11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Analýza: V případě války nedokážou USA vyzbrojit vojáky na déle než pár týdnů

Je nepravděpodobné, že Spojené státy přežijí více než několik týdnů těžké války proti jiné průmyslové velmoci.

V nedávné epizodě podcastu stránky Natural News Mike Adams poukázal na to, že USA nejsou schopny ani řádně vyzbrojit svého spojence Ukrajinu v probíhající válce proti Rusku.

Adams dále poznamenal, že válka na Ukrajině je sice největší válka, jakou Evropa zažila za posledních 77 let (od konce 2. světové války), ale ve skutečnosti je to jen operace malého rozsahu.

„Od začátku to byla speciální vojenská operace. Ani bych to nenazval válkou… tedy zatím ještě ne,“  řekl Adams.

“Možná to jde tímto směrem, ale zásadní otázkou je, zda dokáží Spojené státy vůbec udržet válku?”

Americký plukovník zpochybňuje schopnost USA vést velkou válku

Na podporu svých argumentů Adams citoval článek amerického pplk. Alexe Vershinina publikovaného na stránce Royal United Services Institute , think tanku zaměřeného na otázky obrany a mezinárodní bezpečnosti.

V článku s názvem „Návrat průmyslové války“ Vershinin tvrdí, že rozsah bojů na Ukrajině ukazuje, že Západ, a zejména Amerika, potřebují průmyslovou kapacitu, kterou měli během druhé světové války k tomu, aby se stále mohli nazývat „arzenál demokracie.“

„Snaha vyzbrojit, nakrmit a zásobit tyto armády je obrovský úkol,“  napsal Vershinin.

Vershinin poukázal na to, že vítězem dlouhotrvající války mezi dvěma nebo více mocnostmi relativně stejné síly je strana se silnější průmyslovou základnou.

To znamená, že země musí mít výrobní kapacity pro výrobu dostatečného množství zbraní, munice a těžšího vojenského vybavení. Nebo jinak – mít výrobní odvětví, která lze použít ve válečném úsilí.

„Bohužel, zdá se, že Západ už nemá ani jedno,“  uvedl Vershinin.

Amerika nevyrábí dostatek zbraní ani munice pro vedení války

V analýze americké výroby zbraní Vershinin poznamenal, že pokud by Amerika vstoupila do války, ve které by používala relativně stejný počet dělostřeleckých nábojů, jaký dnes používá Rusko na Ukrajině, tak by jí minula munice pro své dělostřelecké zbraně během 10 dnů až dvou týdnů nebo možná tří týdnů, pokud by byly zásoby nábojů na příděl.

Vershininovo hodnocení výrobních kapacit Ameriky během války bohužel nekončí jen u dělostřeleckého střeliva.

Vše od výroby přenosných protitankových raket a systémů protivzdušné obrany až po výrobu masivních balistických a řízených střel ukazuje, že USA výrazně zaostávají v porovnání se státy relativně stejné síly, jako je například Rusko.

„Podstatné je, že Spojené státy už nedokážou vést válku, protože průmyslová základna Ameriky byla za posledních několik desetiletí zničena,“  řekl Adams.

„Tohle není druhá světová válka, kde byly USA průmyslovým centrem světa. Ne, tohle je Amerika, která outsourcovala (vyvezla) všechno do Číny, Mexika, Koreje nebo někde jinde. USA sotva něco vyrábějí a určitě nevyrábějí dostatek zbraní.“

Závěr

Předmětnou  epizodu podcastu stránky Natural News , ve které Mike Adams podrobně popisuje, jak USA nedokážou udržet žádnou rozsáhlejší válku déle než několik týdnů, si můžete v angličtině poslechnout zde:

Více informací o mnoha otázkách národní obrany, které musí Amerika řešit, naleznete na stránce NationalSecurity.news .

Autor: Arsenio Toledo, naturalnews.com 

 

Sdílet: