29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Německá studie: Počet lidí trpících vážnými komplikacemi po podání vakcíny COVID je 40krát vyšší, než bylo dříve známo

Nová německá studie zahrnující přibližně 40 000 účastníků dospěla k závěru, že po očkování proti COVID dochází k vážným komplikacím.

Studie zjistila, že počet těch, kteří trpí vážnými komplikacemi, je 40krát vyšší než předchozí výzkum.

MDR hlásí :

Počet závažných komplikací po očkování proti Sars-CoV-2 je 40krát vyšší, než dříve zaznamenal Paul Ehrlich Institute (PEI), podle studie berlínské Charité s přibližně 40 000 účastníky.

V Charite v Berlíně probíhá studie o vedlejších účincích po očkování proti koronaviru. Profesor Harald Matthes vede studii a požaduje více kontaktních míst pro postižené.

Počet závažných komplikací po očkování proti Sars-CoV-2 je 40krát vyšší, než dříve zaznamenal Paul Ehrlich Institute (PEI). To je jeden z výsledků dlouhodobé pozorovací studie berlínské Charité. Ředitel studie profesor Harald Matthes nyní požaduje více kontaktních míst pro postižené.

Studujte s přibližně 40 000 účastníky V celém Německu je v pravidelných intervalech dotazováno kolem 40 000 očkovaných lidí. Účast ve studii je dobrovolná a nezávislá na tom, jak vakcíny na subjekty působí.

Jeden výsledek: Osm z 1000 očkovaných lidí se musí potýkat se závažnými vedlejšími účinky. “To číslo není překvapivé,” vysvětluje prof. Dr. Harald Matthes, vedoucí studie: „Odpovídá tomu, co je známo z jiných zemí, jako je Švédsko, Izrael nebo Kanada. Výrobci vakcín ostatně podobné hodnoty stanovili již ve svých studiích.“ U konvenčních vakcín, například proti dětské obrně nebo spalničkám, je počet závažných nežádoucích účinků výrazně nižší.

Sdílet: