28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Autorka seriálu „Přátelé“ si vyčítá bělošství

Proč si nevyčítá své židovství, kvůli židovským otrokářům, kteří dováželi černochy z Afriky a prodávali je na plantáže jako dobytek?

Spolu autorka úspěšného amerického seriálu „Přátelé“ (The Friends) Marta Kaufmann si po letech vyčítá, že její seriál obsadili pouze bílí herci a byl zasazen do bělošského prostředí New Yorku. Seriál běžel v letech 1994-2004 a Kaufamannová na něm velmi zbohatla.

Prý až postupem času pochopila, jak nesensitivní údajně tehdy byla. Proto se nyní rozhodla věnovat s kolegou Davidem Cranem 4 mil. dolarů na africká studia na jedné soukromé univerzitě.

Divné je, že si pí. Kaufamannová místo bělošství nevyčítá své židovství. Byli to přece židovští obchodníci s otroky, kteří zcela dominovali dovozu nebohých černých otroků do USA. Židovští otrokáři vlastnili otrokářské lodě a trhy, kde se odehrávaly otřesné rasistické zločiny...

Proč by se měl bílý Čech, Němec, Slovák cítit vinen za své bělošství, když se na žádném rasovém útlaků černochů v USA nepodílel?! Prodávali snad Češi otroky v Americe? Obchodníci s otroky se jmenovali Rubinstein, Rosenthal, Horowiz atd., žádný se nejmenoval Novák, Hořejší, nebo Kovář! Je to jen obvyklé vnucování morální viny bílým gojům, jaké začalo mezi židovskými kruhy po 2. světové válce? Nebo jen aktuální póza, která jí má zajistit pozornost medií?

Joe Nowak, Chicago, USA

 

Sdílet: