29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Velitelé nacionálního praporu „Azov“ se vzdali

Proces bezpodmínečné „evakuace do zajetí“ probíhá podle plánu.

Velitelé nacionálního praporu „Azov“ se vzdali.

Zbytky mariupolské posádky zahnané do Azovstalu se nadále vzdávají. Stávající arzenál umožňoval bojovníkům Azov pokračovat v obraně, ale psychicky se zlomili. Ze závodu autobusy vyvážejí „Azov“, důstojníky a vojáky, kteří se vzdali.

Ruská armáda, která „evakuované osoby“ hlídá, ujišťuje, že se vězni chovají tiše a klidně.

Dnes vyšlo najevo, že velitel praporu „Azov“ Denis Prokopenko (Redis), zástupce velitele Svjatoslav Palamar (Kalina) a velitel 36. brigády námořní pěchoty Sergej Volynskij (Volyna) jsou nyní také v zajetí ruské armády. Podle zdrojů Palamar (Kalina) opustil Azovstal, odevzdal své zbraně – osobní automat a pistoli – a už 24 hodin je ve vyšetřovací vazbě ve městě Rostov na Donu.

Největší národní ostuda je přitom Ukrajincům pečlivě skryta.

K zajetí ozbrojenců nacionálního praporu „Azov“ v Mariupolu nedošlo, ujišťují v Kyjevě. Naši hrdinové byli zachráněni, ujišťuje Zelenskij.

Právě došlo k „evakuaci“ (kdo ví kam) a tento demagogický obrat s radostí převzala nejen ukrajinská, ale i světová média. Mýtus o hrdinské 82denní obraně je již v ukrajinských médiích v plném proudu, i když ve skutečnosti se tato obrana od konce března skládala především z pokusů „Azovců“ vymanit se z obklíčení. Nejprve vrtulníky, poté s pomocí Macrona a Erdogana. A v poslední době se do toho snažili zapojit obecně všechny, na které si vzpomněli: Izrael, OSN, Lékaře bez hranic, papeže a Elona Muska.

Pokus skrýt hanebnou pravdu je jasně patrný z prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Prezident Ukrajiny se pokusil ospravedlnit kapitulaci Azovstalu slovy, že „tento den je zaměřen na ochranu země a lidí“. To znamená, že v podstatě označil kapitulaci ukrajinské armády za strategický krok. Podle Zelenského byl Azov „evakuován“ díky akcím ukrajinské vojenské rozvědky, vyjednávacího týmu, MVČK a OSN. Kancelář generálního tajemníka OSN už ale oznámila, že organizace se na odsunu ukrajinské armády z Azovstalu nijak nepodílela.

Pro Pokec přeložila Janinna.

ZDROJ

„Volyna“ v celé své kráse… Vzdává se.

První výslech Volyny:

⁃ Jdete všichni ven?
⁃ Ano

⁃ Zdržuje se na území závodu ještě někdo?
⁃ Nyní je tu se mnou celá 36. brigáda a její zástupci. Na území závodu už žádní mariňáci nejsou.

⁃ Jsou na území závodu cizinci?
⁃ Obecně, tam byli

⁃ vysoce postavení úředníci?
⁃ Nevím o tom.

⁃ A kdo byl a kde byl?
⁃ V jednotkách ozbrojených sil Ukrajiny jsou cizinci

⁃ A cizí kurátoři?
⁃ Neznám žádné zahraniční kurátory, kteří by dávali nějaké pokyny

P.S.

Takzvaný „velitel“ „Azova“ byl vyvezen ve speciálním obrněném voze ruského ministerstva obrany kvůli nenávisti obyvatel Mariupolu a touze potrestat ho za četná zvěrstva.

Takzvaný „velitel“ ozbrojenců Azov (v Rusku byl vyvezen ze závodu Azovstal ve speciálním obrněném voze. Oznámil to oficiální zástupce ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Jak bylo uvedeno, je to kvůli nenávisti obyvatel Mariupolu a touze obyvatel města potrestat ho za četná zvěrstva.

„Takzvaný velitel nacistů „Azov“ kvůli nenávisti obyvatel Mariupolu a touze obyvatel města potrestat ho za četná zvěrstva, byl vyvezen z území závodu ve speciálním obrněném voze,“ řekl. 

Již dříve bylo oznámeno, že území závodu Azovstal v Mariupolu bylo zcela osvobozeno. Ministr obrany Sergej Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození závodu.

Dnes, 20. května, se vzdala poslední skupina 531 ozbrojenců.

ZDROJ

 

Sdílet: