29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Pepe Escobar: Rusko přepisuje umění hybridní války

Hybridní válka bude vedena především na ekonomickém/finančním bitevním poli – a škála bolesti pro kolektivní Západ bude nadále stoupat.

Železným fiktivním „příběhem“, který koluje napříč zeměmi NATO, je, že Ukrajina „vítězí“.

Proč by tedy od konce února měl šéf Pentagonu, přeměněný na obchodníka se zbraněmi, Lloyd „Raytheon“ Austin doslova prosit o to, aby na jeho výzvy odpověděl ruský ministr obrany Šojgu, jen aby se jeho přání splnilo?

To nyní potvrdil jeden z mých hlavních zpravodajských zdrojů. Hovor byl přímým důsledkem paniky. Vláda Spojených států (USG) rozhodně chce zmařit podrobné ruské vyšetřování – a shromažďování důkazů – týkající se amerických laboratoří pro biologické zbraně na Ukrajině, jak jsem nastínil v předchozím sloupku.

Tato výzva přišla těsně po oficiálním prohlášení Ruska před Radou bezpečnosti OSN 13. května: Použijeme články 5 a 6 Úmluvy o biologických zbraních k vyšetřování biologických „experimentů“ Pentagonu na Ukrajině.

To zopakoval náměstek generálního tajemníka OSN pro odzbrojení Thomas Markram, ačkoli všichni velvyslanci členských zemí NATO předvídatelně odmítli shromážděné důkazy jako „ruské dezinformace“.

Šojgu viděl, že žádost přichází dlouho. Agentura Reuters pouze citovala pověstného „úředníka Pentagonu“ a tvrdila, že údajně hodinový hovor nikam nevedl. To je nesmysl. Austin podle Američanů vyzval k “příměří” – což muselo způsobit úsměv sibiřské kočky na tváři Šojgu.

Šojgu přesně ví, odkud vítr na zemi fouká – pro ukrajinské ozbrojené síly i pro Ukronacisty. Nejde jen o debakl Azovstalu – a všeobecný kolaps kyjevské armády.

Po pádu Popaznaja – hlavní a nejsilněji opevněné ukrajinské pevnosti v Donbasu – prolomily Rusy a Doněcké/Luhanské síly obranné linie podél čtyř různých vektorů na sever, severozápad, západ a jih. To, co zbylo z ukrajinské fronty, se hroutí – a rychle, s obrovským kotlem rozděleným do bludiště minikotlíků: vojenská katastrofa, s níž se americká vláda nedokáže vypořádat.

Současně můžeme nyní také očekávat plné odhalení obchodu Pentagonu s biozbraněmi – v plném proudu. Jedinou nabídkou „nelze odmítnout“, která zbyla vládě USA, by bylo předložit Rusům něco hmatatelného, ​​aby se zabránilo úplnému vyšetřování.

To se nestane. Moskva si je plně vědoma toho, že odhalení nelegální práce se zakázanými biologickými zbraněmi představuje existenční hrozbu pro hluboký stát USA. Zvláště když dokumenty zabavené Rusy ukazují, že Big Pharma – prostřednictvím Pfizer, Moderna, Merck a Gilead – byla zapojena do několika „experimentů“. Od začátku bylo jedním z Putinových cílů zcela odkrýt celé bludiště.

Další „vojensko-technická opatření“?

Tři dny po prezentaci v OSN se sešlo zvláštní zasedání předsednictva ruského ministerstva zahraničí, aby „projednalo radikálně změněnou geopolitickou realitu, která se vyvinula v důsledku hybridní války proti naší zemi vedené Západem pod záminkou situace v Ukrajina bezprecedentní co do rozsahu a zuřivosti, včetně oživení rasistického vidění světa v Evropě v podobě jeskynní rusofobie, otevřeného kurzu ke ‚zrušení‘ Ruska a všeho ruského.“

Není tedy divu, že „agresivní revizionistický kurz Západu vyžaduje radikální revizi vztahů Ruska s nepřátelskými státy“.

Očekává se, že se brzy objeví „nové vydání koncepce zahraniční politiky Ruské federace“.

Tento nový obrys zahraniční politiky vysvětluje to, co ministr zahraničí Lavrov zopakoval na zasedání konaném na počest 30. zasedání Rady pro zahraniční a obrannou politiku: USA vyhlásily totální hybridní válku Rusku. Jediné, co chybí, je formální vyhlášení války.

Kromě dezinformačního oparu, který zahaluje snahu Finska a Švédska – říkejme jim hloupé a hloupější severské země – vstoupit do NATO, je skutečným problémem v sázce jiný případ vyhlášení války: vyhlídka na rakety s jadernou hlavicí odpalující velmi mají být umístěny blízko ruských hranic. Moskva již Finy a Švédy zdvořile varovala, že by to vedlo k „vojensko-technickým opatřením“. Přesně to bylo Washingtonu – a lokajům NATO – řečeno před zahájením operace Z.

A celá věc jde samozřejmě mnohem dál a dotýká se i Rumunska a Polska. Bukurešť již má odpalovače raket Aegis Ashore schopné zaměřovat Tomahawky s jadernými hlavicemi na Rusko, zatímco Varšava dostává stejné systémy. Řečeno na rovinu, pokud nedojde k deeskalaci, všichni nakonec obdrží hypersonickou vizitku pana Khinzala.

Turecko, které je členem NATO, mezitím hraje chytrou hru, když sestavuje svůj vlastní seznam požadavků ještě předtím, než vůbec uvažuje o hře Nordics. Ankara nechce další sankce za nákup S-400 a navíc by se ráda znovu zařadila do programu F-35. Bude fascinující vidět, s čím Pánův hlas přijde, aby svedl sultána. Sebekorekce seveřanů, kteří zastávají „jasný a jednoznačný postoj“ proti PKK a PYD, zjevně nestačí sultánovi, který si ještě více užíval kalení vod, když zdůraznil, že kupovat ruskou energii pro Turecko je “strategický” problém.

Zabránit finančnímu šoku

Nyní je evidentně jasné, že operace Z s otevřeným koncem se zaměřuje na hegemonovu unipolární moc, nekonečnou expanzi vazalizovaného NATO a světovou finanční architekturu – což je propletená kombinace, která do značné míry přesahuje ukrajinské bojiště.

Sériová hysterie kolem západního sankčního balíčku byla spouštěčem dosud celkem úspěšných finančních protiopatření Ruska. Hybridní válka se vede především na ekonomickém/finančním bitevním poli – a míra bolesti pro kolektivní Západ bude jen vyšší: inflace, vyšší ceny komodit, kolaps dodavatelských řetězců, raketově rostoucí životní náklady, zbídačení středních tříd a bohužel pro velké části globálního jihu také naprostá chudoba a hladomor.

V blízké budoucnosti, až se objeví zasvěcené důkazy, zazní přesvědčivé argumenty, že ruské vedení dokonce zmanipulovalo západní finanční hru nebo nehoráznou loupež ruských rezerv o více než 300 miliard dolarů.

To znamená, že Kreml před lety – řekněme alespoň od roku 2016 na základě analýz Sergeje Glazjeva – věděl, že se to nevyhnutelně stane. Vzhledem k tomu, že důvěra zůstala pevným základem měnového systému, ruští vůdci mohli počítat s tím, že Američané a jejich vazalové, poháněni slepou rusofobií, vyhrají všechny své karty najednou, když se začne tlačit – as tím i globální důvěra v „naprosto“. zničit jejich systém.

Vzhledem k nekonečným přírodním zdrojům Ruska Kreml pravděpodobně očekával, že země finanční šok přečká a bude z něj dokonce těžit (včetně zhodnocení rublu). Odměna je příliš sladká: otevírá cestu ke ztracenému dolaru – aniž byste museli žádat pana Sarmata, aby ukázal svou jadernou vizitku.

Rusko by dokonce mohlo uvažovat o hypotéze, že dostane slušnou návratnost ukradených finančních prostředků. Velká část západních aktiv – celkem až 500 miliard dolarů – by mohla být znárodněna, pokud se tak Kreml rozhodne.

Rusko tedy nezískává jen vojensky, ale do značné míry i geopoliticky – 88 % planety nesouhlasí s hysterií NATO Stan – a samozřejmě v ekonomické/finanční sféře.

Toto je skutečně hlavní bojiště Hybridní války, na které kolektivní Západ dává mat. Jedním z dalších důležitých kroků bude rozšířená skupina BRICS, která bude koordinovat jejich strategii obcházení dolaru.

Nic z toho by nemělo zastínit dosud nezměřené a vzájemně propojené efekty masové kapitulace azovských neonacistů v ukrajinském ústředí Azovstal.

Mýtické západní „vyprávění“ o hrdinech bojujících za svobodu, které od února propagovala státní média NATO, se v mžiku zhroutilo. Na západní infoválečné frontě se rozhostilo hromové ticho a ani jeden blázen se nepokusil zazpívat mizernou Eurovizi, se kterou to „vyhrálo“.

Stalo se v podstatě to, že crème de la crème neonacistů vycvičených v NATO, „doporučeným“ špičkovými západními odborníky a vyzbrojenými k smrti, ukrytými v hlubokých betonových protijaderných bunkrech v útrobách Azovstalu, byly buď rozdrceny, nebo jak byly krysy zahnané do kouta nuceny se vzdát.

Novorossiya jako změna hry

Zatímco přední ruští analytici a váleční korespondenti neustále debatují, ruský generální štáb upraví taktiku pro velké pokračování v Donbasu. Budou čelit nevyhnutelnému problému: zatímco Rusové metodicky drtí – roztříštěnou – ukrajinskou armádu na Donbasu, na západní Ukrajině se cvičí a vyzbrojuje nová armáda NATO.

Existuje tedy reálné nebezpečí, že v závislosti na dlouhodobých cílech operace Z – sdílených pouze ruským vojenským vedením – Moskva riskuje, že se za několik měsíců setká s mobilní a lépe vyzbrojenou inkarnací demoralizované armády, kterou nyní drtí. . A to je přesně to, co Američané myslí „oslabením“ Ruska.

Existuje několik důvodů, proč by se nová novorosská realita mohla ukázat jako pozitivní změna pro Rusko. To zahrnuje:

  • Ekonomický a logistický komplex z Charkova do Oděsy – podél Doněcka, Luhanska, Dněpropetrovska, Záporoží, Chersonu a Nikolajeva – je úzce propojen s ruským průmyslem.
  • Kontrolou Azovského moře – již de facto „Ruského jezera“ – a poté Černého moře bude mít Rusko úplnou kontrolu nad exportními trasami pro produkci obilí světové třídy v regionu. Bonus navíc: úplné vyloučení NATO.
  • To vše ukazuje na soustředěné úsilí o rozvoj integrovaného agro-těžkého průmyslového komplexu – s bonusem velkého turistického potenciálu.

V tomto scénáři by zbývající Kyjevsko-lvovská zavalená Ukrajina, která by nebyla připojena k Rusku a samozřejmě nebyla přestavěna, v nejlepším případě podléhala bezletové zóně a volila by dělostřelecké/raketové/bezpilotní útoky, pokud bude NATO nadále získávat podivné nápady.

To by byl logický závěr pro vojenskou speciální operaci zaměřenou na přesné údery, záměrně zaměřené na ušetření civilních životů a infrastruktury při metodickém uzavření ukrajinského vojenského/logistického spektra. To vše vyžaduje čas. Ale Rusko může mít všechen čas na světě, zatímco všichni slyšíme kolektivní zánik Západu.

Pepe Escobar: Je to brazilský novinář, který píše sloupek The Roving Eye pro Asia Times Online a je komentátorem ruských RT a íránských Press TV. Je pravidelným přispěvatelem ruského zpravodajského kanálu Sputnik News a dříve napsal mnoho názorů pro Al-Džazíru.

ZDROJ

 

Sdílet: