11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká agentura FDA vydává varování před vakcínou Covid kvůli „riziku krevní sraženiny“ a omezuje ji na dospělé starší 18 let

Úřad pro potraviny a léčiva vydal nová omezení pro vakcínu Covid společnosti Johnson & Johnson.

Očkování Johnson & Johnson je nyní omezeno na dospělé ve věku 18 let nebo starší nebo na osoby, pro které jsou jiné vakcíny proti COVID-19 nedostupné nebo klinicky nevhodné z důvodu rizika krevních sraženin.

“FDA uvedla, že její analýza určila, že riziko trombózy s trombocytopenickým syndromem po podání vakcíny vyžaduje omezení schválení,” uvedla CNBC.

„Uvědomujeme si, že vakcína proti COVID-19 společnosti Janssen nadále hraje roli v současné pandemické reakci ve Spojených státech a v celém globálním společenství,“ řekl Peter Marks, ředitel Centra pro hodnocení a výzkum biologických látek FDA. “Naše opatření odráží naši aktualizovanou analýzu rizika TTS po podání této vakcíny a omezuje použití vakcíny na určité jedince.”

FDA potvrdila 60 případů, včetně 9 úmrtí, “vzácné, ale vážné” poruchy krevní srážlivosti.

“FDA dočasně pozastavila podávání vakcíny Johnson & Johnson COVID-19 v loňském roce poté, co bylo hlášeno několik případů srážení krve,” uvádí UPI News. „V té době bylo všech šest případů zjištěno u žen ve věku od 18 do 48 let. Nejméně jeden zemřel.”

Toto není jediný závažný vedlejší účinek vakcín proti Covid zjištěný tento týden. Studie MIT zjistila, že u 16- až 39letých v Izraeli je zvýšené riziko nežádoucích účinků.

Očkování proti COVID-19 bylo „významně spojeno“ s 25procentním nárůstem volání záchranky kvůli srdečním problémům mezi 16- až 39letými v Izraeli, jehož proočkovanost patří mezi nejvyšší na světě, podle recenzovaného odborníka. studie výzkumníků z MIT Just the News.

“Ačkoli nelze stanovit příčinnou souvislost, výsledky vzbuzují obavy z nerozpoznaných závažných kardiovaskulárních vedlejších účinků vakcín a podtrhují dříve zjištěnou příčinnou souvislost mezi vakcínami a myokarditidou, častou příčinou neočekávané srdeční zástavy u mladých lidí,” uvádí se ve zprávě Study.

V říjnu 2021 některé evropské země pozastavily schvalování vakcín Moderna kvůli zvýšenému riziku zánětu srdce u mladých lidí.

„Skandinávské úřady ve středu pozastavily nebo nedoporučily používání vakcíny Moderna COVID-19 u mladých lidí kvůli zvýšenému riziku zánětu srdce, což je velmi vzácný vedlejší účinek spojený s očkováním,“ uvedl tehdy Fox.

„Švédsko pozastavilo používání Moderny pro lidi mladší 30 let, Dánsko prohlásilo, že lidem mladším 18 let nebude nabídnuta vakcína vyrobená ve Švýcarsku, a Norsko vyzvalo lidi mladší 30 let, aby si místo toho nechali vakcínu vyrobit od společnosti Pfizer,“ pokračovala zpráva.

Studie z Oxfordské univerzity, zveřejněná v prosinci v Nature, ukázala, že riziko myokarditidy, formy zánětu srdce, je větší při „očkování“ vakcínou mRNA než při infekci samotným virem.

„Jedná se o dosud největší studii akutních srdečních následků po očkování nebo infekci SARS-CoV-2, první, která porovnává riziko srdečních příhod mezi různými vakcínovými produkty a infekcí SARS-CoV2, a první, která porovnává vztah mezi srdečními onemocněními. události a byla zkoumána vakcína ChAdOx1,“ uvádí studie.

„Naše výsledky jsou důležité pro veřejnost, lékaře a tvůrce politiky vakcinace,“ říkají vědci. “Zaprvé došlo ke zvýšenému riziku myokarditidy do týdne po podání první dávky vakcín proti adenoviru i mRNA a vyšší riziko po druhé dávce obou vakcín mRNA.”

V únoru panel CDC doporučil delší čekání mezi výstřely mRNA kvůli nárůstu případů zánětu srdce.

“Rozšíření mezery mezi prvními dvěma dávkami vakcín mRNA Covid-19 by mohlo zlepšit účinnost vakcín a pomoci snížit riziko vzácného typu srdečního zánětu zvaného myokarditida,” řekli odborníci v pátek poradnímu výboru v centrech pro nemoci. Kontrola a prevence,“ uvádí NBC.

“Členové skupiny, Poradní výbor CDC pro imunizační praktiky, byli obecně pro prodloužení doporučeného intervalu mezi prvními dvěma dávkami vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna na osm týdnů,” pokračuje zpráva.

Doporučená úprava plánu CDC je dalším tichým přiznáním, že injekce mRNA Covid měly nepředvídatelné vedlejší účinky a nebyly řádně testovány v klinických studiích. Úplná klinická data pro vakcínu Pfizer navíc ještě nebyla plně zveřejněna.

Tento týden však společnost Pfizer soudním příkazem odtajnila 90 702 stran, což vyvolalo další znepokojivé otázky o účinnosti a bezpečnosti vakcín.

Úředníci veřejného zdraví, kteří nadále říkají americkému lidu, že vakcíny Covid nemají žádné známé vedlejší účinky, se dopouštějí podvodu. Nyní je na Kongresu, aby takové úředníky povolal k odpovědnosti v plném rozsahu zákona nebo jinak přijal legislativu, která zajistí, že budou pohnáni k odpovědnosti.

Sdílet: