4. 6. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Přestane být Švédsko právním státem, aby mohlo vstoupit do NATO?

Turecko zůstává neoblomné! (The deal Türkiye, Sweden and Finland agreed in Madrid is just the beginning … Erdoğan has said, underlining that Ankara will closely follow the implementation of the promises outlined in the document in regard to the intensified fight against terror) Chce-li Švédsko a Finsko vstoupit do NATO musí vydat Erdoganovi 73 kudských “teroristů”, kterým udělilo azyl (Erdogan a évoqué une “promesse faite par la Suède” concernant l’extradition de “73 terroristes”). Tím se však stanou zeměmi nesplňujícími požadavky na právní pořádek, podobně jako to EU předhazuje Polsku či Maďarsku.

Udělá-li Švédsko a Finsko Turecku ústupky ze statutu evropského právního státu (The Swedish authorities have already extradited at least three terrorists, but this is not enough for Türkiye, Erdogan suggested, informing that Stockholm pledged to send 73 suspects in the coming period.), udělá je zřejmě i EU vůči nim, a pak ovšem už nebude moci nic chtít po Polsku a Maďarsku. A ty si za svými právy arci dokáží stát.

Za povolení vstupu Finsku a Švédsku do NATO,  tak Turecko podle diplomatických kuloárů de facto vydírá k věrolomnosti nejen je, ale celou EU. Prekérní pozice… Turecko si vychutnává a exponuje světu na odiv slabošství EU, která si hraje na silnou… A v této prekérní situaci se předsednictví ujímá Českov čele se svou ne-osobností, které nezpůsobilost EU zřejmě ještě jen dále odkope… Slabého předsednictví se zcela jistě chystají využít třetí strany.

Zdroj: 7sur7.be – hurriyetdailynews.com – 7sur7.be – twitter.com – islamizace.cz – express.co.uk

 

Sdílet: