19. 5. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Austrálie zrychluje příchod hladomoru: Tisíce kilo čerstvého avokáda skončily na skládce

Na skládku v Austrálii právě přišel kamion s čerstvými a dokonale dobrými avokády, které tam byly vyhozeny uprostřed prudce stoupající inflace a údajného nedostatku potravin.

Podle Jan De Laia, místní obyvatelky města Atherton, které se nachází na dalekém severu Queenslandu, vyhozená hora ovoce zahrnovala „tuny a tuny a tuny avokáda, které vyjdou nazmar“.

Místní zemědělci tvrdí, že jediný způsob, jak si zajistit zisk, je vyhazovat potraviny do koše, a ne snažit se je prodat, jak to doposud vždy dělali. V důsledku toho byly tisíce kilo avokáda ponechány raději hnít, než aby byly alespoň darovány těm, kteří to potřebují.

„Přijely dvě nákladní auta a právě vysypaly velké kopy avokáda,“  řekla De Lai o tom, čeho byla svědkem. “A všimla jsem si, že už předtím tam bylo vysypaného hodně jídla.”

Pokud jsou tvrzení zemědělců pravdivá, pak se zdá, že ve skutečnosti existuje přebytek určitých potravin a ne nedostatek, jak to tvrdí vláda a média.

Tak co se tady vlastně děje?

Pokud je příliš mnoho jídla, tak proč všechna ta inflace?

Zemědělský analytik Michael Harvey z Rabobank nedávno uvedl, že Austrálie se v současnosti potýká s nejvyšší meziroční inflací potravin od roku 2011.

Někdo by si myslel, že na základě zákonů volného trhu to naznačuje nedostatek potravin. Zdá se však, že pravdou je přesný opak, alespoň pokud jde o zásoby avokáda v Austrálii.

Harvey, který je také členem představenstva společnosti Avocados Australia, tvrdí, že velké množství avokáda se musí zničit z důvodu předchozích koronavirových lockdownů (Covid-19), zavírání restaurací a jiných „narušení“, které zdecimovaly trh.

Na otázku, proč zemědělci jen nesnižují ceny avokáda, aby pomohli zvýšit poptávku, Harvey říká, že nestojí za to, aby se o to pokoušeli kvůli nákladům, které s jejich pěstováním souvisí.

„Náklady na zabalení avokád, včetně práce a nákladů na dopravu, prostě za to nestojí,“  vysvětlil Harvey.

„Nevyplatí se dát peníze do balení ovoce nebo zaplatit někomu náklady na dopravu, aby ho poslal do Brisbane, Sydney či Melbourne.“

Za současnou inflační krizi je tedy zřejmě zodpovědné něco jiného. A toto něco se jeví být:

  • dědictví korupce a podvodů centrálních bank, včetně neustálého tlačení peněz (nově vytištěné peníze ředí peněžní zásobu a snižují její hodnotu – podobně jako když do alkoholu přiléváte vodu a výsledný alkohol je stále slabší a slabší)
  • manipulace na burze (která činí bohaté bohatšími a chudé chudší)
  • záchrany podniků (bailouty)
  • jiné finanční faktory (vyplývající například z depopulačních plánů globalistů)

Oficiální příběh je však takový, že na vině je „covid“ spolu s Ruskem a dokonce i mizerná „stimulační“ opatření (balíčky) vlád pro obyvatelstvo.

„Experti“ od nás očekávají, že budeme věřit, že falešná pandemie je po více než dvou letech stále zodpovědná za masivní inflační tlaky, kterých jsme nyní svědky a které zažíváme v rámci dodavatelských řetězců.

Z dlouhodobého hlediska se podle vládních představitelů situace sama upraví, protože poptávka po potravinách „stále roste“. To vyvolává otázku: Proč mocnosti tvrdí, že potravin je nedostatek, pokud jich je ve skutečnosti k dispozici tolik, že se musí ničit?

„Inflace, nedostatek potravin a probíhající energetická krize se shodují s eskalující válkou… a epidemií mrtvých, kterou brzy zažijeme kvůli jedovatým vakcínám,“  napsal o situaci jeden ze čtenářů stránky Natural News.

„Představte si: nedostatek jídla/produktů, vše je šíleně drahé, vy jste dostali vakcínu a začínáte se cítit špatně. Tento svět bude za tři roky vypadat úplně jinak: dystopický svět.“

Více zpráv o nekontrolované inflaci a plýtvání potravinami naleznete na stránce Collapse.news .

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com 

 

Sdílet: