2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinská armáda zničila důl Čeljuskinců v Doněcku

Lidová milice Doněcké lidové republiky oznámila, že střelbou ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku zničen důl Čeljuskinců.

„Důl Čeljuskinců byl zničen ukrajinskými nacionalisty z minometů, Gradů a Uraganů,“ uvádí se ve zprávě na Telegramu.

Podle údajů zastupitelství DLR ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci režimu příměří ostřelovala ukrajinská armáda během uplynulých 24 hodin Doněck 62krát. Zahynulo pět lidí, dalších 24 včetně jednoho dítěte utrpělo zranění.

Petrovská čtvrť se nachází na západním okraji Doněcka, je to nejvzdálenější část města. Od roku 2014, kdy DLR vyhlásila nezávislost na Kyjevu, je tato čtvrť počínaje frontovou linií za Marjinkou vystavena pravidelnému ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

Rusko provádí od 24. února speciální vojenskou operaci za účelem denacifikace a demilitarizace Ukrajiny, Vladimir Putin zdůraznil, že jejím cílem je „ochrana lidí, jež byli osm let vystaveni šikaně a genocidě ze strany kyjevského režimu, Ministerstvo obrany RF prohlásilo, že koncem března byly splněny hlavní úkoly první etapy, podstatně snížen vojenský potenciál Ukrajiny. Za hlavní cíl označilo osvobození Donbasu.

ZDROJ

 

Sdílet: