29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jak CIA a další globální zpravodajské agentury využívají média k propagaci „velkého resetu“

„Anti-dezinformační“ průmysl nemá nic společného s ochranou důvěřivé veřejnosti před informacemi, které by ji mohly vést ke špatným nebo nezdravým rozhodnutím – jde o řízení narativu k ovládání populace a prosazování jedné světové vlády.

  • „Anti-dezinformační“ průmysl nemá nic společného s ochranou důvěřivé veřejnosti před informacemi, které by ji mohly vést ke špatným nebo nezdravým rozhodnutím. Jde o vytvoření a nasměrování příběhu k ovládání populace a skrytí pravd, které by mohly svrhnout vládnoucí kabalu a její plány na jednu světovou vládu.
  • V roce 1948 zahájil Úřad zvláštních projektů CIA operaci Mockingbird, tajnou kampaň CIA pro infiltraci médií, která podplatila stovky novinářů, aby publikovali falešné příběhy jménem CIA.
  • Během studené války propaganda CIA očerňovala komunistické ideologie. Dnes místo toho prosazuje radikální myšlenky, které nás přibližují k Velkému resetu založenému na technokratickém ekonomickém systému.
  • Většina organizací, které mají za cíl propagovat pravdu a bojovat proti dezinformacím, ve skutečnosti dělá pravý opak. Nejnovějším a nejkřiklavějším příkladem toho je „oddělení pravdy“ Bidenovy administrativy – Rada pro řízení dezinformací zřízená ministerstvem vnitřní bezpečnosti USA.
  • Existují důkazy, že učenci a akademici, kteří vystupují proti zavedenému narativu rusko-ukrajinského konfliktu, jsou terčem mediálních osobností spolupracujících ruku v ruce se zpravodajským aparátem.

Článek Grayzone z 21. června nazvaný „Válka britského bezpečnostního státu spolupracovníka Paula Masona proti odhaleným „nečestným akademikům“ vrhá spoustu světla na to, co se ve skutečnosti v „anti-dezinformačním“ průmyslu děje.

Upozornění na spoiler: nemá nic společného s ochranou důvěřivé veřejnosti před informacemi, které by ji mohly vést ke špatným nebo nezdravým rozhodnutím.

Ne, jde o vytvoření a nasměrování příběhu k ovládání populace a skrytí pravd, které by mohly svrhnout vládnoucí kabalu a její plány na jednu světovou vládu.

Operace Mockingbird

Propaganda je stará jako lidstvo samo, ale její moderní verzi lze vysledovat až do roku 1948, kdy Úřad pro speciální projekty CIA zahájil operaci Mockingbird, tajnou kampaň CIA pro infiltraci médií, která podplatila stovky novinářů, aby pracovali na zveřejněných falešných historkách ze strany CIA.

CIA na tento podnik údajně utratila 1 miliardu dolarů ročně (asi třetinu svého celkového rozpočtu). Novináři naverbovaní CIA pracovali pro většinu hlavních zpravodajských organizací, včetně CBS News, Time, Life, Newsweek a New York Times, abychom jmenovali alespoň některé.

Kampaň se později rozšířila i na zahraniční média.

Jak uvádí Free Press:

„V roce 1976 odhalilo vyšetřování CIA senátora Franka Churche její korupci médií… Taktika byla jednoduchá. Falešné zprávy nebo propagandu předávali autoři CIA znalým i nevědomým reportérům, kteří jednoduše opakovali nepravdy znovu a znovu.

Během studené války propaganda CIA očerňovala komunistické ideologie. Dnes místo toho prosazuje radikální myšlenky, které nás přibližují k Velkému resetu založenému na technokratickém ekonomickém systému.

Média jsou ovládána více než kdy jindy

I když se říká, že operace Mockingbird byla oficiálně rozpuštěna, mnoho nasvědčuje tomu, že je stále funkční.

Pokud něco, systém se stal efektivnější a efektivnější, protože počet hlavních médií se v posledních desetiletích zmenšil a naprostá většina novinářů a hlasatelů zpráv jednoduše papouškuje to, co hlásí tři globální zpravodajské kanály.

Navíc CIA není jedinou zpravodajskou agenturou, která využívá média pro své propagandistické účely. Totéž dělají zpravodajské služby jiných zemí.

Uniklé dokumenty odhalují, že Reuters a BBC News získaly mnohamilionové kontrakty na prosazení tajného propagandistického programu britského ministerstva zahraničí zaměřeného na oslabení ruské kontroly nad jeho sousedy.

Jednou z největších změn, kterých jsme právě svědky, je to, že většina světových zpravodajských agentur řídí média stejným směrem – směrem k Velkému resetu a technokratické kontrole světové populace. Z tohoto důvodu vidíme stejné příběhy odehrávající se po celém světě.

V roce 1977 Carl Bernstein napsal 75stránkový článek pro Rolling Stone, který odhalil zapojení CIA do médií ještě podrobněji. To byly časy, kdy Rolling Stone ještě dělal slušnou investigativní žurnalistiku. Dnes jsou jedním z největších šiřitelů vládních dezinformací.

Je to opak toho, co tvrdí

Není malou ironií, že většina organizací, které se snaží šířit pravdu a bojovat proti dezinformacím, ve skutečnosti dělá pravý opak.

Nejnovějším a nejkřiklavějším příkladem toho bylo „oddělení pravdy“ Bidenovy administrativy – Rada pro kontrolu dezinformací zřízená ministerstvem vnitřní bezpečnosti USA.

Věci však nešly úplně podle plánu. Byla vyhlášena a poté stejně rychle zrušena tváří v tvář politickému a veřejnému odporu. Orwellovské asociace byly tak zřejmé, že je jen málokdo dokázal ignorovat.

Možná přecenili rozsah vymývání mozků, ke kterému došlo za poslední dva roky. Pravděpodobně si mysleli, že jim to projde a roztrhají americkou ústavu přede všemi, ale na takový frontální útok ještě nebyl správný čas.

Čas na takový frontální útok však ještě nedozrál. Pokud něco, ublížilo jim to, protože mnozí měli podezření, že vláda používá média a velké technologie k cenzuře a kontrole zpravodajství. Pokus o formalizaci tohoto nezákonného vlivu tedy – prozatím – zcela selhal.

Skryté útoky na akademiky

Když se vrátíme k příběhu The Grayzone, poznamenává, že Paul Mason, „jeden z nejprominentnějších britských podezřelých levicových novinářů“ a další „tajní pomocníci“ se zaměřovali na vědce a akademiky, kteří se stavěli proti zavedenému narativu konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Jak vysvětluje Jimmy Dore v uvedeném videu, Mason se v podstatě tváří jako levicově orientovaný novinář, ale spolupracuje se zpravodajskou komunitou, aby rozdrtil politické oponenty.

E-maily obdržené The Grayzone a zkontrolované Dore ukazují, že Mason je pro „neúnavné deplatformování“, vyhazování lidí z PayPalu, demontáž z YouTube a tak dále.

The Grayzone píše:

„Uprostřed své kampaně za neutralizaci britské protiválečné levice Paul Mason v e-mailu několika akademikům, kteří byli ochotni informovat a podkopat své vlastní kolegy, prohlásil: „Jdu po krajně levicových akademicích… úkolem je vychovávat je ke karanténě „měkkých“ influencerů a odhalovat/stigmatizovat „tvrdé“ ideology.

„Masonova rybářská výprava byla vedena ve zjevné koordinaci s Andym Prycem, vysokým britským zpravodajským úředníkem zapojeným do řady zákeřných informačních válek a cenzurních iniciativ.

“Hlavní akademická asistentka novináře, samozvaná místní výzkumnice zpravodajských služeb Emma Briantová, nejenže pomohla podpořit jeho protiválečnou kampaň, ale také učinila nepravdivá tvrzení o jedinci, která zřejmě inspirovala rozhořčení BBC…

“Mnozí z těch, na které narážela, ji považovali za kolegyni a dokonce za kamarádku.”

Grayzone popisuje, jak Briant Mason představil dva lidi, kteří by byli schopni poskytnout nástroj pro sledování memů k určení jejich zdroje. Mason chtěl zejména zjistit, „kdo v Británii popírá masakr v Buči“ (považuje ho za podvod) a/nebo věří v ruská ospravedlnění pro invazi na Ukrajinu.

Je ironií, že lidé, které chtěl Mason chytit do pasti, do toho nepadli, protože o svých názorech veřejně nediskutovali.

Briant poté nabídl Masonovi, že poskytne jména hlavních organizátorů akademického mailing listu nazvaného Organized Persuasive Communication, řízeného Piersem Robinsonem, kterého Grayzone popsal jako „disidentského akademika, který je neúnavně stíhán v britských mainstreamových médiích“. .

The Grayzone píše:

“Robinson byl šokován, když se dozvěděl, že účastník jeho listservu zradil další členy představiteli bezpečnostního státu…

Jsem zděšen, že se zdá, že bývalý kolega, kterého jsem léta podporoval, zneužívá akademického listserva,“ řekl Robinson pro The Grayzone.

“Spíše než se zapojit do otevřené debaty a kritiky toho, co by bylo vědecky a eticky správné, se Briant místo toho snažil podpořit to, co se zdá být záludným a hanebným pokusem pošpinit pověst a umlčet kritiky.”

Ve videu Jimmy Dore Show níže Dore zpovídá Maxe Blumenthala, přispěvatele Grayzone, o tomto a podobných příbězích, které napsali o Masonovi a jeho skrytých vazbách na vládu Spojeného království.

Blumenthal popisuje, jak byl The Grayzone poprvé cenzurován YouTube poté, co začali odhalovat Masona, a zdá se jasné, že YouTube reagoval na tvrzení samotného Masona.

To naznačuje, že ve skutečnosti pracuje pro britskou zpravodajskou službu nebo s ní. Viděli jsme stejný druh cenzury na žádost vlády USA.

Případ osla nadávajícího druhému oslu

Jedním z těch, které Briant označil za ruského spolupracovníka, byl Greg Simons, „výzkumník komunikace na švédské univerzitě v Uppsale se specializací na ruská masmédia“, jehož jediným proviněním bylo psaní jménem ruského vědce pracujícího na výzkumném dokumentu, Úplném a distribuovat Conflict and War Survey.

Ani ruský akademik nemohl být právem nazýván hrozbou pro demokracii, vzhledem k tomu, že „sehrál klíčovou roli v liberalizační agendě sovětského prezidenta Michaila Gorbačova, propuštění politických vězňů, zrušení nařízení o zahraničních cestách a základních práv zakotvených v nové ústavě země, “ píše The Grayzone.

Simons komentoval Briantovu zradu pro The Grayzone:

„To podtrhuje profesionální integritu a znalosti Briantové, která na svém profilu na Twitteru šíří propagandu a dezinformace o lidech, proti kterým tvrdí, že bojuje. Ukazuje to také jasný nedostatek osobní integrity a nedostatek znalostí o tématech, na které tvrdí, že je expertkou.”

Za tím vším stojí duch

Za mazlíčkovým projektem Masona a Brianta „neutralizovat britskou lidovou protiválečnou levici“ stojí Andy Pryce, zakládající ředitel Programu pro boj proti dezinformacím a médiím britského ministerstva zahraničí.

V roce 2018 byl Pryce také „odhalen jako klíčová postava ve skandálním MI6/vojenském zpravodajském projektu známém jako Integrity Initiative“.

The Grayzone píše:

„Výpis událostí Evropské komise z ledna 2020 identifikuje Pryce jako vedoucího veřejné diplomacie na UKREP, londýnské diplomatické misi při EU.

„Ve stejném měsíci, kdy se Pryce objevil na akci EU, však byl UKREP nahrazen novým úřadem, britskou misí v Evropě, a od té doby nebyl Pryce v žádné oficiální funkci zmíněn. Tak kam šel?

„Ve své komunikaci s Masonem Pryce zmiňuje své osobní zapojení do aktivit, které ho staví do popředí londýnské strategie vztahů s veřejností ohledně ukrajinské krize, kterou provádí nedávno vytvořená vládní informační buňka (GIC) a jednotka pro boj proti dezinformacím (CDU).

„Obě jednotky se špionážním personálem, které mají za úkol šířit informace prostřednictvím médií a dalších fór za účelem vedení informační války, operují přísně tajnými způsoby. Z velké části bez povšimnutí veřejnosti hráli ústřední roli v zástupné válce NATO na Ukrajině.

Konspirační teoretici“ je propagandistický podmaz

V posledních dvou letech se pojmy “konspirační teorie” a “konspirační teoretik” staly běžnými pojmy pro cokoli a kohokoli, kdo nesouhlasí s bláznivým příběhem, který média prezentují jako fakt.

Zdá se, že málokdo si uvědomuje, že používáním těchto termínů se vrhá na nejstarší existující propagandistickou metodu: pokud nemůžete zpochybnit fakta, jednoduše zaútočíte na osobu, která je poskytuje.

Očerňovat lidi a vykreslovat je jako hloupé, ignorantské, důvěřivé nebo neschopné je klasická útočná strategie, kterou používají propagandisté, kteří jinak nemají šanci se prosadit. Jde o podněcování negativních emocí lidí, aby byli méně ochotni sedět a hodnotit obě strany.

Označení někoho za „konspiračního teoretika“ je tedy strategií zaměřenou na umlčení disentu obecně a pravdy zvláště, čisté a jednoduché.

Pokud jde o zdraví, pokrytí COVID-19 posunulo cenzuru a mediální manipulaci na zcela novou úroveň a zastínilo téměř veškeré předchozí propagandistické úsilí. Už se ani netají předpojatostí.

Mnozí věří, že termín „konspirační teorie“ vytvořila CIA v roce 1967, aby diskvalifikovala ty, kteří zpochybňovali oficiální verzi atentátu na Johna F. Kennedyho a pochybovali, že jeho atentátník Lee Harvey Oswald jednal sám.

To dává dokonalý smysl, protože Oliver Stone předložil věrohodné důkazy, že za atentátem na JFK stála CIA.

Například, pokud jde o vakcínu COVID, víme, že americká vláda utratila 1 miliardu dolarů na mediální kampaň s cílem zvýšit důvěru veřejnosti a přijetí injekcí prostřednictvím hlavních zpravodajských kanálů.

Výměnou za tuto výplatu média označila každého, kdo zpochybňuje nepodložené tvrzení, že vakcíny jsou „bezpečné a účinné“, za šíleného konspiračního teoretika, neznalého popírače vědy, nebezpečného dezinformačního agenta pro osobní zisk, domácího teroristu, který stále více počet obětí chce maximalizovat, nebo jako všechny čtyři očernit.

Po celou dobu média nikdy ve skutečnosti neodporovala údajům, které ukazují, že vyprávění je plné děr a rozporů.

Jak poznat opravdovou žurnalistiku

Příkladem toho, jak tento typ pomluvy byl a je používán médii, je článek Marka Townsenda z 19. června

Guardian napsal:

Nová analýza ukazuje, že síť více než dvou desítek konspiračních teoretiků, často podporovaná koordinovanou ruskou kampaní, rozeslala tisíce dezinformačních tweetů, aby zkreslila realitu syrského konfliktu a odradila mezinárodní společenství od akce.

Jak uvedl The Hill (video níže), Townsend označil novináře Grayzone Aarona Matého za „nejplodnějšího šiřitele dezinformací“ o syrském konfliktu „mezi 28 identifikovanými konspiračními teoretiky“.

V tweetu Maté na článek odpověděl a uvedl, že Townsend ho nedokázal kontaktovat, aby se k němu vyjádřil, neuvedl příklad své údajné „dezinformace“ o syrském konfliktu a neprozradil, že think-tank Institut pro strategický dialog, který práce pro odpovědné za „analýzu“ financují vlády USA, Spojeného království a spojeneckých zemí.

Podle The Hill byl Townsend na dovolené a nebyl k dispozici pro komentáře, ale Katie Halper, která spolu s Matém moderuje podcast Useful Idiots, se ujala slova, aby probrala Townsendův pokus o hack.

“Možná to může být pro Townsenda vzdělávací moment,” řekla.

Townsend nejenže porušil tři základní novinářské standardy, ale hlavní poselství článku bylo založeno na lži, řekl Halper. The Guardian dokonce opravil původní titulek, který zněl: „Identifikována síť syrských konspiračních teoretiků podporovaná Ruskem“.

Protože neexistuje žádný důkaz, že Rusko podporuje některého z těchto jedinců, byl titulek změněn na o něco méně pomlouvačný titulek „Identifikována síť syrských konspiračních teoretiků“.

Zdá se, že Townsendův článek není ničím jiným než vládou podporovaným protiútokem ve stylu „posmívajícího se ptáka“, jehož cílem je umlčet Matého, který zpochybňuje oficiální popis údajného chemického útoku v syrské Dúmě, a dokonce se sám obrátil na Radu bezpečnosti Organizace spojených národů. 

Vzhledem k tomu, že obviňuje USA i Velkou Británii, zdá se docela zřejmé, že Townsendův článek je záměrnou propagandou, jejímž cílem je podkopat Matého důvěryhodnost. Může být užitečné neustále si připomínat, že jsme skutečně ve válce.

Je to informační válka a vládnoucí síly, jejichž cílem je zavést nás do nového systému technokracie, mají mnoho tajemství.

Zmanipulovali hru života tisíci různými způsoby, a kdyby lidé pochopili, jak jsme byli okradeni a zotročeni, stali by se nekontrolovatelnými. Takže propagandistická mašinérie jede na plné obrátky a snaží se ovládnout všechny aspekty a vypnout všechny pravdoláskaře, aby obyvatelé jejich hry neviděli.

To se nyní týká téměř všech oblastí života. Politika, volební integrita, ekonomika, potravinový systém, energetika, zdraví a medicína, války a konflikty – jak si jen vzpomenete – to vše bylo zmanipulováno a všechny se hroutí.

Stará garda střílí za řízenou demolici starého, aby mohla přejít k novému – což bude ještě více zotročující – ale aby tento trik fungoval, musí být otravní pravdoláskaři umlčeni a obyvatelstvo intelektuálně omezeno.

Nespadněte do této pasti. Jedním ze způsobů, jak se jim vyhnout, je interpretovat pomluvy tak, jak to je – pokusit se je umlčet. A zeptejte se sami sebe, co vám propagandisté ​​nechtějí říct.

ZDROJ

Poznámka Infokurýru:

Článek je velice výstižný a přesně podle této metody dnes postupují média Bakolavo společnosti Economia a.s., která vydává vlajkové dezinformační média Hospodářské noviny, Aktuálně.cz a Respekt. Novináři těchto bulvárních a lživých periodik jsou ve společnosti určitou skupinou brány jako poskytovatelé seriózních informací! Opak je však pravdou. Za těmito dezinformačními média pak stojí další v dlouhé řadě a to od České televize až po Babišovo iDnes a MfDnes.

 

Sdílet: