11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bude Nizozemsko hrát klíčovou roli ve Velkém resetu?

Dokument vrhá světlo na globální agendu WEF

Na internetu se objevil 51stránkový dokument ve formátu pdf, který ukazuje, že Nizozemsko je v čele celosvětové agendy WEF. Bude Nizozemsko hrát klíčovou roli ve Velkém resetu?

Světové ekonomické fórum v dopise předsedkyni D66 Sigrid Kaagové píše, že „začátkem roku 2022 svět překoná pandemii“ a že diskuse se nyní zaměří na utváření politiky v „postkoronavirové éře“ pod heslem “Great Reset” se zaostří.

S ohledem na klíčovou roli Nizozemska v Evropě, zejména v oblasti obchodu a zelené transformace, stejně jako na globální diplomatické úsilí vaší země, bude vaše perspektiva klíčová, píše prezident Světového ekonomického fóra Borge Brende v dopise Kaagovi.

Bývalý norský ministr zahraničí také píše, že po krizi Covid je důležité vybudovat inkluzivnější a udržitelnější budoucnost. “Doufám, že pomůžete převzít vedení v tomto důležitém dialogu,” napsal.

V roce 2019 WEF a OSN podepsaly dohodu o spolupráci s cílem urychlit provádění Agendy 2030. Obě strany úzce spolupracují v šesti oblastech: financování Agendy 2030, změna klimatu, digitalizace, rovnost pohlaví, vzdělávání a zvyšování jeho dopadu.

Klaus Schwab, zakladatel WEF, řekl, že jsme na křižovatce. Jsou dvě možnosti: buď si vybereme „lepší svět“, pak potřebujeme velkou lopatu, nebo zvolíme starý svět, pak nás čeká „katastrofa“.

 

Sdílet: