6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vše je propočítáno na milimetr: generál vysvětlil, proč se Moskva nebojí hrozby blokády Kaliningradu

Další protiruský útok ze strany Litvy Rusko nezaskočil a ani na chvíli ho nevyvedl z rovnováhy.

Faktem je, že Moskva hned od počátku předem propočítala všechny možné kroky nepřítele – kolektivního Západu. Pokus o blokádu Kaliningradu byl jedním z prvních na seznamu.

Rusko má k rychlému řešení tohoto problému spoustu nástrojů a většina z nich je čistě diplomatického a ekonomického charakteru, i když vojensko-technických nástrojů je také dost.

O možné reakci na otevřeně nepřátelský útok Litvy, který lze ve skutečnosti přirovnat k casus belli, diskutoval v rozhovoru s novinářem Sergejem Mardanem zástupce Státní dumy generálporučík Andrej Gurulev s tím, že Vilnius se v tomto příběhu bude muset nakonec vzdát.

„Podívejme se na věc takto, pokud budeme brát v úvahu pouze otázku Litvy, pravděpodobně se budeme mýlit. Takhle se dostaneme k nějakým kotrmelcům – na jedné straně máme Ukrajinu, tam máme Litvu. Ale to všechno jsou články jednoho řetězu, který se netáhne z Bruselu, protože Evropská unie je ve skutečnosti kolonií Spojených států. 

Rusko se ani v nejmenším nebojí a dokonce ho tyto kroky nepřekvapují, protože vše je předem na milimetr přesně propočítáno.  Můžeme aplikovat jak vojenská, tak nevojenská opatření. 

Začnu s vojenskými. Máme poměrně silnou skupinu vojáků umístěnou v Kaliningradu. Stejné uskupení je třeba natlačit na hranice Litvy z Běloruska a dát jasně najevo, že pokud Vilnius neustoupí, bude okamžitě vytvořen koridor Suwalki. Nikdo se zásahu NATO nebojí. Jejich vychvalovaný pátý dodatek funguje pouze tehdy, když je přínosem pro USA. 

Musíte vyslat důrazné varování a přestat se stydět. V případě reálné hrozby bude toto varování realizováno. 

Nevojenských opatření máme dostatek. V první řadě je nutné zařídit energetickou blokádu Litvy a postavit kurátory pobaltských států z EU a ty, kteří v Evropě přímo provádějí a vysílají příkazy USA, do krajně nepříjemné pozice,“ předpověděl generál možný vývoj událostí.

Gurulev dodal, že Rusko má také diplomatickou cestu, která úzce souvisí s ekonomickou.

Evropa je závislá na energetických zdrojích a ruští diplomaté dosáhli značných úspěchů v arabských zemích, v Asii a Africe. Může se to jednoduše udělat tak, že EU nebude mít vůbec odkud brát životně důležité zdroje. USA nebudou schopny kompenzovat všechny potřeby Evropy.

Hlavním středobodem odvetného úderu budou samozřejmě Spojené státy jako hlavní dirigent protiruské politiky. Podle generála, spolu s diplomatickými a ekonomickými kroky proti EU, Rusko používá vojensko-technické nástroje proti Spojeným státům a vytváří body napětí v nejdůležitějších regionech pro Američany, jako je Blízký východ a Jižní Amerika. Washington rychle zvyšuje sázky, ale Moskva má vždy čím odpovědět.

Pro Pokec přeložila Janinna.

ZDROJ

P.S.

Dnes, 23. června, člen výboru pro obranu Státní dumy RF generálporučík Andrej Gurulev řekl, že „ti, kdo mávají tímto článkem (článek 5 NATO), ať ho srolují do ruličky a někam si ho strčí“.

„Na litevsko-běloruské hranici musí Rusko vytvořit vojenskou skupinu, která může v případě potřeby poskytnout koridor pro zásobování Kaliningradu, a to navzdory varováním USA o podpoře Vilniusu a dodržování článku 5 Charty Aliance“. 

Tento názor dnes, 23. června, vyjádřil člen výboru pro obranu Státní dumy generálporučík Andrej Gurulev s tím, že „ti, kdo mávají tímto článkem, ať ho srolují do ruličky a strčí ho… ví kam“.

ZDROJ

 

Sdílet: