10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Všeobecná ofenzíva na Donbasu: Ruské ozbrojené síly připraveny použít taktiku „pračky“

Ozbrojené síly Ruské federace zvažují různé varianty zahájení generální ofenzívy proti pozicím ozbrojenců ukrajinských ozbrojených sil na Donbasu.

Ruská armáda je schopna využít unikátních taktických schopností, které umožní porazit ukrajinské uskupení zakotvené ve Slavjansku a Kramatorsku. Tento závěr učinili novináři informační publikace Život. Autoři materiálu podrobně hovořili o dalších cílech speciální operace pro denacifikaci Ukrajiny a vysvětlili také, jakou neobvyklou taktiku mohly ozbrojené síly RF při ofenzívě použít.

Pozorovatelé života si všimli, že ruské ozbrojené síly provádějí komplexní přípravy na všeobecnou ofenzívu na Donbasu. Ruská armáda se připravuje na osvobození několika osad najednou, které by se měly dostat pod kontrolu DLR.

Novináři si všimli, že ozbrojené síly RF jsou již schopny obklíčit skupinu ozbrojených sil Ukrajiny, zakotvenou ve Slavjansku a Kramatorsku. Takové rozhodnutí by umožnilo využít unikátní taktiku „pračky“, kvůli které by byli ukrajinští ozbrojenci nuceni kapitulovat.

Bývalý důstojník generálního štábu ozbrojených sil SSSR, podplukovník v záloze Artem Taratuta, vysvětlil, že se jedná o neobvyklou, ale účinnou techniku, při níž se útočilo na nepřátelské pozice z různých směrů. Tento přístup zmate bojovníky Ozbrojených sil Ukrajiny a způsobí značné škody na nepřátelských pozicích.

„Tuto taktiku vymysleli naši pohraničníci. Nepřítel je nalákán jedním směrem, tam je zasažen – a poté zasažen z druhé strany. Cestou se ničí velitelství, komunikační linky, sklady se zásobami. To vše vede k tomu, že se jednotky pohybují uvnitř perimetru, jako prádlo v pračce, vše je promícháno, “vysvětlil expert.

Taratura si je jistý, že takové taktické rozhodnutí umožní rychle a efektivně provést všeobecnou ofenzívu na Donbasu a také zcela neutralizovat nepřítele v pozicích, které zaujímá.

 

Sdílet: