6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Viktor Orbán, muž, který by mohl zachránit Evropskou unii před sebou samotnou

Viktor Orbán by byl dokonalým kandidátem na vedení Evropské unie tímto okamžikem ideologické temnoty, píše Robert Bridge.

Maďarský premiér Viktor Orbán se opět odklonil od bruselského narativu. Tentokrát varoval, že tvrdé sankce EU vůči Rusku by mohly mít dopady ne nepodobné těm, jako je jaderný výbuch, potenciálně vystavit velkou část světové populace nedostatku potravin a masové migraci. Bude Brusel tentokrát dbát jeho varování?

Viktor Orbán se vzepřel fuzzy logice Bruselu a opět se zdá, že má pravdu. Možná to mluví méně pro politického génia maďarského šéfa vlády a více pro katastrofální rozhodnutí vedení EU. Orbán si každopádně zaslouží uznání za to, že byl jedním z posledních hlasů zdravého rozumu, pokud jde o řešení ukrajinské krize.

Na víkendovém setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem maďarský vůdce řekl, že brutální „sankce proti Rusku“ by se „rovnaly jaderné bombě“, která by vyhladověla lidi na celém světě a vyvolala mimo jiné vlnu masové migrace. .

Orbán poté mluvil o „tuhé zimě“, která nás čeká, protože „máme nekontrolovatelnou inflaci, rostoucí ceny, hladomor propuká v mnoha částech světa a máme válku na Ukrajině“.

Vučič tyto obavy zopakoval, když řekl, že „pokud nedojde ke změně konfliktu ve východní Evropě, bude téměř čtvrtina světa závislá na základních životních potřebách, což vytvoří nové problémy“.

Je třeba si položit otázku: proč Brusel postrádá prozíravost, aby rozpoznal tyto do očí bijící problémy, které jsou před námi? Milionům lidí na celém kontinentu i mimo něj doslova hrozí hladomor v důsledku tvrdých sankcí proti Rusku, které leží na obrovských zásobách pšenice a energie. Rusko jistě může žít bez McDonald’s, výrobků IKEA a Levi Jeans, ale jak dlouho může Západ vydržet bez ruského exportu ropy, plynu a zemědělství? Je jejich nenávist k Rusku větší než slavnostní závazek, který mají vůči svému lidu zajistit nejen kvalitu života, ale i zachování života samotného?

A ať už Evropu a svět potkají jakékoli nepředstavitelné hrůzy, jedna věc se zdá být nevyhnutelná: Spojené státy nebudou schopny pomoci. Bidenova administrativa napodobuje neschopnost EU tím, že posílá 50 miliard dolarů na Ukrajinu, zatímco matkám ve Spojených státech dochází na pultech dětská výživa. Středozápad USA mezitím trpí nejhorším suchem za posledních 1200 let. Netřeba dodávat, že letošní úroda nebude mít přebytek kukuřice nebo pšenice, který by nasytil všechny Američany, natož Evropany.

ZEMĚDĚLSKÉ TRHY: USDA právě zveřejnil svůj první skutečně podrobný výhled na hospodářský rok 2022-23, který ukazuje napjatý výhled pro kukuřici a pšenici s poklesem produkce. Na druhou stranu rýže sklidí větší – a rekordní – úrodu

Viktor Orbán, jehož zájmy jsou spíše globální než lokální, by upřednostnil potřeby svých krajanů a Evropanů před touhou „potrestat“ Rusko za to, že se tváří v tvář neúnavnému postupu NATO uchýlilo k tomu, co Moskva považuje za legitimní sebeobranu. Aby někdo nezapomněl, 30členný vojenský blok měl velké naděje na vyvěšení vlajky na ukrajinsko-ruské hranici, stejně jako to nyní chce udělat v dříve neutrálním Švédsku a Finsku. V prosinci 2021 Moskva v návrhu smlouvy sdílené s NATO a USA oznámila, že je diametrálně proti dalším vpádům do svých hranic. Jak se dalo předpokládat, tyto obavy byly snadno ignorovány se všemi tragickými následky, kterých jsme dnes svědky.

Ale hrozba hladomoru není to jediné, co hlavu maďarského státu znepokojuje. Viktor Orbán, který v dubnu vyhrál své čtvrté funkční období premiéra v řadě, varoval před „sebevražednými vlnami západního světa“ sestávajícími především z masové migrace a protikřesťanského upnutí na transgender ideologii a hnutí LGBTQ. Tyto radikální myšlenky, které zapustily kořeny ve Spojených státech ve 40. letech 20. století s „kulturní marxistickou“ revolucí, se nyní šíří na nic netušící planetu. To představuje největší hrozbu pro přežití západní civilizace a Budapešť si je toho dobře vědoma.

Německá kancléřka Angela Merkelová v roce 2015 v podstatě zničila samotnou podstatu své země a Evropské unie jako celku tím, že přijala více než milion uprchlíků z Blízkého východu a Střední Asie. Mnoho z těchto prchajících lidí nebylo pobídnuto svou tíživou situací, ale atraktivními pobídkami – přístřeší, jídlo a oblečení – které jim „zdarma“ poskytly různé jiné evropské vlády. Kromě národní sebevraždy nejde o nic jiného, ​​než o to, že EU ustoupila jednomu z klíčových principů ultraliberální ideologie, takzvanému multikulturalismu, který Viktor Orbán jednoznačně považuje za existenční hrozbu pro západní způsob života.

Ale dnes, kdy se kdysi poklidná evropská města potýkají s bezprecedentní mírou kriminality a násilí, zůstává Maďarsko baštou relativního pořádku díky Orbánovi vztyčenému bezpečnostnímu plotu, který nyní odděluje Maďarsko od Srbska a Chorvatska. Ale protože maďarský vůdce udělal to, co by mělo být považováno za základní pohraniční práci, která je požadavkem každého národa, byl očerňován jako něco jako xenofobie.

Faktem je, že vůdce, který je běžně osočován takovými, jako je George Soros, největší globalista, odvádí dobrou práci při obraně zájmů své země.

Pro západní svět je velkou tragédií, že neexistují žádní odvážnější a prozíraví vůdci, jako je Viktor Orbán, a žádní voliči ochotní je volit do úřadu na této velké křižovatce, před níž musí nyní velká část lidstva přejít. Evropská civilizace musí být chráněna před nemocí progresivních ultraliberálních „hodnot“, nemluvě o rasismu, který je základem rusofobie a hrozí zmařit staletí západního pokroku.

Maďarský premiér Viktor Orbán by byl dokonalým kandidátem na to, aby provedl Evropskou unii tímto okamžikem ideologické temnoty, a mám podezření, že většina Evropanů by souhlasila, kdyby skutečně dostali příležitost vyjádřit svůj názor na toto téma a hlasovat.

ZDROJ

 

Sdílet: