6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bývalý ruský prezident varuje Západ, což způsobí jejich samozničující sankce

Po jedné vlně sankcí za druhou a hrozbách o uvalení dalších, bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv tento týden předpověděl, že to bude mít řadu globálních důsledků.

Medveděv, který je místopředsedou Rady bezpečnosti Ruska, napsal na Telegramu, že sankce by mohly být impulsem k novému světovému řádu, o kterém Moskva dříve řekla, že by ho přivítala.

„V důsledku sankcí se vytvoří nová bezpečnostní architektura,“  řekl Medveděv.

“To by zvýraznilo slabost západních konceptů mezinárodních vztahů, jako je řád založený na pravidlech.”

Medveděv také předpověděl „zhroucení myšlenky americko-centrického světa“.

10 věcí, které způsobí sankce Západu

V příspěvku s názvem „Co se stane dál nebo svět po protiruských sankcích (vůbec nejde o předpověď)“, Medveděv v 10 bodech nastínil, jak by se mohly zhroutit dodavatelské řetězce, jak by mohla stoupnout inflace či jak může vzniknout finanční a  potravinová krize .

1. Zkolabuje množství globálních dodavatelských řetězců pro různé zboží. Je možná velká logistická krize, včetně kolapsu zahraničních leteckých společností, které mají zakázáno létat nad ruským územím.

2. Energetická krize se zintenzívní v těch státech, které uvalily sankce typu „střel si do vlastní nohy“ na dodávky ruských energetických nosičů. Bude pokračovat další růst cen fosilních paliv a rozvoj digitální ekonomiky ve světě se zpomalí.

3. V jednotlivých státech vypukne plnohodnotná mezinárodní potravinová krize s perspektivou hladomoru .

4. V některých zemích nebo společenstvích zemí je možná měnová a finanční krize spojená s podkopáváním stability více národních měn, prudkou inflací a destrukcí právního systému na ochranu soukromého vlastnictví.

5. Nové regionální vojenské konflikty vzniknou na těch místech, kde se situace dlouhá léta neřeší mírovou cestou nebo se ignorují významné zájmy významných mezinárodních hráčů.

6. Teroristé se stanou aktivnějšími, protože věří, že pozornost západních vlád je dnes přesměrována na souboj s Ruskem.

7. Začnou se nové epidemie způsobené odmítnutím poctivé mezinárodní spolupráce v sanitární a epidemiologické oblasti nebo přímými akty použití biologických zbraní.

8. Dojde k útlumu činnosti mezinárodních institucí, které při řešení situace na Ukrajině nedokázaly prokázat svou efektivitu, jako například Rada Evropy.

9. Vytvoří se nové mezinárodní aliance zemí založené spíše na pragmatických než ideologických anglosaských kritériích.

10. V důsledku toho se vytvoří nová bezpečnostní architektura, v níž se de-facto a poté de-jure zohlední následující skutečnosti:

a) slabost západních konceptů mezinárodních vztahů jako je „Řád založený na pravidlech“ a jiné nesmysly Západu

b) kolabující myšlenka, že středobodem světa je Amerika (USA)

c) existence zájmů respektovaných světovým společenstvím v těch zemích, které jsou v akutním stadiu konfliktu se západním světem

Závěr

Medveděvův pochmurný obraz budoucnosti – odklon od mezinárodního pořádku po studené válce – odráží komentáře ruského prezidenta Putina těsně před spuštěním „speciální operace“ na Ukrajině.

Zdroj: zerohedge.com 

 

Sdílet: