1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ozbrojené sily Ukrajiny provedly dělostřelecký útok na Doněck. Použily granáty ráže NATO

Ukrajinská armáda dnes dopoledne vypálila na Doněck osm granátů ráže 155 mm, informovalo zastupitelství DLR ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci zastavení palby.

„Bylo zaznamenáno ostřelování ze strany ukrajinských ozbrojenců směrem na Kujbyševskou čtvrť města Doněck. Bylo odpáleno osm granátů ráže 155 mm,” stojí ve zprávě.

Podle slov primátora Doněcku Alexeje Kulemzina, v důsledku útoku ze strany ukrajinských vojsk byly poničeny sedm budov v Kujbyševské čtvrti.

V pondělí zastupitelství DLR ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci zastavení palby informovalo o čtyřech dělostřeleckých útocích na Kujbyševskou čtvrť Doněcku ze strany ukrajinské armády s použitím granátu ráže 155 mm. Kromě toho bylo na Doněck také odpáleno 20 raket ze salvového raketometu Grad.

Dělostřelecké granáty ráže 155 mm se používají zeměmi NATO. Kromě toho byl na Ukrajině vyroben kolový dělostřelecký systém Bogdana, který používá granáty stejné ráže. Dříve Spojené státy dodaly Ukrajině houfnice M-777, na kterých se používají granáty ráže 155 mm, ukrajinské jednotky již použily tyto houfnice při ostřelování měst, včetně Doněcku, v důsledku čehož zemřeli civilisté.

ZDROJ

 

Sdílet: