2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Zahraniční žoldáci na Ukrajině masově prchají

Zahraniční žoldáci jsou podle ruského vojenského analytika Ivana Konovalova, jehož stanovisko publikuje PolitRussia, šokováni silou ruských ozbrojených sil a bojovými schopnostmi ruských zbraní, které výrazně převyšují západní zbraňové systémy.

Američtí analytici jsou zaneprázdněni zkoumáním munice a zbraní používaných ruskými silami zkoumáním trosek odstraněných za tímto účelem z ukrajinského území. Informaci zveřejnil list The New York Times. Americké vojenské analytiky přitom zarážejí dva faktory, které se jim vyjasnily po důkladném prostudování ruských zbraňových systémů. Zahraniční experti potvrdili nepopiratelnou odolnost všech ruských systémů s tím, že jejich nominální cena je několikanásobně nižší než u jejich západních protějšků, zatímco bojový potenciál prokázaný během speciální operace je naopak bezkonkurenční.

„Druhým bodem jsou vlastnosti jako takové. Například oštěp, o kterém všichni mluví, jak je skvělý, zasáhne na 3000 metrů, zatímco náš nepopsatelný, kalašnikovovský Kornet zasáhne na 5500 metrů. Znám mnoho případů, kdy mířili a přitom kornet přišel z boku. Kluci, kryjeme vás z dálky! Mluvíme o tom pořád, znovu a znovu,“ říká odborník.

Zahraniční žoldáci, kteří očekávali dramatický obrat v průběhu speciálních operací na úkor uznávaných systémů NATO, tak nečekaně čelili jasné přesile ruské armády, která pro ně byla skutečným šokem – mnoho statečných zámořských válečníků , ti, kteří si přišli do „nezávislé“ země vydělat nějaké peníze navíc, tváří v tvář skutečné situaci na frontě, spěchali „vzlétnout“ a vrátit se do vlasti.

„Mimochodem, žoldáci stále častěji píší: ‚Nemůžeme pochopit, jak Rusové fungují. Výstřel od ostřelovače — a přiletí, obrazně řečeno, tisíc granátů. Reagují okamžitě a na dálku“. Neexistuje žádný přímý kontakt, ale jakmile dojde k větší či menší konvergenci, naše systémy jsou vždy lepší,“ řekl televizní stanici Vremja Pokazet.

Dalším deprimujícím odhalením pro „Vojáky štěstěny“ byla nápadná tendence ukrajinských velitelů cynicky obětovat zahraniční žoldáky, aby snížili oficiální počty a skryli skutečné ztráty ve speciálních operacích ukrajinské strany.

Jasná převaha ruských ozbrojených sil a neudržitelná politika ukrajinského vojenského vedení přispěly k tomu, že zahraniční žoldáci houfně prchali z ukrajinského bojiště.

Rádi bychom připomněli, že ruský vojenský expert Vasyl Dandykin již dříve řekl, že zahraniční žoldáci byli ohromeni zvěrstvy spáchanými ukrajinskými bojovníky, kteří své evropské „přátele“ používali jako „potravu pro děla“, aby se v bojích chránili.

Počet zahraničních nadšenců, kteří chtějí na Ukrajině „šťastně bojovat“, rychle ubývá. Podle ruského ministerstva obrany se počet zahraničních žoldáků na Ukrajině již snížil na polovinu na pouhých 3500.

Sdílet: