2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Británii uzavřeli Tavistock transgender centrum pro děti, které zprznilo tisíce dětí

Už sám název institutu napovídá jeho poslání. Vždyť právě v tomto institutu byly před 100 i více lety položeny základy manipulace s lidskou myslí a psychikou. Tato manipulace je dodnes hojně využívána, což známe jak z politiky, tak z médií, ale i z prostředí, které se navenek zaštiťuje „humanitou.“

Cíle jsou však zcela jiné. Zatímco systém „zpracuje“ děti tak, aby měly v hlavách zmatek stran vlastní identity, tyto psychicky nevyrovnané děti – většinou mladší 10 let – jsou vyslány k tzv. „specialistům,“ kteří jim navrhnou změnu pohlaví a naordinují blokátory puberty.

Asi tak nějak působilo dlouhé roky jisté zařízení ve Velké Británii, které zničilo život tisícům dětí, zejména dívek, které na zbytek života centrum sterilizovalo. Tyto děti byly nejprve systémem (škola, média apod.) indoktrinovány genderovou propagandou a děti v domnění, že jsou trans, se přihlásily na příslušnou léčbu.

Kontroverzní centrum, které „pomáhalo“ mladým lidem stát se transgender, bude uzavřeno NHS poté, co je považováno za „nebezpečné pro děti“.

Rozhodnutí, které ve čtvrtek oznámila Britská národní zdravotní služba (NHS Anglie), uvítali někteří bývalí uživatelé služby, kteří se domnívali, že dostali nevhodné rady a léčbu. To povede k uzavření centra Tavistock v Londýně.

Místo toho budou mladí lidé, kteří si myslí, že jsou transsexuálové, nyní převedeni do regionálních center, která zaujmou „holističtější“ přístup k léčbě.

To bude zahrnovat pohled na jiné duševní nebo zdravotní problémy, kterými mohou trpět.

Keira Bellová, které byly předepsány blokátory puberty v centru, když jí bylo pouhých 16 let, ale později sama zastavila proces přechodu na muže, toto rozhodnutí uvítala.

Žena, které je nyní 25 let, řekla: „Mám obrovskou radost. To znamená, že mnoho dětí bude zachráněno z cesty, kterou jsem se vydala. Mělo se to udělat mnohem dříve.“

Dodala: „Myslela jsem si, že to je cesta, kterou musím následovat (přechod na opačné pohlaví), ale ve skutečnosti jsem jen potřebovala podporu… podporu a terapii duševního zdraví.“

Řekla, že lékaři v Tavistocku se rozhodli předepsat blokátory puberty pro problémovou mládež příliš rychle a místo toho měli nejprve poskytnout podporu duševního zdraví a zjistit, zda vůbec dítě skutečně je trans nebo jde o psychický problém.

„Mluvíme tu o dětech, o medikaci dětí na základě toho, že víte, že se cítí určitým způsobem,“ řekla.

Dodala, že dětem v této situaci by měla být nabídnuta podpora duševního zdraví, spíše než blokátory puberty, aby se vrátily zpět do „reality“.

„Kazí životy dětí,“ dodala. „Lidé z Tavistocku by se měli stydět.“

Rozhodnutí o uzavření centra následuje po prozatímním přezkumu Cassové, která varovala, že lékaři v Tavistocku se cítí pod tlakem, aby zaujali nesporný pozitivní přístup k genderové identitě – změně pohlaví, spíše než aby prošli normálním procesem klinického hodnocení.

Dr. Hilary Cassová, konzultantka – pediatrička, která vede nezávislý audit, počátkem tohoto roku zjistila, že klinika, jako jediný poskytovatel služeb genderové identity pro mladé lidi v Anglii, není z dlouhodobého hlediska bezpečnou nebo životaschopnou volbou.

Její audit byl zadán NHS England v roce 2020 po obavách z existence „vzácných a neprůkazných důkazů na podporu klinického rozhodování“, což vedlo k podávání blokátorů puberty dětem mladším 10 let.

Byly vyjádřeny obavy ohledně prudkého nárůstu žádostí o přijetí pro změnu genderové identity (GIDS) provozované Tavistock a Portman NHS Foundation Trust – šlo o více než 5 000 dětí v letech 2021/2022 ve srovnání s 250 o deset let dříve. Centrum mělo dlouhé čekací doby.

Mluvčí NHS England poznamenal, že existuje „významný počet dětí také s poruchami osobnosti, jinými potřebami duševního zdraví a rizikovým chováním, což vyžaduje zvláštní pozornost a musí to být lépe pochopeno“.

Dr. Cassová se obávala, že lékaři mohou být příliš rychlí při prosazování nové identity dítěte, aniž by se zabývali jinými duševními nebo zdravotními problémy, a proto doporučila odklonit se od modelu jediného poskytovatele, který u všech dětí ihned ordinoval změnu pohlaví.

Advokátní skupina Women’s Rights Network uvítala uzavření oddělení pro rozvoj genderové identity v Tavistock & Portman NHS Foundation Trust.

Heather Binningová, mluvčí WRN, uvedla: „Žádné dítě se nenarodí ve špatném těle a žádné dítě by nemělo být umístěno na lékařskou cestu, která poškodí jeho zdraví, plodnost a sexuální funkce. Je skandální, že této klinice bylo dovoleno pokračovat ve své činnosti tak dlouho, navzdory mnoha stížnostem.

„Informátoři, 5 000% nárůst počtu dívek a mladých žen, které jsou odkázány na genderovou dysforii, a svědectví údajných transsexuálů, jako je Keira Bell, jsou jasným důkazem, že něco není v pořádku. Jsme znepokojeni tím, jak dalece jsou zjištění Cass Review  děsivá.“

Slovanka

 

Sdílet: