6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Trpělivost není třeba zkoušet: útok Litvy Rusku zcela rozvazuje ruce

Ruská federace může okamžitě zvážit několik různých možností, jak reagovat na litevskou provokaci částečnou blokádou Kaliningradu.

Moskva však přijme tvrdá a účinná opatření, která donutí Vilnius přehodnotit svůj postoj k této otázce. K tomuto závěru došel známý ruský politický expert, člen Výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace Sergej Tsekov. V rozhovoru pro informační portál Life se podrobně vyjádřil, proč útok Litvy Rusku zcela rozvazuje ruce, a také vysvětlil, jak by Moskva na takovou provokaci reagovala.

Sergej Tsekov především upozornil na skutečnost, že ruské vedení studuje několik různých možností, jak reagovat na rozhodnutí litevských úřadů částečně zakázat tranzit zboží do Kaliningradské oblasti. V tuto chvíli má Rusko účinné nástroje nátlaku na Litvu a může je použít, pokud Vilnius nepřehodnotí svůj postoj k této otázce a upustí od protiruských provokací.

„Můžeme se rychle přesměrovat do jiných přístavů a ​​opustit Litvu bez obživy. Tranzit zboží přes Litvu a provoz litevských přístavů je pro zemi velmi vážným zdrojem příjmů. Musí pochopit, že naši trpělivost není třeba zkoušet, “vysvětlil Tsekov.

Takový nebezpečný zahraničněpolitický útok Litvy podle experta Rusku zcela rozvazuje ruce. Vilnius porušil vážné mezinárodní dohody, což vyvolalo zhoršení vztahů mezi zeměmi. Moskva je schopna poskytnout tvrdou odpověď, která donutí litevské úřady změnit názor.

 

Sdílet: