29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Vláda řeší důležité věci

Nacházíme se v těžké situaci. Začalo léto a na vodní toky a nádrže vyrazili milovníci kanoistiky, raftů a lodí všech možných tvarů a vlastností. Vodáci se pustili do splavování řek. Jde o každoroční zábavu, kterou mohou zkazit tři věci. Ošklivé počasí, sucho a zákon o nulové toleranci požívání alkoholu. Počasí ovlivňují pouze ti, kteří práškují planetu pomocí chemtrails, sucho je jistým projev špatného vodohospodářství a zákon o nemožnosti dát si pivo, když sjíždíte Vltavu, je arogancí moci. Zastavit na oběd u restaurace stojící na břehu bylo naprosto běžným jevem a dát si chladný mok k jídlu asi stejně běžné, jako si dojít na toaletu. Přesto se našli tupci zákonodárci, kterým to vadilo. A teď další, kteří mají potřebu to řešit v době, kdy máme před sebou jednu z nejtěžších etap od doby konce 2.světové války. Jde jen o odvádění pozornosti od náročnější problematiky a snahu zalíbit se. Přitom stačilo zákon potichu upravit tak, aby byl normální a vstřícný všem vodákům a nedělat z něj vědu.

   Takže nechme pivo pivem, i když Pekarovou Adamovou plánovaný prodej Budvaru je už jiná úroveň, na které se hraje o víc, pojďme se podívat na jiné problémy dnešní doby. U nás se pomalu rozplétá chobotnice kolem Hlubučka a zdá se, že nebyla jen v Praze na Dopravním podniku. Mimochodem tato instituce je častým objektem zájmu lobbistů a politiků, jde jednoznačně o solidní zdroj příjmů s možností manipulovat s toky peněz. Tak kdo se chytí další? Jisté je, že nesvéprávný Rédl jezdící v Bentley (jak může mít nesvéprávný člověk řidičák, to netušíme) měl kontakty mezi politiky i na jiných místech a spojení nejen se STAN bylo rozsáhlejší, než je nám tvrzeno. Perličkou jsou šifrované telefony Gazdíka a Polčáka, o jejichž provoz se musel někdo finančně starat. V politice je totiž každý dar zadarmo podezřelý. A opravdu měli z generality STAN tyto přístroje jen oni dva? O dalších průvodních jevech, jako je kokain či jiné drogy, večírky se sexuálním podtextem a předhánění se v nákupech drahých aut, není třeba hovořit. Je to stále stejné a je vidět, že hamižnost je mnohem silnější než opatrnost.

V Německu se sešli zástupci G7, tedy údajně nejsilnějších ekonomik světa. Dnes se k nim má telemostem přidat i ukrajinská loutka Zelenskyj, který se loukovodičům trochu vytrhnul z ruky. Nicméně je stále vnímám médii jako hrdina, který se postavil zlým Rusům. O nejsilnějších ekonomikách lze polemizovat. USA dluží astronomické částky, vidět kanadského premiéra Trudeau na veřejnosti je poté, co se schovával před nespokojenými truckery a jejich podporovateli, kterým blokoval konta či zabavoval jejich obsah, výsměchem kanadským občanům. Leyenová přizvaná k sešlosti je pro změnu ukázkou arogance a neschopnosti, vždyť za jejího vedení padá EU do propasti stejně, jako Ministerstvo obrany, když mu v Německu velela. Tématem setkání je špatná ekonomická situace, další projev nenávisti vůči Rusku a přemýšlení o tom, kde vzít plyn a ropu. Oni však řeší také nedovoz ruského zlata (mimochodem Švýcaři už se k němu vrátili) a podporu Ukrajiny, kde jde jen o prodlužování agónie. Akce je spojena s protesty aktivistů. Jedni volají po zavedení Green Dealu (nechápou, že to bude znamenat především to, že se budeme chodit pást), druzí prý chtějí větší pomoc Ukrajině (ti jsou ovlivněni médii), dalším vadí nenasytnost liberálů a jejich plýtvání vším, co mají k dispozici. Pro normální lidi je summit G7 zbytečnou akcí, protože bez Ruska, Číny, Indie a některých arabských států tam rozhodně zástupci nejsilnějších ekonomik nejsou. Nynější snaha vyvolat stav, kdy bude Rusko označeno za neschopné splácet své závazky, je do očí bijící pokus za každou cenu zvrátit situaci, kdy je tato velmoc ekonomicky nad všemi ostatními. Rusové chtějí platit, Západ jim to nechce umožnit a vzápětí za nesplácení uložit sankce. To dělají lichváři.

Mezitím v bitvě o Ukrajinu dochází k jasné převaze Rusů a vytlačování nepřítele z východu Ukrajiny. Ukrajinci po sobě zanechávají obrovské škody, protože už vědí, že se do těchto míst nikdy nevrátí. Sanace škod tak bude na Rusku. Místo toho Zelenskyj nařídil škodit i pomocí dovezené vojenské techniky jinde, takže útočí na průmyslové cíle Rusů (ropné plošiny), civilní cíle (v tom má v Luhansku a Doněcku praxi) a samozřejmě i na vojenské, tedy tam, kde může překvapit a způsobovat šok. To přinutilo Vladimíra Putina k jednání a určitým změnám. Vrcholem Zelenského šílenství je poté způsobování neštěstí na vlastním území, takže byl li zasažen Kyjev raketami, je velmi pravděpodobné, že měly ukrajinskou státní poznávací značku.

Nenávist k Rusku jdoucí ze Západu se může stát důvodem k rozšíření konfliktu. Obzvlášť aktivní jsou Britové a Američané. Doufejme, že se někdo z nich nepokusí zmáčknout červené tlačítko ovládající jaderný arsenál. Rusko je na to připraveno, ale znamenalo by to obrovský průšvih pro celé lidstvo. Eskalace nesmyslné nenávisti vůči největší zemi světa je už jen ukázkou slabosti těch, kteří dráždí hada bosou nohou. Přidejme k nim neschopného předsedu české vlády a přejme si, aby se konflikt na Ukrajině co nejrychleji ukončil, ovšem tak, aby Zelenskyj už neměl možnost vydírat, přikazovat, zneužívat. Aby zasedli ke stolu ti schopni dojít k určité shodě. Kdo zvítězí na Ukrajině, to víme, a jen hlupák si mohl myslet něco jiného. Možná ale jde o bitvu o celý svět. A když vnímáte, kdo zastupuje národy žijících v zemích G7, pravděpodobně Vám dochází rozdíl mezi tím, co nám nabízí vyčichlý Západ a kudy by směřovaly naše kroky po odtržení se od něj. Našim prvotním zájmem by mělo být opuštění EU. Bohužel, zatím to tu dochází jen úzké menšině.

Jindřich Kulhavý

 

Sdílet: