11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Izrael dobývá svět. Oddanost izraelským a židovským zájmům je novou normou

FOTO: Zavražděné palestinské děti židovským režimem

Musím se přiznat k určité zálibě v ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Ne, není to nad jeho činy na Ukrajině, ani nad jeho autoritářskými sklony v tuzemsku. Je to způsobeno tím, že někdy vyjadřuje pokrytectví cizích zemí a vůdců nuzným způsobem a nevezme si zajatce. V poslední době měl dost odvahy srovnávat a porovnávat to, z čeho byla obviněna ruská armáda na Ukrajině, s tím, co Izrael dělá v Gaze. Učinil tak položením řady otázek, které společně demonstrují pokrytectví Washingtonu a některých Evropanů ohledně toho, co představuje válečné zločiny nebo zločiny proti lidskosti. Otázky zněly: „Za prvé, existují nějaké sankce proti Izraeli za vraždu a ničení nevinných palestinských žen a dětí? Druhý, existují nějaké sankce proti Spojeným státům za zabíjení a ničení životů nevinných žen a dětí v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, na Kubě, ve Vietnamu a dokonce za krádež jejich diamantů a zlata? A za třetí, byly nějaké sankce proti USA a Francii kvůli zabití Muammara Kaddáfího a zničení Libye?

Rusko je samozřejmě na konci sankcí a bojkotů a dokonce i oficiálních krádeží peněz, které mělo v amerických a evropských bankách. Musela se také vypořádat s vojenskou podporou, kterou NATO poskytuje režimu Volodymyra Zelenského na Ukrajině. Minulý měsíc americký Senát jednomyslně schválilsměšná nezávazná rezoluce prohlašující Rusko za „státního sponzora terorismu“, která, pokud by ji podpořil Bílý dům, by nevyhnutelně vedlo k dalším sankcím a navýšení pomoci Zelenskému a jeho zkorumpovaným kumpánům v otevřeně deklarovaném pokusu oslabit Rusko a svrhnout Putina. Znamenalo by to také, že budoucí funkční diplomatický vztah mezi Moskvou a Washingtonem by se stal nemožným. V Putinových otázkách je implicitní jasné obvinění, že existuje dvojí metr na to, co tvoří národní bezpečnost. Západ podporuje vojenský odpor Ukrajiny proti Rusku, ale nepodporuje právo Palestinců bránit se v případě napadení Izraelem, jak k tomu došlo 5. srpna , nevyprovokovaný útok, který mimo jiné zabil17 palestinských dětí.

Ruské ministerstvo zahraničí navázalo prohlášením, které bylo poprvé zveřejněno na účtech egyptského velvyslanectví na sociálních sítích. Prohlášení obsahovalo snímek obrazovky tweetu izraelského premiéra Yaira Lapida zveřejněného 3 .o údajném zabíjení civilistů v ukrajinském městě Bucha, které Lapid a západní média připisují ruským silám. Lapid prohlásil: „Není možné zůstat lhostejnými tváří v tvář děsivým obrazům z města Bucha u Kyjeva z doby po odchodu ruské armády. Záměrné ubližování civilnímu obyvatelstvu je válečný zločin a důrazně ho odsuzuji. Ruský příspěvek poznamenal, jak lze „Porovnat lži Yaira Lapida o [Ukrajině] v dubnu a pokusy svalit vinu a odpovědnost na [Rusko] za smrt lidí v Bucha brutálně zavražděných nacisty s jeho srpnovými výzvami k bombardování a úderům na [palestinské] zemi v pásmu Gazy. Není to dvojí metr, naprosté ignorování a pohrdání životy Palestinců?“

Bod o dvojím metru je obzvláště aktuální, protože Ukrajina, která tvrdí, že snáší brutální ruský útok plný válečných zločinů, otevřeně podporuje izraelské bombardování a střelbu na neozbrojené Palestince. Před dvěma týdny ukrajinský velvyslanec v Izraeli Jevgen Kornijčuk vyjádřil svou plnou podporu Tel Avivu slovy: „Jako Ukrajinec, jehož země je vystavena velmi brutálnímu útoku svého souseda, cítím velké sympatie k izraelské veřejnosti. Útoky na ženy a děti jsou odsouzeníhodné. Terorismus a zlomyslné útoky proti civilistům jsou každodenní realitou Izraelců a Ukrajinců a tato děsivá hrozba musí být okamžitě zastavena.

Korniychukův zvláštní a zjevně nepravdivý komentář bere realitu a převrací ji vzhůru nohama. Ale je jisté, že nedávný krvavý útok Izraele na Gazu mu nezískal velkou přízeň globálního publika, které je unavené bojovností židovského státu a samoúčelnou záplavou dezinformací. Řada lidskoprávních organizací a dokonce i některé církve reagovaly prohlášením Izraele za „stát apartheidu“. Někteří kritici Izraelců také s potěšením konstatovali, že běžní voliči zejména v Demokratické straně USA ustoupili od bezohledné podpory Izraele a uznali, že je rasistický a nedemokratický. Dokonce i značný počet mladých Židů, z nichž mnozí protestovali proti izraelské automatické střelbě a bombám při potlačování Palestinců.

Izrael však není ani zdaleka poražen a vrátil se osvědčeným způsobem, využívajíc židovskou diasporu a její obrovské bohatství k nákupu nebo ovlivňování médií, ke korumpování politiků na všech úrovních ak propagaci narativu, který vždy líčí Židy soucitně jako věčné oběti. Toto vyprávění se opírá o takzvaný holocaust a heslo „nikdy více“, aby vyvolalo morální autoritu a po bouření, díky nimž funguje celý jinak neudržitelný podvod.

To, co by se dalo věrohodně popsat jako mezinárodní židovské spiknutí řízené ministerstvem strategických záležitostí izraelské vlády a think-tanky, bankami a investičními domy na Wall Street a K Street tvrdě pracuje na tom, aby bylo nezákonné kritizovat Izrael, a těší se značnému úspěchu. . Nedávné a pokračující vyvražďování izraelských obyvatel Gazy a vesničanů na Západním břehu nepřimělo důkladně kontrolované vlády a média, kterým židovský stát dominuje, k tomu, že mezi Izraelci a Palestinci se děje něco vážného špatného, ​​jen obyčejný obchod.

Zdá se, že Izrael vyhrává svou válku proti Palestincům (a nezapomínejme na Íránce), kde na tom záleží nejvíce, mezi mocenskými zprostředkovateli v USA i jinde. Buďte svědky například reakce americké vlády na zabíjení Gazanů. Prezident Joe Biden prohlásil, že Izrael má „právo se bránit“, což je standardní linie, kterou také papouškovala předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Třicet čtyři kongresmanů mezitím podepsalo dopis vyzývající Organizaci spojených národů k rozpuštění vyšetřovací komise OSN (COI) v Izraeli po nedávných kontroverzních poznámkách jednoho z členů komise. COI byla zřízena za účelem vyšetřování možných izraelských válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných územích a v Gaze.

Signatáři protestovali zejména proti tomu, co vždy bdělá Anti-Defamation League označila za antisemitská prohlášení člena COI Miloona Kothariho, indického odborníka na lidská práva a vyšetřovatele. V podcastu Kothari poznamenal, že Izrael rutinně „praktikoval apartheid a kolonialismus osadníků proti Palestincům“, než odmítl kritiku svého pověření jako díla židovské lobby, která kontroluje média, a řekl: „Jsme velmi sklíčeni sociálními médii, která jsou kontrolovaná. z velké části židovskou lobby nebo konkrétními nevládními organizacemi,“ a dodal, že „hodně peněz se vyhazuje do snahy zdiskreditovat práci komise“.

Židovská moc, zejména v anglofonním světě, byla nedávno k vidění také v Kanadě. Bolestně politicky korektní režim Justina Trudeaua podlehl příkladu Německa a několika dalších evropských států tím, že do kanadského trestního zákoníku, s. 189, zakotvil vyprávění oficiálních židovských organizací o trvalé oběti. 319

Od nynějška

(2.1) Každý, kdo sdělováním prohlášení jinak než v soukromé konverzaci záměrně propaguje antisemitismus tím, že schvaluje, popírá nebo zlehčuje holocaust
a) je vinen ze spáchání trestného činu a hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky; nebo
b) je vinen trestným činem, za který lze uložit zkrácený rozsudek.

Takže od nynějška v Kanadě, pokud zpochybníte tvrzená fakta týkající se schváleného narativu o takzvaném holocaustu, můžete být posláni na dva roky do vězení. Tolik ke svobodě slova nebo právu napadnout dezinformace.

Konečně se v Británii chlubili dva uchazeči o post premiéra, který nahradili zneuctěného Borise Johnsona, Liz Trussová, ministryně zahraničí a Rishi Sunak, kancléř .jejich proizraelské pověření právě o víkendu, kdy Izrael zabíjel více než padesát Palestinců, včetně 17 dětí, přičemž zranil mnohem více. Truss a Sunak hráli izraelsko/židovskou kartu ve velkém, přičemž Truss tvrdil, že „Velká Británie by měla stát bok po boku s Izraelem, nyní i dlouho do budoucna. Jako předseda vlády bych stál v čele této mise.“ Trussová také naznačila, že bude následovat příkladu sionistického loutka Donalda Trumpa při přesunu britské ambasády do Jeruzaléma a podpořila dohodu o volném obchodu mezi Spojeným královstvím a Izraelem, z níž by měli prospěch především Izraelci. Prohlásila také, že jakákoli kritika Izraele má kořeny v antisemitismu, populární linii, která je ve Spojených státech také široce propagována.

Dvě dominantní strany v parlamentním systému Spojeného království jsou konzervativci (toryové) a labouristé. Obě strany zorganizovaly skupiny „Přátelé Izraele“, které mají za členy většinu poslanců, včetně více než čtyř z pěti toryů, kteří v současnosti tvoří vládu. Labouristická strana nedávno sesadila vůdce Jeremyho Corbyna, protože se odvážil vyjádřit sympatie Palestincům, a nahradila ho Keirem Starmerem, který má stejně blízko k Izraeli a mocné britské židovské komunitě, no… vyberte si svou metaforu. Truss, Sunak a Starmer všichni podporují tvrdou linii proti Rusku na Ukrajině a také obhajují vyvíjení extrémního tlaku na Írán, izraelského deklarovaného regionálního nepřítele. Všichni také podporují použití britského veta v OSN k ochraně židovského státu před kritiky.

V roce 2001 izraelský premiér Ariel Šaron rozzlobeně napomenuljeho kolega Šimon Peres, který tvrdil, že Izrael by měl vyslyšet výzvy USA k příměří, řekl: „Chci vám říct něco velmi jasného, ​​nebojte se amerického tlaku na Izrael. My, Židé, ovládáme Ameriku a Američané to vědí.” Nyní se zdá, že USA, Kanada a Velká Británie, k nimž se připojily další anglofonní státy jako Austrálie a Nový Zéland, jedou na stejném koni, pokud jde o obětování skutečných národních zájmů podbízení se cizímu národu, který lze právem považovat za jak obvyklý válečný zločinec, tak zjevně rasista. Britští a kanadští politici na obou stranách uličky se nyní stali podobnými svým americkým protějškům, když se nechali zkorumpovat penězi a vlivem médií.

Moderní židovská moc jako globální fenomén je rakovina, která byla v určitém smyslu vytvořena v Americe a rozšířila se po celém světě. Ale naštěstí se špinění kritiků jako antisemitů začíná zmenšovat. Jak poznamenal Chris Hedges v březnu 2019: „Izraelská lobby skupuje téměř každého vysoce postaveného politika ve Spojených státech, což umožňuje náš systém legalizovaného úplatkářství, není antisemitským tropem. to je fakt. Kampaň lobby krutých atentátů na postavy, pošpiňování a zařazování na černou listinu proti těm, kdo hájí palestinská práva… není antisemitským tropem. to je fakt. Schválení Izraele 24 státními vládami Legislativa podporovaná lobby, která vyžaduje, aby jejich zaměstnanci a dodavatelé pod hrozbou propuštění podepsali proizraelskou přísahu a slíbili, že nebudou podporovatHnutí za bojkot, odprodej investic a sankce není antisemitským tropem. Je to fakt.”

Faktem by také mělo být, že Američané se začínají shromažďovat proti tomu, aby jejich vláda byla manipulována neregistrovanými zákeřnými agenty cizí vlády, ale to bude muset pravděpodobně počkat. V tuto chvíli má Izrael a jeho pátá kolona v železném sevření klíčové prvky jak ve vládě, tak ve veřejném prostoru. To by mohlo vyžadovat něco jako revoluci, aby se to uvolnilo.

Philip M. Giraldi, Ph.D., je výkonným ředitelem Council for the National Interest, vzdělávací nadace 501(c)3 s odčitatelnou daní (federální identifikační číslo #52-1739023), která usiluje o zahraniční politiku USA více založenou na zájmech. na Středním východě. Webová stránka je Councilforthenationalinterest.org, adresa je PO Box 2157, Purcellville VA 20134 a její e-mail je inform@cnionline.org

 

Sdílet: