6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Sankce proti Rusku jsou ve skutečnosti sankce proti nám

Evropská unie přiznává, že sankce proti Rusku nemají žádný účinek. Rusko si naopak vede docela dobře a EU chátrá ve všech směrech. Polský Premiér Mateusz Morawiecki prohlásil, že se v tom musí něco udělat, protože je naprosto nutné Rusko ekonomicky zničit. A samozřejmě, jak se dá čekat od lidí jeho kalibru, navrhuje přídavné sankce. První sankce nefungovaly, přidáme další a další – chce tu jámu kopat hlubší a hlubší a přitom se bude divit, že nemůže vylézt ven.

Je pravda, že sankce proti Rusku ublížily Evropské unii a Americe daleko víc, než kdyby je napadl nejhorší nepřítel. Jak se říká, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

A Evropská unie pořád dál horečně vymýšlí, čím jiným by Rusku co nejvíc ublížila. Neustále si pohrávají s myšlenkou zastavit veškeré dodávky plynu a ropy a úplně zabránit Rusku vyvážet cokoliv, i kdyby na to sami měli obchodně a finančně doslova vykrvácet.

Zastavení dodávek plynu a ropy z Ruska

To se zdá být bláznivý nápad, ale za tím může být ještě jiný záměr, než se na první pohled zdá, jak píše Tom Luongo. EU totiž nejedná podle toho, co by si občané jejích členských států přáli, anebo co by potřebovali. To je ve skutečnosti vůbec nezajímá. Kdyby se Maďarsko proti těmto sankcím otevřeně nepostavilo, už bychom měli embargo na dodávky energie z Ruska.

Několik dalších členů EU se tajně radují, že Maďarsko na sebe vzalo tuto nepříjemnou povinnost a postavilo se proti Bruselu. Maďaři prostě využili toho, že EU potřebuje 100% souhlas všech svých členských států, aby mohla nové příkazy uvést v platnost. Oplátkou se jim od Bruselu dostává nepřátelského chování, což začalo už když odmítli podpořit Ukrajinu v boji proti Rusku.

To, jak se na ně EU dívá, se ale Maďarům nemusí po čase zamlouvat, obzvláště když je zde snaha odepřít jim finanční dávky, které musí splácet, i když je nedostanou. Takže až se jednou Maďarsko opravdu řádně rozzlobí, pak možná z Unie vystoupí. Taky je možné, že takto zkoušejí vyprovokovat EU, aby je sama vyloučila, což by mohl být začátek konce celé Unie.

Je jisté, že jak EU, tak ti, kteří ji ovládají, plus Amerika a Británie chtějí za každou cenu nastolit sankce proti dodávkám plynu a ropy z Ruska. Chtějí Rusko zničit ekonomicky a z Ukrajiny udělat druhý Afghanistán, se vší chudobou, nedostatkem, hladem a nemocemi.

Mafiosové z Davosu (Klaus Schwab a spol.) z nějakého podivného důvodu, který možná neznají ani oni sami, poctivě manipulují ceny energie a udržují je nestabilní. Používají tyto nezbytnosti jako zbraň proti nám a nesmírně jim vadí Rusko, se svými bohatými zásobami jak plynu, tak ropy, protože tím kazí jejich plány. Rusko je ve skutečnosti snad ta poslední barikáda, která nás chrání, protože jinak by nás tito chamtivci, bankéři, miliardáři, oligarchové a jiní podvodníci, kteří si tak rádi hrají na pány světa, naprosto zotročili.

Dolování plynu a ropy

Když je objeven zdroj plynu, nebo ropy, ten tlak je vždycky jednosměrný, směrem ven. Takže je nutno takto vypuzovaný materiál odčerpávat a někde uskladňovat. Zavřít takový vrt není snadné a ještě ke všemu může dojít k situaci, kdy znovu otevřený zdroj už v sobě nemá žádný materiál k odčerpávání. Stejně tak se nedá zapálit ven vycházející plyn, když pro něho zrovna není odběr.

Takže jsou naprosto nutné skladovací prostory. Dodávky a poptávky je nutno sladit takovým způsobem, aby byly sice nějaké zásoby, pro případ nouze, ale většina vydolovaného materiálu musí být ihned rozvezena zákazníkům. A v Rusku, podle současných zpráv, jsou tyto skladovací prostory plné a možná i přetékají. Proto Rusové musí nějak plyn a ropu spotřebovat, protože už nemají, kde je skladovat.

To je ta páka, o které si Západ myslí, že ji pevně třímá v ruce a s ní zkouší Rusko zničit.

Když si uvědomíme, že Evropa a Amerika denně odebírali z Ruska podstatné množství těchto surovin a pak, ještě předtím, než došlo k ruské invazi na Ukrajinu, tyto požadavky začaly vysychat, tak Rusko mezitím nashromáždilo podstatné zásoby, kterých se musí nějak zbavit. Západ měl dobře spočítáno, že nedostatečný odběr plynu a ropy vyprovokuje Rusy k tažení na Ukrajinu, k čemuž opravdu došlo, ale o hodně později, než plánovali.

Psychopati v Davosu se těší, že tímto způsobem zabijí dvě mouchy jednou ranou. Předně, velké množství evropských firem bude zničeno. Buď budou muset vyhlásit bankrot, anebo budou potřebovat značný přísun peněz od vlády, která je tím pádem znárodní. A na druhé straně tato situace uštědří řádnou ránu ruské ekonomii, která bude pumpovat ropu k ničemu a nechávat zemní plyn ucházet do vzduchu, protože už pro něj nemá místo na uskladnění.

V současné době má Rusko také nedostatek lodí, které by mohly ropu převážet, protože tyto teď musí podnikat delší cesty, jak je surovina dodávána do vzdálenějších zemí, jen aby se jí Rusko zbavilo. Takže namísto obvyklé cesty z Petrohradu do Rotterdamu, musí cestovat třeba až na Karibské ostrovy, do Indie, nebo do Číny. To také zvyšuje cenu dováženého materiálu. Velmi škodlivé jsou v tomto směru sankce, které na Rusko uvrhla Amerika, když zakázala pojišťovnám ruské lodi pojišťovat. Bez pojistky si žádná loď nedovolí vyplout na moře.

Chtějí vládnout, ale nemají na to

Davos doufá, že tímto způsobem se jim podaří vytvořit dominový vliv na ruský olejářský a plynový průmysl a zničit tuto část jejich ekonomie. Zároveň tím vzniká možnost pro ruské konkurenty, kteří dodávají zemní plyn a ropu, aby zaplnili takto vzniklé vakuum a začali zásobovat Evropu a Ameriku, čímž by postupně vyšachovali Rusko z obrazu.

Ovšem i tento plán chorých mozků má v sobě podstatné chyby, které ho mohou zhatit. To všecko je založeno na nějakém nedostatku, přesně jak to kdysi dávno, na začátku 19. století vyfantazíroval jejich vzor, Thomas Malthus a jeho eugenikou posedlý mozek. I on, stejně jako dnešní globalisté a manipulátoři, viděl v lidstvu pouze jakýsi virus, který je nutno kontrolovat na každém kroku a vůbec nečítal s tím, že my, lidé, dokážeme reagovat na podněty zvenčí a jejich následkem měnit své chování.

To, že se stále dál válčí na Ukrajině, jim také vyhovuje. Jednak tím zkoušejí vycedit Rusko z posledních rublíků a za druhé, zkoušejí zničit Ukrajinu. Kdyby jim ta válka opravdu vadila, už dávno by ji ukončili.

Obdobně, kdyby Evropská unie opravdu měla se svými členskými státy dobré úmysly, tak by už dávno řekla Americe a Británii, že co se týče surovin z Ruska, ať si klidně embargují co chtějí, ale Evropu ať nechají na pokoji. Namísto toho zkoušejí všecky „odnaučit“ tuto energii používat a ve své prostoduchosti ani neví čím by ji mohli nahradit. A i kdyby bylo něco, čím je možno levnou ruskou energii nahradit a tito lidé by se na to přímo koukali, tak to nejspíš nepochopí, protože jsou dokonale zhypnotizovaní svými vlastními, stále opakovanými slogany a propagandou, které skutečně věří, spolu s prázdnými řečmi televizních „vědců.“

Jenže my, obyčejní lidé budeme ti, kteří na to všecko nejvíc doplatí a budou tím nejvíc trpět.

Glorifikovaní imbecilové v Bruselu teď zkoušejí přesvědčit lidstvo, že je to v pořádku, nemít vždycky co jíst, křoupat brouky a žížaly, zmrzat v zimě a být bez světla a bez pitné vody. Auta způsobila, že velká část veřejné dopravy byla zrušena, protože se její provoz nevyplácel, malé obchody zanikly a větší obchody jsou všecky daleko. A tak nám vzali i benzin, který do aut potřebujeme, takže mnozí z nás brzy nebudou mít ani možnost obstarat si základní potraviny.

NATO a Ukrajina

To, že by Rusko napadlo Polsko, nebo dokonce Německo, což je jediný důvod pro existenci NATO a pro jeho roztahovačnost, je holý nesmysl. Rusko jednak nemá o nová území zájem a ani jeho armáda není postavena a vycvičena k tomu, aby tento úkol zvládla. Jak President Putin, tak Ministr Lavrov to již mnohokrát potvrdili, ale Západ je zřejmě neslyšel, nebo nevnímal. Západ také možná posuzoval situaci ze svého hlediska, protože kdyby byl v ruských botách, tak by spolehlivě Polsko a Německo napadl.

Ta situace se správně měla vyvinout úplně jinak. Kdyby EU, která také podepsala Minskou dohodu, donutila Ukrajinu chovat se podle jejích podmínek, k ničemu z toho, co se dnes děje, by nedošlo. Obchodní jednání mezi Ruskem a EU by postupně vyhladilo všecka nedorozumění a americké vyzbrojování Ukrajiny by nebylo k ničemu, kdyby tito neválčili proti Donbasu.

Rusko se ve skutečnosti snažilo oddělit se mírovou cestou: Západ by si šel svým směrem a východ také. Rusko a Asie by se odtrhli od Davosu a jeho šílených plánů na Great Reset a od podobných nesmyslů. Podle mnohých, Rusko je ten jediný, skutečný zachránce lidstva a jako jediné nás může ochránit před psychopaty z Davosu a odjinud, kteří nás zkoušejí zahubit.

Davos jedná pouze podle scénáře. Ten scénář byl napsán už dávno a nesedí vůbec na současnou situaci. Chtějí všecko zničit, aby to mohli vybudovat znovu a lepší. Bylo hodně bláznů, kteří chtěli docílit to stejné. Většinou skončili špatně. Davos nám chce k tomu účelu sebrat naprosto všecko, co vlastníme, včetně naší svobody, samostatnosti a svéprávnosti.

Davos nám zkouší vytvořit budoucnost

Jak Schwab sám řekl (a všichni to po něm do nekonečna opakovali), že o pár let později nebudeme vlastnit nic a budeme šťastni. Letošní konference v Davosu se zřejmě hodlá zabývat právě tím, naším štěstím. Zúčastní se jí všichni miliardáři a jiní boháči, významní politikové, hvězdy kteréhokoliv pochybného nebe, bohatí mafiosové a podobní, Všichni na tuto schůzi spěchají, aby nám mohli zamořovat vzduch odpadem ze stovek jejich letadel, plýtvat drahocenný benzin a marnit čas prázdnými řečmi.

Letos chtějí projednávat obchodní možnosti a osobní příležitosti s použitím psychedelických drog (omamné hříbky, DMT). Napřed samozřejmě budou naříkat nad neexistujícími změnami klima, nad vyčerpáváním nevyčerpatelných zdrojů tak zvaných fosilních paliv, která vůbec nejsou z fosilií, což ještě nepochopili. Jako správní amatéři, což dokázali už tím, do jakých konců svět dovedli, budou zkoušet prázdnými řečmi změnit světovou ekonomii a zrušit hranice mezi jednotlivými národy.

Ale rovněž mají v úmyslu navštívit „House of Psychedelics“ (Dům psychedelik) a zjistit, na co by byly jejich produkty využitelné. Tam chtějí vést diskuze o etickém použití psychedelických drog, o jejich zdravotním přínosu a o možnostech výdělku. Tito samozvaní „vládci světa“ budou prý mít možnost prožít vliv meditace, dechových cvičení, taneční extáze, ale pro ně samotné tam nebudou vůbec žádné drogy k použití, řekla mluvčí firmy, která to organizuje.

Rusko stále hledá nová odbytiště

Ruská energetická společnost Gazprom již vybudovala 93-98% plynovodu mezi Čajandou v Jakutsku, kde je plyn čerpán a Kovykinským polem v Irkutsku, což je vzdálenost 790 km. Plynovod bude zásobovat tamnější obyvatelstvo a Rusové míní vytvořit celou síť plynovodů, aby tuto energii dopravili i do širokého okolí.

Čajanda-Kovykinské pole tvoří méně než polovinu vzdálenosti do Mongolska a čtvrtinu vzdálenosti do Číny, takže můžeme usuzovat, že protažení plynovodu dále je pouze otázka času.

Některé evropské země vzdaly boj s Ruskem

Italové si otevřeli účet u Gazprom banky jak v rublech, tak v eurech, přesně jak předepsáno. Asi dvacet dalších evropských energetických firem udělalo totéž. Francouzská firma Engie údajně domluvila s Gazpromem něco jiného, ale nechtějí říct co. Zato Finové na nic takového nehodlají přistoupit. Co budou dělat, neříkají. Asi chtějí zmrznout.

Německá energetická firma Uniper také považuje platbu za plyn v rublech za přijatelnou a nemyslí si, že je to provinění proti současným sankcím. Němci ztrácejí na celé situaci mohutně, protože plynovod Nord Stream 2, který z části financovali, je stále ještě neproduktivní. Jsou rovněž obavy o budoucnost jejich pobočky Unipro, která je v Rusku. Německo na celém embargu ztratilo 3,1 miliard euro a očekávají ztrátu dalších 2 miliard.

Rakouská státní energetická firma OMV si také otevřela účet u ruské banky, aby takto mohla platit za plyn a ropu. Rakouský Kancléř Karl Nehammer se dokonce odhodlal k návštěvě Moskvy, kde mu ruský President vysvětlil způsob platby za energii. Jednotlivé národy si musí otevřít účet u ruské banky a pak mohou platit za dodávky plynu a ropy v jakékoliv měně chtějí. Tyto peníze budou bankou převedeny na rubly a takto vypláceny místním dodavatelům energie.

Zdá se to být výhodné řešení, ale má to jednu kličku: jelikož bude účet za energii vystaven v rublech, pak bude cena za dodávaný materiál podléhat změnám v kurzu rublu proti měně, která je na platbu použita. Na příklad, kdyby byla platba učiněna v eurech a hodnota eura vůči rublu by klesla, pak by eury platící státy platily úměrně víc. A protože kvůli tomuto, z Ruské strany velice chytrému opatření, bude rubl pouze posilovat, budeme nezbytně platit víc a víc.

Zde nesmíme zapomínat, že na země, které se současnými sankcemi proti Rusku nesouhlasí, čímž jsou považovány za pro-Ruské, se nová podmínka platby v rublech nevztahuje. Takže my všichni budeme teď doplácet na to, že naše vlády – buď kvůli neznalosti celkové situace, anebo kvůli poslušnosti diktátu odněkud shora – se postavily proti Rusku.

K tomu nepřispívá snaha Evropské unie uvalit na dodávky energie do Evropy dovozní daň. Ještě to není rozhodnuto, chtějí tuto záležitost projednávat na setkání finančníků G7, což je Kanada, U.S., Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Británie a samozřejmě EU, které ale není přidáno do počtu. Takže všichni ti velcí, kteří mají mnohem více peněz, budou rozhodovat o těch finančně slabších, kteří si tak moc dobře nevedou. Z toho nemusí pro menší státy vzniknout nic dobrého.

Podle těchto lidí je to snadnější řešení, než uvalit totální embargo na ruský dovoz. Ovšem všimněte si, nakonec tu všecku škodu, co EU, Amerika a NATO natropili, zaplatíme my, obyčejní lidé, obyčejní spotřebitelé.

Takže proti komu jsou sankce proti Rusku? Ne proti Rusku samotnému, ale PROTI NÁM! A to je velice nespravedlivé. Proč my máme doplácet na špatná rozhodnutí někoho jiného, koho jsme ani nevolili?

Přátelé, je na čase začít vážně a správným způsobem protestovat.

Evropská unie milostivě udělila povolení Maďarsku a Slovensku nakupovat ruskou ropu až do konce r. 2024. Takže členské státy musí dostat povolení k tomu, aby mohly v zimě topit, kupovat benzin do aut a vařit na plynu. Jsou pak tyto státy samosprávné? Určitě ne!

Někteří ale protestují

Polsko a Bulharsko odmítli za energii platit rubly a tak jim Rusové zastavili dodávky a varovali, že další plyn dostanou, až bude řádně zaplacen. Dále upozornili, že kdyby jak Polsko, tak Bulharsko zkoušeli krást plyn z plynovodů, které vedou skrze jejich země, že jim o to množství budou jejich vlastní dodávky sníženy. Kde chtějí tyto dva státy brát další plyn, není řečeno. Polsko nemá v úmyslu omezovat spotřebu, ale zároveň neříkají, jak situaci vyřeší. Prý mají několik jiných možností, které nazývají „Plán B,“ ale co tyto jsou, není známo.

Evropská unie rozhodla, aby ty země, které jsou ochotny platit za dodávky energie z Ruska v rublech, objednávaly větší objemy surovin a tyto přeprodávaly těm, které platit v rublech nechtějí, anebo z nějakého důvodu nemohou.

To, že Rusko zastavilo dodávky energie Polsku a Bulharsku poté, co tyto země nezaplatily, považuje EU za „provinění Ruska a nedodržení obchodních smluv.“ Takže když se Polsko a Bulharsko provinilo nedodržováním smlouvy a přestali platit, Rusko – podle EU – má tuto smlouvu nadále dodržovat a dodávat jim energii zadarmo? To je podivná logika.

Je to jakobyste měli nájemníka, který sice má nájemní smlouvu, ale tuto nedodržuje tím, že neplatí. Pak podle EU vy sami musíte tuto smlouvu dodržovat a trpět ho v bytě zadarmo.

Samozřejmě, EU stále dál očekává, že postupem času a to co nejdříve, pokud možno během několika měsíců, všichni přestanou ruský plyn a ropu používat a obrátí se třeba na „zelenou energii,“ která není ani trochu zelená a jestliže ji všichni začneme opravdu používat, tak se nějakým záhadným způsobem, který je znám pouze byrokratům v Bruselu, stane okamžitě velice drahou a bude mnohem dražší, než energie současná.

Pořizovací cena „zelené energie“ je neúnosně vysoká a ve skutečnosti se možná nikdy nezaplatí. Může být ještě víc prodražena třeba tím, že jejím uživatelům bude určena pokuta za to, že nepoužívají „obnovitelné zdroje“ energie, což jsou plyn a ropa.

Nemluvě o tom, že „zelená“ energie je velice škodlivá pro nás a pro přírodu. Baterie na skladování sluneční energie používají těžké kovy a nebezpečné chemické přípravky. Jejich výroba není bezpečná a likvidace po použití je ještě horší. Větrné elektrárny vyžadují velice drahou a náročnou údržbu a protože se také dovedou ve větru skácet, představují nebezpečí pro své okolí.

Oba tyto způsoby navíc mění proudění vzduchu v místě, kde se nacházejí a v jeho okolí, což ovlivňuje srážkovitost široko daleko a způsobuje to nepřirozené a neprospěšné výkyvy počasí. Takže ty změny klima, proti kterým všichni globalisté v současné době tolik bojují, sami způsobují svými nepromyšlenými a dětinskými nápady.

Obrovské výdělky pro evropské energetické firmy

Tři hlavní evropští dodavatelé ropy (benzinu) a plynu, což jsou Shell, British Petroleum (BP) a TotalEnergies (Total), zaznamenali letos neuvěřitelné zisky. Je to pochopitelné, protože to, co platíme v současné době za benzin, topný olej a plyn se musí někde projevit.

Jejich zisky předčily i jejich očekávání. Žádný z nich neříká přímá čísla, ale je usuzováno, že se jedná o miliardy euro navíc – a to všecko vytahali z našich peněženek, pod planým předstíráním „sankcí proti Rusku.“

Ne, to nejsou sankce proti Rusku, ale sankce proti nám. My je platíme!

Trh s ropou a plynem je záměrně udržován nejistý a snadno měnitelný, protože v tom jsou obrovské peníze. Už jen burzovní spekulanti, kteří mohli snadno předvídat, že se sankce dotknou nepříznivým způsobem ropy a plynu, se mohli stát během pár dnů milionáři, což všecko opět platíme my, z vlastní kapsy.

Všichni tři největší dodavatelé, shora jmenovaní, se zapřísahají, že nebrali ani plyn, ani ropu z Ruska, ale odkud je brali, to neříkají. S největší pravděpodobností lžou, jako všichni ostatní.

Evropská Unie to nakonec vzdala

Po všech bojích a diskuzích to nakonec EU vzdala. Vyhlásili, že si jednotlivé státy mohou otevřít ruské účty, aby nedošlo k přerušení dodávek plynu a ropy. Důvod pro toto rozhodnutí, jak říká americký ekonom Dr. Jack Rasmus je ten, že se jim nepodařilo najít žádné jiné zdroje těchto surovin. Takže firmy, které již mají ruské účty a i ty, které si je teprve založí, mohou nakupovat po libosti a se souhlasem EU, což je v přímém rozporu s jejich předešlým rozhodnutím.

Unie tím pádem přenechává ruské bance převod z euro plateb, nebo plateb v jiné měně na rubly. Je to známka jejich dokonalého zoufalství, kdy všecko vzdali. Tím pádem, 6. balíček sankcí proti Rusku byl zrušen, kvůli nesouhlasu některých zemí. Jestli EU zavede dovozní daň na tyto suroviny, není zatím známo.

Jane Kaufman, 19. května 2022

——————————

POZNÁMKA: Na některé odkazy v tomto článku se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií. Musíte změnit svoji IP adresu na americkou, pak to funguje.

 

Sdílet: