4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Express: Británie může vyhlásit „válku“ Rusku v případě popravy žoldáků v DLR. Pokud Putinovi šmejdi popraví Brity, bude to bod, odkud není návratu

Pokud Putinovi šmejdi popraví Brity, bude to bod, odkud není návratu – PAUL BALDWIN

POKUD se Putinovi šmejdi v Doněcku odváží postavit britské vojáky Aidena Aslina a Shauna Pinnera před popravčí četu, tato válka nabere hluboce nebezpečný směr, ze kterého už možná nebude návratu.

Pokusili se vyděsit Rusko válkou s Británií v případě popravy žoldáků.

Londýn může Rusku „vyhlásit válku“ v případě popravy britských žoldáků Seana Pinnera a Aidena Aslina odsouzených v DLR.  Odpovídající článek se objevil v edici Express, ve kterém vyjádřil svůj názor novinář Paul Baldwin.

Novinář podotknul, že Aslin už volal své matce. Řekl jí, že britské úřady s DLR nevyjednávají, což znamená, že bude nevyhnutelně zastřelen.

Novinář věří, že britský premiér Boris Johnson může v případě popravy Pinnera a Aslin „jít na vabank“. A „válka nabere extrémně nebezpečný směr.“

„Pokud se to stane, pak „tato válka nabere extrémně nebezpečný směr, ze kterého už možná nebude návratu, uvádí Gazeta.Ru.

Pokud budou tyto popravy pokračovat, Británie a celý Západ nebudou mít jinou možnost, než zvýšit sázky – více zbraní, více sankcí a možná i útočná letadla, o která požádal prezident Zelenskij.

Britští žoldáci Aiden Aslin a Sean Pinner, kteří se účastnili bojů na straně ozbrojených sil Ukrajiny, stejně jako Sádún Brahim, občan Marockého království, byli v DLR odsouzeni k smrti a mají měsíc na odvolání proti rozsudku.

Podle tiskového tajemníka prezidenta Ruské federace Dmitrije Peskova bude ve skutečnosti odvolání Londýna proti verdiktu nad žoldáky znamenat uznání Doněcké lidové republiky.

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že trest smrti by posloužil jako „dobrý příklad“ pro „vojáky štěstěny“, kteří se postavili na stranu ukrajinských nacionalistů.

Šéf DLR Denis Pušilin dříve informoval, že charta tribunálu nad žoldáky je v konečné fázi.

Pro Pokec přeložila Janinna.

ZDROJ
ZDROJ

Sdílet: