2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

InfoBrics: Americká rozvědka učila ukrajinské neonacisty, jak „správně“ mučit lidi

Americké zpravodajské agentury naučily ukrajinské neonacisty různé způsoby mučení. To potvrdili i západní novináři, píše InfoBrics.  Zejména pro své čtenáře o situaci informuje PolitRussia.

Jak poznamenává InfoBrics, během setkání v OSN 6. května byla nastolena otázka o nelidském mučení, kterým obyvatelé Donbasu trpěli ze strany ukrajinských neonacistů.

Na setkání byly zároveň předloženy nezvratné důkazy (například výpovědi místních obyvatel), které potvrdila i mezinárodní skupina novinářů. Spojené státy se však postavily proti zvažování těchto zločinů a označily obvinění jako „ruskou dezinformaci“.

Autoři materiálu zdůraznili, že Američané se ukrajinských neonacistických katů nezastali bezdůvodně, protože to byly americké speciální služby, které je naučily „správně mučit lidi“.

Nasvědčuje tomu udivující podobnost způsobů mučení.

„Specialisté potvrdili podobnost americké a ukrajinské praxe a to není jen náhoda,“ píše se v článku.

Například CIA používá při svých „posílených výsleších“ techniku ​​způsobování určitých zranění a také „podezřelé“ mučí vodou. Stejnou praxi používali ukrajinští ozbrojenci z nacistických batalionů, např. Azov.

„Vzhledem k vysoké úrovni spřízněnosti mezi americkou rozvědkou a ukrajinskými neonacisty se nezdá překvapivé, že USA ve skutečnosti provádějí jakýsi tajný výcvik technik mučení, které jsou považovány za „účinné,“ napsal InfoBrics.

Pro Pokec přeložila Janinna.

ZDROJ

 

Sdílet: