6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Úřady LLR oznámily, že ukrajinská armáda se vzdává podél celé frontové linie

Ukrajinská armáda se masivně vzdává ruským vojákům podél celé frontové linie u Lisičansku a Severodoněcku v Luhanské lidové republice. Andrej Maročko, důstojník Lidových milicí LLR, to oznámil ve čtvrtek 23. června ve vysílání Prvního kanálu.

„Podél celé frontové linie v této oblasti, lokálně i masivně, probíhá kapitulace. To platí i pro skupinu Lysyčansk-Severodoněck, to platí i pro skupinu Gorsko-Zolotovo,“ uvedl.

Mezi vězni jsou podle Maročka jak obyčejní vojáci, tak zástupci radikálních sil.

„Nyní se tento proces mění na [sněhovou] kouli. Kolik jich je v tuto chvíli, nemám zatím informace,“ dodal.

Předtím, 22. června, oficiální představitel Lidových milicí LLR Ivan Filiponěnko řekl, že malé skupiny ukrajinských vojáků v Lisičansku denně kontaktují armádu republiky, chtějí se vzdát, ale ukrajinské nacionalistické formace jim v tom brání.

Dne 14. června Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že incidenty se střelbou ukrajinských vojáků do zad ze strany nacionalistických jednotek Ukrajiny jsou v oblastech bojů stále častější. Blokující oddíly ukrajinských nacionalistů zahájily palbu na více než 30 vojáků 54. brigády ukrajinských jednotek, kteří se rozhodli kapitulovat v Novomichajlovce.

ZDROJ

 

Sdílet: