1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Démonicky vyšinutý Západ si momentálně podřezává své vlastní hrdlo

Boj na Ukrajině je ‚metafyzický’… všichni, kdo si cení dolarových bankovek a souhlasí s konáním západních vlád to nikdy nepochopí. Nepochopí, že máme hodnoty, které jsou vyšší než zlato.

Buďme k sobě upřímní. Buď Rusko v této velmi speciální operaci zvítězí, nebo vstoupíme do temného věku, ze kterého nebude konce, protože to bude orwellovská jedna světová vláda.

„Speciální operace na Ukrajině představuje vyvrcholení konfrontace mezi Ruskem a západními zeměmi. Boje probíhají nejen na rozlehlém území Ukrajiny, ale také v ekonomické, politické a kulturní sféře. Styl Anglosasů (tj. zednářských židovských centrálních bankéřů) se po staletí nezměnil. A tak dnes nadále diktují své podmínky světu a surově pošlapávají suverénní práva států.“  – Nikolaj Patrušev, tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace

„Ukrajinská krize nám ukázala, že Západ je izolován od zbytku světa. Jedná se o alarmující zjištění pro současnost a zejména pro budoucnost.“  – Silvio Berlusconi, Il Giornale, 4. června 2022

Vyjádření „baťušku“ pro blog Sokola

Jako ruský pravoslavný kněz a kulturní historik, který žil ve více zemích západní a východní Evropy, včetně Ruska a Ukrajiny, nemohu nepociťovat velký smutek z událostí, které se dnes odehrávají.

Ale cítím i velkou naději. Proces barbarské nespravedlnosti, který začal v roce 1914, ukončil starou Evropu a prošel všemi možnými osudovými daty, 1917, 1929, 1939, 1945, 1968, 1989, 1991, 2014, abychom jmenovali dále některé, úroveň.

Jak řekl Nikolaj Patrušev, speciální operace není jen vojenská událost, je mnohem, mnohem hlubší. Je vojenská, politická, ekonomická a kulturní.

To je důvod, proč trvalo tak dlouho, osm let, než byly pečlivě provedeny všechny nezbytné přípravy na operaci. Existovala však značná pravděpodobnost, že Západ odmítne sesednout ze svého vysokého koně arogance a vyjednávat jako rozumní lidé.

Vojenské samozničení

Jelikož Západ odmítl vyjednávat, bojištěm je zatím ultramilitarizovaná východní Ukrajina.

Válka však není mezi bratry Ukrajinci a bratry Rusy, ale mezi Washingtonem s jeho vazaly NATO/EU a Moskvou se svými spojenci z Donbasu. Není pochyb o tom, že Rusko na Ukrajině zvítězí, protože má úplnou vzdušnou a námořní převahu.

Rusky mluvící východ a jih Ukrajiny, takzvané „Novorusko“, které bylo do roku 1922 součástí Ruska, osvobozuje malá expediční síla ruské armády spolu s místními jednotkami.

Operace však nikdy nebyla plánována jako krátká. Většina věděla, že to bude trvat měsíce a možná, vzhledem k možnému zasahování NATO, i rok nebo více.

Válka je delší, protože kyjevská armáda se na ni připravovala dlouhých osm let. Budovala zákopy a opevnění, vyzbrojovala se obrovským množstvím zbraní a dostávala výcvik od NATO.

Ruské ozbrojené síly jsou nyní nuceny ničit ukrajinskou armádu spolu s ukrajinskými nacisty, západními žoldnéři a instruktory NATO.

Z tohoto konfliktu se zrodí nová Ukrajina. Možná se nyní bude jmenovat „Malorusko“ nebo si zachová název „Pohraničí“. V každém případě to bude malá země s asi 15 miliony obyvatel s centrem v Kyjevě.

Ať už se bude jmenovat jakkoli, ve skutečnosti to bude Kyjevský protektorát, součást svazového státu s Ruskou federací, Běloruskem a pravděpodobně dalšími.

Političtí zrádci

Odhalili se ti, kteří jsou proti speciální operaci a jejím důsledkům. Rusové a jiní zrádci z našich kruhů, před kterými jsme neustále varovali a nikdo si jich nevšímal, se nyní ukázaly.

Mnozí, ačkoli v žádném případě ne všichni (i když zde nebudeme jmenovat jména), uprchli z Ruska a jinde byli odstraněni.

Nerozuměli slovům, že boj na Ukrajině je „metafyzický“. Oligarchové a všichni, kdo si nade vše cení dolarové bankovky a přízeň západního establishmentu, to nikdy nepochopí – že máme hodnoty, které jsou vyšší než zlato.

Dnes je na světě sedm miliard lidí nezápadního světa v porovnání s jednou miliardou lidí západního světa. Všechny mezinárodní organizace, OSN, MMF, WHO atd., budou předělány.

Proč by alespoň některé z nich neměly mít sídlo v Rusku? Buď v Petrohradu, nebo v Jekatěrinburgu, nebo na Krymu…

Hospodářská sebevražda

Kromě těžby surovin, technologických korporací, zbrojařského průmyslu a rozsáhlých sektorů služeb (servisní služby), se západní svět spoléhá na „směšné peníze“, aby přežil.

Jinými slovy, žije z tiskařských strojů, které tlačí bankovky. Ty vytvářejí nesplatitelný dluh a systémovou inflaci. Západní svět už desetiletí žije v bláznivém ráji dluhů. Nyní se však dostává do bodu, kdy už nedokáže splácet ani úroky z tohoto dluhu. Bankrot přichází.

Na druhé straně, skutečný svět se nespoléhá na spekulace s finančními „deriváty“ a „termínovanými obchody“, ale na uchopitelné věci, komodity, jídlo k jídlu (obilí, kukuřice a hnojiva na jejich pěstování), ropu a plyn na výrobu elektřiny a tepla , suroviny a minerály potřebné pro průmysl.

Jinými slovy, už několik desetiletí žije západní svět v bublině. Tato bublina nyní praská: kuřata se vracejí domů, aby přenocovali. Možná už tuto zimu, ne-li dříve.

Očekávejte rozsáhlé protesty a nepokoje v celém západním světě a proti západnímu světu.

Kulturní nihilismus

Již několik desetiletí, zejména od 60. let, se zdá, že západní svět opustil své kulturní základy a vzdělávací systémy. Znamením tohoto jevu byly hordy mladých dívek, které křičely o svých hormonech, když poslouchaly hudební výtvory dlouhovlasých mladých mužů.

První náznaky tohoto kulturního nihilismu se však objevily už dávno předtím, v roce 1914, v různých uměleckých a literárních ismech. Byly však esoterické, rozsahem omezené a ze strany široké veřejnosti velmi zesměšňované.

Přesto v roce 1949 mohl renomovaný anglický umělec Sir Alfred Munnings odsoudit členy Britské královské akademie za praktikování moderního umění a nazval Picassa a Matissa „hloupými mlsouny“.

Prozrazuje to infantilizace západního vzdělávacího systému – základních škol, které se staly mateřskými, středních škol, které se staly základními a univerzit, které se staly středními školami.

Doktorát už opravdu nemá velký význam, protože dětem se říká, že jsou géniové už jen proto, že umí rozeznat písmena latinské abecedy. Tato degenerace vytvořila infantilizovanou společnost, což je jasně patrné zejména z úrovně politiků a novinářů, ale viditelné je to úplně všude na negramotnosti a nesčítanosti současných západních společností.

Není divu, že jsme se dostali k nacismu „Zrušit Rusko“, tedy zrušit Puškina, zrušit Dostojevského, zrušit Čajkovského, čili zrušit kulturu.

Závěr

Nyní jsme v bodě zlomu nejen v evropských, ale i ve světových dějinách…

Buďme upřímní. Buď Rusko zvítězí v této velmi speciální operaci, nebo vstoupíme do temného věku, ze kterého nebude konce, protože to bude orwellovská jedna světová vláda.

Taková diktatura „Jednoho světa“ nebude mít žádnou opozici. Všichni, kdo ji zpochybní, budou potlačeni.

Toto je naše poslední šance odolat a vrátit úder agresi, která začala v roce 1914, agresi, která byla vojenská, politická, ekonomická a kulturní. Totalitní agresi, která vede k totální smrti, smrti těla a duše.

Ale podle všech vojenských zpráv, nemluvě o proroctvích, Rusko zvítězí.

Autor: Henry Makow, henrymakow.com

 

Sdílet: