11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

GREENWALD: Označení „dezinformace“ je jen zástěrkou pro autoritářskou cenzuru pod novým názvem

Nové ministerstvo pravdy Bidenova režimu, známé také jako „Dezinformační agentura“ ministerstva pro vnitřní bezpečnost (DHS), není nic jiného než přestrojené autoritářství.

Tento převlek je tak zřejmý, jak jen může být, a ukazuje, že vládu již nezajímá, co si lidé myslí o její totalitě, takže se zdá, že již není potřeba maskovat její skutečnou agendu.

Bidenovi loutkáři se v podstatě ukázali jako tyrani, kterými vždy byli s tímto novým oddělením DHS, které tvrdilo, že bojuje proti „dezinformacím“ online. Ve skutečnosti tím samozřejmě myslí to, že říkat pravdu bude brzy kriminalizováno.

Pro některé je pravda již kriminalizována (např. Edward Snowden). Mnohým dalším bude brzy zřejmé, že vše, co je v rozporu s politickou korektností, je v zemi svobodných zakázáno.

Hon na čarodějnice proti pravdě skutečně nabral na rychlosti poté, co byl v roce 2020 zvolen prezidentem Donald Trump. Najednou vše, co konzervativci řekli a čemu věřili, bylo označeno za „ruské dezinformace“ a Kreml byl obviňován z Trumpova vítězství.

Nyní máme Hunterova otce a protiruské nepřátelství je v plném proudu, stejně jako křížová výprava federální vlády proti čemukoli, co zpochybňuje jejich oficiální historii v jakékoli dané záležitosti.

„Stejný strategický motiv – obalit obvinění z „dezinformací“ pozlátkem odbornosti – zplodil nový, velmi dobře financovaný průmysl, který si říká „anti-dezinformační“ vědci,“ vysvětluje Glenn Greenwald na webu Substack .

„Jelikož je Američanům od dětství vštěpováno, že cenzura je hanebná – že je charakteristickým znakem tyranie – ti, kdo chtějí cenzurovat, musí najít nějaké zušlechťující zdůvodnění, aby to ospravedlnili a zamaskovali to, co to je.“

Big Tech a Big Government jsou na křížovém tažení proti pravdě

V průběhu let existovalo mnoho různých vládních cenzurních programů, mnohé s benevolentními názvy jako The Atlantic Council a Institute for Strategic Dialogue.

„Fact checking“ je další formou cenzury, která se objevila v posledních letech, rovněž s cílem potlačit pravdu tím, že ji označíme za „dezinformaci“.

Stejně jako korporátní média přejmenovala své partyzánské odborníky na „ověřovače faktů“, aby své názory zamaskovala za vznešené, apolitické, autoritativní dekrety odbornosti, termín „expert na dezinformace“ je navržen tak, aby prohlašoval ideologické názory za oficiální pravdu jménem vlády a vlády. korporátní velmoci zatemňují,“ tvrdí Greenwald.

„Přesto když tyto skupiny podrobíte byť jen minimálnímu vyšetřovacímu zkoumání, zjistíte, že jsou všechno, jen ne apolitické a neutrální. Často je financuje stejná malá hrstka liberálních miliardářů (jako George Soros a Pierre Omidyar), státní bezpečnostní agentury USA, Spojeného království nebo EU a/nebo velké technologické monopoly jako Google a Facebook.

Představa, že institucionální autorita je jedinou autoritou pro stanovení pravdy, je mylná. Dává propagandistům úředně znějící tituly a nutí je vypadat jako experty, i když ve skutečnosti mají odvádět pozornost lidí od pravdy a kritického myšlení.

Skutečnost, že mainstreamová média důsledně odkazovala na „bývalé zpravodajské agenty“ v celé Trumpově administrativě, je příkladem toho, jak podvod funguje. To, co nyní Bidenův režim se svou dezinformační radou dělá, je apel na falešnou autoritu.

“Neexistují žádné myslitelné okolnosti, za kterých by si domácí donucovací orgán, jako je DHS, nárokoval pravomoc rozhodovat o pravdě a nepravdě,” varuje Greenwald.

„Američtí představitelé bezpečnostních států se nespecializují na boj proti dezinformacím. Opak je pravdou: jsou to vyškolení profesionální lháři, jejichž úkolem je vymýšlet a šířit dezinformace.“

Sdílet: