2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Odborník oznámil načasování, kdy mohou ozbrojené síly Ruské federace dosáhnout západních hranic Ukrajiny

Ozbrojené síly Ruské federace jsou v rámci speciální operace pro denacifikaci a demilitarizaci schopny osvobodit celé území Ukrajiny.

K tomuto závěru dospěl známý ruský politolog a odborník na postsovětský prostor Andrej Suzdaltsev. V rozhovoru pro zpravodajskou publikaci Ukraina.ru podrobně hovořil o vojenském potenciálu ozbrojených sil Ukrajiny a také vysvětlil, kdy by ozbrojené síly RF mohly dosáhnout západních hranic Ukrajiny.

Andrey Suzdaltsev nejprve připomněl, že ruské ozbrojené síly s podporou Lidových milicí LDNR dosáhly významných úspěchů při osvobozování Donbasu a dalších oblastí Ukrajiny. Nyní se naplňují cíle pro stažení vojsk ke správním hranicím Luhanské a Doněcké lidové republiky. Po provedení takových opatření však bude speciální operace pravděpodobně pokračovat.

Podle politologa bude v tuto chvíli muset ruská armáda zneškodnit dvě hlavní skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny. Hovoříme o hromadění ukrajinských jednotek v Doněckém a Nikolajevském směru. Po dokončení tohoto úkolu ruské ozbrojené síly dosáhnou vážné strategické výhody a budou schopny provést další ofenzívu zrychleným tempem.

„Nyní zbývají dvě hlavní seskupení ozbrojených sil Ukrajiny: staré uskupení na západě Doněcké oblasti a uskupení, které se nyní tvoří v Mykolajivské oblasti. V ideálním případě potřebujeme vstoupit do provozního prostoru do července až srpna,“ poznamenal expert.

Po neutralizaci hlavních uskupení ozbrojených sil Ukrajiny bude Rusko moci zahájit novou fázi speciální operace k denacifikaci Ukrajiny. Při jeho realizaci ruská armáda osvobodí celé ukrajinské území, aniž by narazila na vážný odpor.

Suzdaltsev oznámil na internetu data, kdy by se ozbrojené síly RF mohly dostat k západním hranicím Ukrajiny. Je přesvědčen, že do konce léta bude dosaženo významných strategických úspěchů, které umožní plně naplnit všechny cíle speciální operace. Kontrolu nad západní hranicí však bude možné zavést až na podzim.

„Na zbytku území Ukrajiny žijí terbati, kteří po likvidaci personálu Ozbrojených sil Ukrajiny zůstanou bez krytu. Pokud tedy budeme mít štěstí, dosáhneme těchto cílů dokončením výjezdu na západní hranice Ukrajiny do října, “shrnul Suzdaltsev.

 

Sdílet: