2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Philip M. Giraldi: Jak židovská je válka proti Rusku?

Před pěti lety jsem napsal článek s názvem „Američtí Židé vedou americké války“. Ukázalo se, že je to nejoblíbenější skladba, kterou jsem kdy napsal, a byl jsem za to odměněn tím, že mě takzvaný americký konzervativec okamžitě vyhodilčasopisu, kde jsem byl čtrnáct let pravidelným a velmi oblíbeným přispěvatelem. Otevřel jsem článek stručným popisem setkání s příznivcem, kterého jsem krátce předtím potkal na protiválečné konferenci. Starší pán se zeptal: „Proč nikdo nikdy nemluví upřímně o šestisetkilové gorilě v místnosti? Nikdo se na této konferenci nezmínil o Izraeli a všichni víme, že jsou to američtí Židé se všemi svými penězi a mocí, kteří podporují každou válku na Blízkém východě pro Netanjahua? Neměli bychom je začít volat k zodpovědnosti a nenechat je, aby se z toho dostali?“

Ve svém článku jsem jmenoval mnoho jednotlivých Židů a židovských skupin, které vedly obvinění z invaze do Iráku a také s Íránem. Použili falešné zpravodajské informace a otevřené lži, aby prosadili svůj případ, a nikdy se nezabývali ústředním problémem, jak tyto dvě země skutečně ohrožovaly Spojené státy nebo jejich životně důležité zájmy. A když se jim podařilo zavázat USA k fiasku v Iráku, pokud mohu určit pouze jednoho čestného Žida, který se tohoto procesu účastnil, Philip Zelikow v momentu otevřenosti přiznal, že válka v Iráku podle jeho názoru se bojovalo za Izrael.

Po 11. září došlo mezi izraelskou vládou a Židy v Pentagonu, Bílém domě, Národní bezpečnostní radě a ministerstvu zahraničí ke značným tajným dohodám. Za prezidenta George W. Bushe měli zaměstnanci izraelské ambasády jedinečně volný přístup do kanceláře náměstka ministra obrany Paula Wolfowitze v Pentagonu a nemuseli se přihlašovat ani předkládat žádná bezpečnostní opatření. Bylo to mocné znamení zvláštního postavení, které měl Izrael u předních Židů v Bushově administrativě. Je třeba také připomenout, že Úřad zvláštních plánů Douga Feitha byl zdrojem falešných informací o zbraních hromadného ničení, které administrativa použila k ospravedlnění invaze do Iráku, přičemž tyto informace byly také zaslány přímo viceprezidentovi Dicku Cheneymu, aniž by se jeho případným kritickým analytikům podrobili. náčelník štábu „Scooter“ Libby. Wolfowitz, Feith a Libby byli samozřejmě Židé, stejně jako mnoho z jejich zaměstnanců, a Feithův vztah s Izraelem byl tak blízký, že se stal partnerem v právnické firmě, která měla pobočku v Jeruzalémě. Feith také sloužil v představenstvu Židovský institut pro záležitosti národní bezpečnosti (JINSA) , který se věnuje udržování vztahů mezi USA a Izraelem.

V současné době jsou tři nejvyšší představitelé ministerstva zahraničí (Tony Blinken, Wendy Sherman a Victoria Nuland) všichni sionističtí Židé. Šéf ministerstva pro vnitřní bezpečnost, které je na stopě domácím „teroristickým“ disidentům, je rovněž Žid, stejně jako generální prokurátor a prezidentův náčelník štábu. Oni a jejich šéf Joe Biden se nezdají být znepokojeni tím, že jejich klient Ukrajina není žádná demokracie. Současná vláda se dostala k moci po převratu v roce 2014, který navrhlo ministerstvo zahraničí prezidenta Baracka Obamy za odhadovanou cenu $5 miliard. Změnu režimu za Baracka Obamy řídila rusofobka Victoria Nulandová z ministerstva zahraničí s malou pomocí mezinárodního globalisty George Sorose. Odvolala demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče, který byl, bohužel pro něj, přítelem Ruska.

Ukrajina je údajně nejchudší a nejzkorumpovanější zemí v Evropě, svědky ságy Hunter Biden. Současný prezident Volodymyr Zelenskij, který je Žid a tvrdí, že má ve svém rodokmenu oběti holocaustu, je bývalý komik, který vyhrál volby v roce 2019. Nahradil jiného židovského prezidenta Petra Porošenka poté, co byl masivně financován a podporován dalším židovským spoluobčanem. Nejbohatší ukrajinský oligarcha Ihor Kolomoyskyi, který je rovněž izraelským občanem a nyní žije v Izraeli.

Všechno to znovu zní jako deja vu , zvláště když je mnoho pachatelů stále nablízku, jako Nuland, která bezdůvodně připravuje pumpu, aby znovu šla do války. A připojují se k nim novináři jako Bret Stephens z New York Times , Wolf Blitzer a Jake Tapper ze CNN a také Max Boot z Washington Post ., z nichž všichni jsou Židé a lze se spolehnout, že budou psát pravidelné články, které zatracují i ​​démonizují Rusko a jeho hlavu státu Vladimira Putina, což znamená, že už nejde jen o Blízký východ. Jde také o oslabení a dokonce o změnu režimu v jaderně vyzbrojeném Rusku a zároveň o nakreslení určitých čar do písku pro podobně jaderně vyzbrojenou Čínu. A mohu dodat, že hraní mocenských her s Ruskem je mnohem nebezpečnější než kopání do Iráku.

Řečeno na rovinu, mnoho amerických vládních a mediálních Židů nenávidí Rusko, a přestože jako skupina podstatně těžili z titulu své přední role při drancování bývalého Sovětského svazu za Borise Jelcina, a nadále patří mezi nejvýznamnější ruské oligarchy. Mnoho z oligarchových miliardářů, jako Boris Berezovskij, odešlo z vlastního vyhnanství, když Vladimir Putin získal moc a začal zasahovat proti jejich vyhýbání se daňovým povinnostem a jiné nezákonné činnosti. Mnozí se přestěhovali do západní Evropy, kde někteří koupili fotbalové týmy, zatímco jiní odešli na jih a získali izraelské občanství. Jejich současné stížnosti do jisté míry odrážejí požadavek jejich kmene na věčné oběti a úctu a odpuštění všech hříchů, které to přináší, s vlastními propagovanými příběhy o pronásledování, které sahá až do dob carů.

Pro mnoho Židů, zejména pro mladší Židy, je obtížné podporovat apartheid Izrael a neustálé války, které zahajují a vedou bez zvlášť důvěryhodného důvodu jak demokratické, tak republikánské strany, když jsou u moci, což je dobrá věc. Ale židovskou moc ve Washingtonu a v celých Spojených státech je těžké ignorovat a jsou to právě ty židovské skupiny a jednotlivci, kteří byli zmocněni díky svému bohatství a konexím, kteří byli nejhlasitějšími vůdčími válečnými štváči, když přišli na Blízký východ a do Ruska. .

Zajímavé však je, že se vyvíjí určitý odraz. Židovská mírová skupina Tikkun nedávno zveřejnila zničující článek Jeffreyho Sachse o Židech, kteří agitují za válku. Nese název „Ukrajina je nejnovější neoconská katastrofa“ a popisuje, jak „Válka na Ukrajině je vyvrcholením 30letého projektu amerického neokonzervativního hnutí. Bidenova administrativa je plná stejných neoconů, kteří bojovali za americké války v Srbsku (1999), Afghánistánu (2001), Iráku (2003), Sýrii (2011), Libyi (2011) a kteří udělali tolik pro provokaci Ruska. invaze na Ukrajinu. Záznam neokonzervativců je jedním z nezmírněných katastrof, přesto Biden osadil svůj tým neokony. Výsledkem je, že Biden směřuje Ukrajinu, USA a Evropskou unii k dalšímu geopolitickému debaklu…“

Tikkun vysvětluje, jak „hnutí neokonzervativců vzniklo v 70. letech kolem skupiny veřejných intelektuálů, z nichž několik bylo ovlivněno politologem Leo Straussem z Chicagské univerzity a klasicistou z Yaleské univerzity Donaldem Kaganem. Mezi neoconské vůdce patřili Norman Podhoretz, Irving Kristol, Paul Wolfowitz, Robert Kagan (syn Donalda), Frederick Kagan (syn Donalda), Victoria Nuland (manželka Roberta), Elliott Abrams a Kimberley Allen Kagan (manželka Fredericka). Lze dodat, že Kimberley Kagan stojí v čele Institutu pro studium války , který je často citován v médiích a dokonce i v Kongresu, aby vysvětlil, proč musíme bojovat proti Rusku.

Mnozí si již dlouho uvědomují, že do takzvaného neokonzervativního světového názoru proniká zvláštní antipatie namířená proti Rusku. Neoconi jsou extrémně zastoupeni na nejvyšších úrovních vlády a jak je uvedeno výše, řada z nich řídí ministerstvo zahraničí a zároveň zastává vysoké pozice jinde v Bidenově administrativě i v zahraničněpolitických think-tancích, včetně Richarda Haasse ve vlivné Radě pro zahraniční vztahy. Stejně tak silně rusofobní americká a západní média, nadace a sociální sítě jsou neúměrně židovské, pokud jde o jejich vlastnictví a personální obsazení.

A kromě toho je Ukrajina do jisté míry velmi židovsky identifikovaným místem. Židovská média v USA i jinde zasypala Zelenského chválou a označovala ho za skutečného „židovského hrdinu“, moderního Makabejského vzdorujícího útlaku, Davida versus Goliáše . Prodávají se trička s jeho podobiznou s nápisem „Odpor proti tyranům od faraona“, zatímco převážně ortodoxní židovská komunita v New Yorku již shromažďuje miliony dolarů na ukrajinskou pomoc.

Židovská telegrafická agentura uvádí, že „demografický průzkum z roku 2020 odhadl, že kromě „jádrové“ populace 43 000 Židů je technicky způsobilých pro izraelské občanství asi 200 000 Ukrajinců, což znamená, že mají identifikovatelné židovské předky. Evropský židovský kongres říká, že toto číslo může být až 400 000. Pokud je to pravda, je to jedna z největších židovských komunit na světě a zahrnuje nejméně 8 000 Izraelců , z nichž mnozí se vrátili do Izraele.

Vzhledem k tomu, že americko-ruská jednání, která vedla k současným bojům, byla Bidenovou administrativou jasně navržena tak, aby selhala, je třeba si klást otázku, zda tato válka proti Rusku není z velké části produktem dlouhotrvající etnicko-náboženské nenávisti spojené s vírou v nutnost silná americká armáda aplikovaná podle potřeby k ovládnutí světa a tím k ochraně Izraele. Neokonzervativci jsou nejviditelnější, ale stejně toxickí jsou Židé, kteří by se raději označili za neoliberály nebo liberální intervencionisty, tedy liberály, kteří prosazují silnou, asertivní americkou vedoucí roli, aby podpořili v podstatě falešná hesla „demokracie“ a „svoboda“. Neoconi i neoliberálové nevyhnutelně podporují stejnou politiku, takže mají pokryty oba konce politického spektra, zejména pokud jde o Blízký východ a proti Rusku.

Existuje spousta dalších důkazů, že prominentní Židé uvnitř i vně administrativy podněcují proti Rusku se značným úspěchem, když prezident Biden nyní šíleně prohlásil, že jeho administrativa je zapojena do „velké bitvy za svobodu“. Bitva mezi demokracií a autokracií. Mezi svobodou a represí.” Potvrdil, že USA jsou ve válce Ukrajiny proti Rusku, dokud „nevyhrajeme“. Jak jinak si vysvětlit směšnou cestu generálního prokurátora Merricka Garlanda do Kyjeva koncem června, aby pomohl zahájit vyšetřování válečných zločinů namířené proti Rusku?

Vzhledem k tomu, že Garland má být americkým generálním prokurátorem, může být nejprve užitečné vyšetřit zločiny související se Spojenými státy. Mohl by začít americkými válečnými zločiny v Iráku a Afghánistánu nebo izraelskými válečnými zločiny s použitím zbraní poskytnutých Washingtonem v Libanonu a Sýrii, nemluvě o porušování lidských práv za použití stejných zbraní, ke kterým dochází denně namířenými proti Palestincům. Někteří konzervativci se také diví, proč generální prokurátor tráví čas pronásledováním „bílých supremacistů“ a nedokázal vyšetřit nepokoje, rabování a zabíjení, které otřáslo národem v létě BLM 2020.

Nicméně neohrožený a nebojácný Garland v Kyjevě oznámil, že Eli Rosenbaum, samozřejmě Žid, a 36letý veterán ministerstva spravedlnosti, který dříve sloužil jako ředitel Úřadu zvláštního vyšetřování, který byl primárně zodpovědný za identifikaci a denaturalizaci. a deportace nacistických válečných zločinců, povede tým odpovědný za válečné zločiny složený z odborníků z ministerstva spravedlnosti při vyšetřování ruského porušování lidských práv. Po povinném fotografování Zelenského, drobný, ale ocelově očitý generální prokurátor prohlásil, že „pro válečné zločince neexistuje žádný úkryt. Ministerstvo spravedlnosti USA se bude všemi způsoby zodpovídat za ty, kdo na Ukrajině páchají válečné zločiny a jiná zvěrstva. Spolupracujeme s našimi domácími i mezinárodními partnery, Ministerstvo spravedlnosti bude neúnavné v našem úsilí pohnat k odpovědnosti každou osobu, která se podílí na páchání válečných zločinů, mučení a dalších závažných porušení během nevyprovokovaného konfliktu na Ukrajině. A pokud by k demonstraci židovství toho týdne v Kyjevě vyžadoval nějaký další důkaz, herec Ben Stiller, rovněž Žid, navštívil Zelenského a silně ho objal.

 

 

Pokud má Eli Rosenbaum stále vážný zájem o hledání nacistů, najde jich na Ukrajině mnohem více než v ruské armádě. Takže je třeba se ptát: „Čí je to válka a kdo ji způsobuje? Můžete mi to prosím vysvětlit Joe Bidene? Nebo se mám, vzhledem k vašemu věčnému prázdnému pohledu, zeptat Merricka Garlanda nebo Tonyho Blinkena nebo možná dokonce Victorie Nulandové?

Philip M. Giraldi, Ph.D., je výkonným ředitelem Council for the National Interest, vzdělávací nadace 501(c)3 s odčitatelnou daní (federální identifikační číslo #52-1739023), která usiluje o zahraniční politiku USA více založenou na zájmech. na Středním východě. Webová stránka je Councilforthenationalinterest.org, adresa je PO Box 2157, Purcellville VA 20134 a její e-mail je inform@cnionline.org 

 

 

Sdílet: