8. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Židi opět vraždí děti! Mnoho obětí při velké eskalaci v Gaze

Izraelské obranné síly zahájily v pátek údery na obytnou oblast v Gaze v reakci na údajnou hrozbu útoku ze strany Palestinského islámského džihádu (PIJ). Jeden z nejvyšších členů skupiny byl zabit. Místní představitelé také říkají, že útok IDF si vyžádal několik mrtvých civilistů, včetně 5leté dívenky  a desítky zraněných. 

Videozáznam ukazuje kouř stoupající z hustě zaplněné obytné oblasti palestinské enklávy poté, co izraelské síly provedly nálety. V prohlášení IDF uvedlo, že útok byl zahájen po „přímých hrozbách, které představuje palestinský islámský džihád v Gaze“.

Mise byla IDF pojmenována „Operace Breaking Dawn“.

Páteční údery zabily vysokého agenta PIJ Taysira al-Jabariho, tvrdí IDF. Al-Jabariho předchůdce, Baha Abu al-Ata, byl zabit při izraelském náletu v roce 2019.

Palestinští zdravotníci také tvrdí, že při náletech bylo zabito nejméně sedm lidí, včetně pětileté dívky. Nejméně 40 lidí bylo zraněno, dodali.

“Neustoupíme a nebudeme váhat,” řekl generální tajemník PIJ Ziyad Al-Nakhala v reakci na al-Jabariho smrt.

Izraelští představitelé několik dní varovali, že militantní skupina plánovala zaútočit na Izrael protitankovými střelami a palbou ostřelovačů. Varování přišlo poté, co izraelské síly v pondělí ve městě Jenin na západním břehu Jordánu zadržely vůdce PIJ Bassem Saadi. Při náletu na Saadiho dům byl zabit palestinský teenager.

PIJ v prohlášení uvedla, že vyhlašuje stav „bdělosti“ a v reakci zvyšuje „připravenost“ svých bojovníků. Izrael mezitím omezil shromažďování v okruhu 80 km (50 mil) od Gazy a upozornil obyvatele na možnost palestinské raketové palby, přičemž blokoval cesty do a z oblasti.

Izraelský ministr obrany Benny Gantz ve čtvrtek navštívil jižní velitelství izraelské armády a vydal varování palestinským ozbrojencům a řekl, že „ hrozba bude tak či onak odstraněna“.

Izrael připravuje záložníky, protože konflikt v Gaze sílí

Izraelský ministr obrany Benny Gantz dal v pátek zelenou k tomu, aby povolal asi 25 000 vojenských záložníků, pokud by to bylo potřeba. Izrael je ve stavu nejvyšší pohotovosti a palestinští militanti slibují pomstu za zabití jednoho z jejich nejvyšších velitelů při izraelském náletu.

Kancelář Gantze oznámila potenciální povolání necelou hodinu poté, co vůdce palestinského islámského džihádu (PIJ) Zihad Al-Nakhala pohrozil, že během „nadcházejících hodin“ spustí rakety na město Tel Aviv.

Al-Nakhala vydal svou hrozbu poté, co izraelská válečná letadla vypálila raketu na bytový dům ve městě Gaza a zabila velitele PIJ Taysira al-Jabariho. Útoky, které Izraelské obranné síly (IDF) nazvaly ‚Operace Breaking Dawn‘, se zaměřily na dalších deset až 20 teroristů PIJ a zabily členy „teroristické jednotky“ , kteří byli „na cestě k provedení protitankového a odstřelovačského útoku,“ tvrdila izraelská armáda.

Je třeba podotknout, že Židé vždy o členech vlasteneckých ozbrojených sil, bojujících proti nezákonné okupaci ze strany Izraele, tvrdí, že jsou to teroristé.

 

Sdílet: