24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Zdroje informují o zajetí kanadského generála v Mariupolu a jeho dodání do Moskvy

Po americkém generálovi padl do rukou ruské armády kanadský generál. Ocelářský závod Azovstal začíná pomalu a jistě vydávat svá tajemství. Kdo bude další?

Vysloužilý kanadský armádní generál Trevor Kadier, který byl v závodě Mariupol Azovstal, byl zajat ruskými jednotkami a odvezen do Moskvy, aby tam stanul před soudem.

Podle neověřených zdrojů byl kanadský generál zajat při pokusu o útěk. Kadier měl údajně na starosti biologickou laboratoř, která pracovala se smrtícími viry, které zabily 18 lidí.

O pravděpodobnosti pobytu generála v Mariupolu již dříve informoval oficiální představitel vojenského velení DLR Eduard Basurin. O tom, že je Trevor Kadier na Ukrajině, informovala i západní média. V minulosti byl vysoký vojenský důstojník v Kanadě obviněn ze sexuálního obtěžování a násilí.

Zejména informace o přítomnosti kanadského generála na Ukrajině z velké části potvrzuje list Ottawa Citizen, který 21. dubna napsal, že Cadieu měl převzít velení kanadských pozemních sil v září loňského roku. Jelikož ho ale jeden z bývalých zaměstnanců obvinil z násilí, ke jmenování nedošlo. Krátce nato Trevor Kadier rezignoval na svou funkci, odešel z vojenské služby a po nějaké době se objevil jako specialista na Ukrajině.

 

Sdílet: