12. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Předseda vlády a momentálně i EU prohovořil

Český premiér Petr Fiala poprvé promluvil před politiky z ostatních zemí Evropské unie s nastínil priority jeho předsednictví. Tou hlavní je pro něho integrace Ukrajiny do EU a obnova zničené země. Ani slovo o tom, že je předsedou vlády státu, který se nachází ve stavu hluboké krize a má před sebou nejtěžší období od 2.světové války.

  Petr Fiala v době, kdy se u nás blíží situace podobná té na Srí Lance, tedy zásadní problémy s dodávkami plynu, ropy a elektrické energií, to vše spojeno s ekonomickou krizí, řeší Ukrajinu. Asi mu nikdo ještě neřekl, že mluví o nesmyslech. Absolutní většinu válkou zničených oblastí poškodili samotní Ukrajinci. Jde o území, jejichž obyvatelé vítají, podobně jako my na konci války, v níž bylo agresorem Německo, Rusy jako osvoboditele. Tito lidé již neuvažují o tom, že by chtěli být nadále součástí nacismem prolezlé Ukrajiny a pravděpodobně dojde na východu Ukrajiny k vyhlášení dalších svobodných a svrchovaných republik chráněných ruskou vládou i armádou. Dost možná se blíží situace, kdy se Kyjev nedostane ani k Černému moři, moc široký koridor už nezbývá. Pás území od severu až ke Krymu, možná i k Oděse, tak zůstane bez vlivu kyjevské vlády. Tam Fiala nic obnovovat nebude, to si vezmou za úkol samotní Rusové. Na zbytku Ukrajiny toho zase tolik poškozeno nebylo, těch pár kasáren, laboratoří a nakonec i bytových domů, které si de facto odstřelili samotní Ukrajinci, si dokážou opravit sami. Tedy pokud se místní nevzbouří, nesvrhnou americkou podržtašku Zelenského a zároveň nezvolí prorusky uvažující elity do svého čela. To by Rusko s ekonomickou obnovou Ukrajiny pomohlo samo.

Je li prioritou Petra Fialy rekonstrukce Ukrajiny, měl by se na ni odstěhovat a my bychom si poté zvolili novou vládu. Fiala by se mohl vzdát i předsednictví v EU, přeci jenom máme svých problémů dost. Tento ideolog ještě nepochopil zásadní věc. Evropská unie je z 50ti % procent především Německo, které si hraje svou vlastní soutěž. Německé zájmy jsou vždy tím, co určuje další chod EU. Má li Německo problém s dodávkami plynu, ropy a elektrické energie, nebude se ohlížet na žádného ze svých partnerů a bude řešit komplikace u sebe. Konec jakékoliv solidarity, tu bude maximálně požadovat po nás a důsledkem toho bude odběr naší elektřiny. V tu chvíli Německo nebude zajímat ani Ukrajina a její obnova, urychleně začne jednat s Ruskem bez ohledu na dosavadní teorie o tom, že je třeba na Moskvu vyhlásit sankce. Role spíše neužitečných idiotů tak zůstane nám. A pokud si Němci nakonec vyjednají solidní podmínky, stanou se z nich navíc velice tvrdí překupníci. Fiala z nás dělá úplné pitomce, navíc mu za to tleskají. A to jeho uchu lahodí.

Abychom si to tedy vysvětlili polopaticky. Bez ruského plynu, jehož přívody se postupně úplně uzavírají, umrtvíme 80% našich továren, montoven, dílen a úřadů (tam v zimě kvůli mrazu). Spočítat si počet propuštěných zaměstnanců si jistě dokážete sami. Plyn ze zásobníků dojde během cca listopadu. Jak víme, pokud se stane, že nebude už ani v potrubí, zpětný náběh může trvat i několik mnoho měsíců, takže i kdybychom se nakonec s Ruskem dohodli (třeba po svržení vlády), škody budou díky zimě obrovské. Přestane li k nám proudit ruská ropa, dostaneme se rychle na slibovanou úroveň Srí Lanky, kdy budou pohonné hmoty na příděl a odhad je cca 20 litrů paliva na občana na měsíc. Pokud se Vám to nezdá reálné, viz tento odkaz ( O čem se mlčí – Jan Skalický – YouTube ). To by mohlo být už na podzim. Nu, a pak tu zbývá už jen elektřina, o jejíž cenách vláda tvrdí, že ji nemůže ovlivnit. Jako vždy jde o lež, která je průvodcem Petra Fialy a jeho vládních souputníků po celou dobu volební kampaně a později i za jejich vládnutí. Odborníci na tuto komoditu usvědčují Fialu ze lží v podstatě nepřetržitě, jen se to do médií zrovna moc nedostává. Jisté je, že její cena může dosáhnout stejně astronomických výšek, jako u pohonných hmot a plynu. Nenasytnost německého průmyslu a tamních domácností ji může vyšroubovat natolik vysoko, že ji budeme dobrovolně odpojovat a vrátíme se tak do středověku. A to jen proto, že se Pětikoalice rozhodla vnořit do německého pozadí co nejhlouběji.

Jaké je tedy řešení? Tato vláda a současný parlament musí co nejrychleji skončit. To bez mohutných demonstrací jako v  Holandsku nepůjde. Dále je třeba vyhlásit volby a dát konečně prostor euroskeptikům. To bude složité, stále je tu ještě polovina národa mající obavy, že bez modrého hadru se žlutými hvězdami zanikneme. Nicméně opak je pravdou, i když začátky by byly náročné. Možná by bylo dobré se poučit v Maďarsku a odstupování z EU začít relativně pozvolna, ovšem dostatečně nekompromisně. A nejdůležitější je vrátit se k jednacímu stolu s Ruskem, distancovat se od špatných rozhodnutí posledních dvou vlád a postupně se stát opět svrchovaným a samostatným národem. Krokem k tomu by byla čistka v mediální žumpě ČT, která je schopna rozvrátit vše a ve stávajícím personálním složení patří k největším propagátorům americké a eurounijní politiky. Pokud se nehneme z místa, bude druhá polovina roku pouze začátkem našeho konce, který dost možná vyústí v nějakou formu války. Je třeba konečně zvednout zadek a jít ve velkém do ulic. Budou li nás tam 3 miliony, vláda ztratí manévrovací prostor a skončí. Což je nejbližší cíl těch, kteří si uvědomuji tragičnost a vážnost současné situace.

Jindřich Kulhavý

 

Sdílet: