protože řekl, že ruské ostřelování by mohlo poškodit techniku. Je mu jedno, že tady zemřelo 15 našich vojáků?“ zeptal se voják.

“Pokud byste se pokusili americkému vojákovi vysvětlit situaci, ve které se ocitli ukrajinští vojáci, myslel bys, že jste blázen,” řekl Ivan.

„Představte si, že říkáte americkému vojákovi, že ve válce používáme naše vlastní osobní auta a jsme také zodpovědní za platby na opravy a palivo.

Kupujeme si vlastní neprůstřelné vesty a přilby. Nemáme pozorovací nástroje ani kamery, takže vojáci musí vystrčit hlavy, aby viděli, co přichází. To znamená, že raketa nebo tank jim mohou kdykoli odtrhnout hlavu,“ dodal Ivan.

Nad podmínkami na frontě lamentoval i třiadvacetiletý Ilja, voják z Kyjeva.

“Kdybych věděl, kolik podvodů je v této armádě a jak to tady bude celé vypadat, nikdy bych se k armádě nepřidal,” řekl.

„Chci jít domů, ale když uteču, čeká mě vězení.“

Pokračoval, že jemu a dalším vojákům v jeho jednotce chybí základní zbraně a ochranné pomůcky.

„Na Ukrajině se lidé navzájem podvádějí i ve válce. Sledoval jsem, jak nám odvážejí zdravotnický materiál, který nám darovali,“ uvedl.

„Auta, která nás přivezla na naše stanoviště, byla ukradena. A za tři měsíce nás nenahradili noví vojáci, přestože jsme už měli být vystřídáni minimálně třikrát.“

Americká lékařka jménem Samatha Morrisová také mluvila o neustálé korupci a rozkrádání za ukrajinskými hranicemi.

„Když jsem poprvé překročila hranici z Polska, musela jsem skrýt své zdravotnické potřeby pod matrace a plenky, aby mi je neukradly,“ řekl Morrisová, která pochází z Maine a na Ukrajinu odešla v květnu učit vojáky lékařské péče.

„Pohraničníci na ukrajinské straně prostě vezmou věci a řeknou vám: „Potřebujeme to pro naši válku,“ ale pak ty věci prostě ukradnou a prodají dál. Upřímně řečeno, pokud dary nedoručíte přímo zamýšleným příjemcům, položky se k nim nikdy nedostanou,“ dodala.

„Zavolala mi zdravotní sestra z vojenské nemocnice v ukrajinském městě Dnipro,“ pokračovala Morrisová.

„Řekla, že ředitel nemocnice ukradl všechny léky proti bolesti, aby je dále prodal, a že zranění vojáci, kteří se tam léčili, neměli žádná anestetika proti bolestem.

Prosila nás, abychom jí přinesli léky proti bolesti, že je skryje před ředitelem nemocnice, aby se dostali k vojákům.

Ale komu můžeš věřit? Opravdu kradl léky ředitel nemocnice, nebo se nás snažila oklamat, abychom jí dali léky proti bolesti a ona je pak prodala nebo použila? Kdo ví. Všichni lžou.“

Závěr

Poslední věcí, kterou by evropští a američtí daňoví poplatníci měli dělat, je financovat zkorumpovanou Ukrajinu.

Přesto naši zaprodaní lídři nadále tlačí eura a dolary a posílají je tam, kde jsou jen zbytečně vyhozené nebo ukradené.

Autor: JD Heyes, Zdroj: naturalnews.com

 

Sdílet: