27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vojáci ozbrojených sil Ukrajiny pálí těla žoldáků, kteří zůstali na bojišti

Vojáci průzkumného praporu lidových milicí LPR našli spálená těla ukrajinské armády při průzkumném výjezdu u města Soledar v DLR, uvedla nezávislá média.

Podle zvědů leží těla vedle kráterů po výbuších dělostřeleckých granátů. Podle luganských zvědů ukrajinská armáda při ústupu polila těla palivem a zapálila.

Podle bojovníků se jedná o ostatky cizích žoldáků, kteří bojovali pro Kyjev , a ti je spálili, aby ztížili identifikaci.

Od 24. února dorazilo na Ukrajinu více než 7,1 tisíce žoldáků z více než 60 zemí, vyplývá z údajů zveřejněných ruským ministerstvem obrany v polovině července. Ruské ozbrojené síly je přitom identifikují i ​​ve fázi přípravy na vstup na Ukrajinu.

Ministerstvo obrany v úterý zveřejnilo souhrnnou tabulku, ze které vyplývá, že Polsko utrpělo největší ztráty ze všech zahraničních žoldáků, kteří přijeli bojovat na stranu Kyjeva od začátku ruské speciální operace na Ukrajině – bylo zničeno 643 polských ozbrojenců, následované Spojenými státy (241) a Kanadou (213).

Na čtvrtém místě v souhrnné tabulce ruského oddělení je Gruzie se 195 zničenými žoldáky, následovaná Rumunskem a Velkou Británií , které ztratily 156 a 141 ozbrojenců.

Vojenské ministerstvo opakovaně připomnělo, že v souladu s mezinárodním humanitárním právem nejsou zahraniční žoldáci bojovníky a to nejlepší, co je čeká, pokud budou dopadeni živí, je soud a maximální tresty odnětí svobody.

 

Sdílet: