4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Téměř 70 % očkovaných přeočkování neplánuje: „Se všemi těmito očkováními končím“

Nizozemsko: V zákulisí se provádějí přípravy na rychlé zahájení nových kol očkování. Ministr zdravotnictví Ernst Kuipers vyzývá lidi, aby se nechali znovu očkovat. (To samé zahájili v České republice, poz. red. )

Minulý týden RIVM (oddělení zdravotnictví v Nizozemsku) oznámilo, že první očkování proti koroně téměř nenabízí žádnou ochranu. Zhruba rok po očkování klesla podle RIVM takzvaná účinnost očkování na nulu.

Podle oficiálních údajů bylo 82,7 % Nizozemců ve věku 12 a více let alespoň jednou očkováno. Většina lidí je otrávená vakcínami Covid.

Vládou pověřený monitor dopadu kampaně ze 7. července ukazuje, že sedm z 10 lidí, kteří ještě nedostali posilovací dávku, ji nehodlá dostat. Z těch, kteří dostali pozvánku k posílení vakcíny (druhé přeočkování), více než pět z deseti nehodlá takový test podstoupit.

Hlavním důvodem, proč se vzdávat booster shotu, je to, že jsou „hotové se všemi ranami“. Dalšími důvody jsou důvěra ve vlastní imunitní systém, pochybnosti o bezpečnosti, pochybnosti o účinnosti, strach z dlouhodobých účinků a strach z nežádoucích účinků.

Mnoho lidí se také nechce nechat přeočkovat, protože s očkováním skončili. Mnoho lidí navíc zpochybňuje účinnost či bezpečnost přeočkování. Důvěra ve vlastní imunitní systém a strach z dlouhodobých účinků nebo nežádoucích účinků jsou také uváděny jako důvody pro neužití opakované dávky.

Bývalá zdravotní sestra Marga Bultová odpovídá: „Ráda si to přečtu. Všímám si toho i ve svém okolí. Mnoho lidí dostalo Covid navzdory očkování a skončilo s tím. Důvěra je narušena.

Sdílet: