25. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Plán oznámený v Kyjevě: Vykopnout z NATO a rozdělit Maďarsko

Maďarsko nemá mezi členskými zeměmi NATO místo, protože politika Budapešti „neodpovídá demokratickým principům rozvoje této instituce“.

Aleksij Danilov, tajemník Rady bezpečnosti Ukrajiny, to uvedl ve vysílání televizního kanálu Rada, uvádí PolitNavigator.

„Pokud jde o situaci, kdy jste přijati do NATO, existuje takový princip konsensu, bohužel v poslední době ne všechny země dodržují demokratické principy rozvoje této instituce. Například Maďarsko, které se otevřeně hlásí ke spolupráci s Ruskou federací. Navíc Maďarsko bylo Putinem předem varováno, že dojde k útoku na naši zemi.

Viděli jste jeho pozici, z nějakého důvodu věří, že by mohli zabrat část území. To se nikdy nestane.  Vítězství bude jistě naše. A ta země, která se tak chová, ještě uvidíme, jaké důsledky bude mít tato válka pro tuto zemi,“ řekl Danilov.

Kyjevský politolog Aleksij Golobuckij věří, že Ukrajina může vznést nároky i na Maďarsko.

„Pokud Maďarsko plánovalo ovládnout území poražené Ukrajiny, Ukrajina bude mít právo zrcadlit akce… Poté, co bude Maďarsko kvůli spolupráci s teroristickým státem, s režimem krvavých katů a vrahů definitivně vyhozeno z NATO a EU (protože tam je pozice Orbánova režimu již dlouho trnem v oku), se Ukrajina může klidně přidat i k demontáži Maďarska,“ chlubí se na svém blogu Golobuckij.

Vojenský zpravodaj Jevgenij Poddubnyj se domnívá, že agresivní prohlášení z Kyjeva jsou podněcována ze Spojených států:

„Čím více amerických letadel přistává v polském uzlu a bylo jich 14 během jediného dne a to pouze ze Spojených států, tím militantnější jsou projevy,“ komentuje Poddubnyj.

Zdroj

 

Sdílet: