10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Hlavní věc jsou manévry: nová taktika speciální operace na Ukrajině se stane vážným trumfem pro Rusko

Vojenský expert Alexander Perendžiev komentoval prohlášení šéfa Čečenské republiky Ramzana Kadyrova o změně taktiky speciální operace na Ukrajině.

Po schůzce s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu oznámil Ramzan Kadyrov úkoly stanovené náčelníkem vojenských oddělení. Spočívají ve změně taktiky vedení speciální operace na Ukrajině s cílem zvýšit efektivitu útočných manévrů a dosáhnout hlavního cíle – denacifikace a demilitarizace sousedního státu.

V rozhovoru s korespondentem novin “Vzglyad” docent katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity Plechanov, člen expertní rady „Důstojníků Ruska“ Alexandr Perendžiev vyjádřil názor, že v dohledné době bude ozbrojené síly Ukrajiny čelit velkému množství překvapení a nestandardních akcí ruské armády. Navzdory tomu, že konkrétní změny nikdo neuvede, specialista přesto upozornil na jeden vážný trumf Ozbrojených sil Ruské federace a to jsou manévry.

“Staré ruské přísloví říká: “Nesmyslná válka, hlavní věcí jsou manévry.” A naše armáda vždy vítězila právě manévrovatelností,“ zdůraznil Perendžiev.

Dokonce i slavný ruský generalissimus Alexander Suvorov ve své knize „Věda o vítězství“ psal o tom, že vojáci potřebují mít znalosti o svém manévru, protože ve válce hodně závisí na čase a náporu. A dnes, navzdory nestandardní situaci, by zásady slavného vojevůdce měly sloužit jako základ k dosažení vítězství, domnívá se expert. Perendzhiev zároveň vyzývá, abychom nebyli omezeni pouze na vojenské operace, úspěch je možný s různorodou prací.

„Myslím, že v situaci s Ukrajinou se nebavíme jen o vojenských operacích, ale i o práci v jiných oblastech: v ekonomice, v sociální sféře, v otázkách práva a kultury. To vše spolu s rozhodnými vojenskými manévry přinese požadovaný výsledek, “uzavřel specialista.

Již dříve vojenský expert z Dánska Carl Hamilton vysvětlil, proč turecké bezpilotní letouny Bayraktar nepomohly ozbrojeným silám Ukrajiny převzít iniciativu od spojeneckých sil Ruska a LDNR.

 

Sdílet: