24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jane Kaufman: Geopolitické plány a změny na Ukrajině a jinde

Rusko chce po Ukrajině aby byla mírová, svobodná, neutrální, prosperující a přátelská země,“ řekl ruských Ministr zahraničí Sergěj Lavrov. „Chceme pouze znovu obnovit staletí dlouhé kulturní, ekonomické a příbuzenské styky mezi Ruskem a Ukrajinou. Zato U.S. a NATO vždycky viděli Ukrajinu jen jako nástroj na zabrání Ruska.“

Aby ne, jak již bylo napsáno dříve, jednají přesně podle návodu bývalého kancléře Německa a zkušeného politika Bismarcka, který řekl, že:

„Moc Ruska může být podemleta pouze tím, když od něho bude oddělena Ukrajina. Ukrajina musí být nejen odtržena, ale ještě proti Rusku popuzena. Pak postavíme jeden národ proti druhému a budeme sledovat, jak jeden bratr zabíjí druhého. Abychom toto mohli docílit, musíme najít a zaškolit zrádce mezi národními elitami a s jejich pomocí změnit vědomí části tohoto velkého národa do té míry, že budou nenávidět všecko, co je ve spojení s Ruskem a aniž by si to uvědomovali, budou nenávidět i svůj vlastní původ. Všecko ostatní je pak pouze otázka časování.“

Přese všecky intriky Západu, Rusko a Ukrajina pokračují ve video rozhovorech o možné mírové smlouvě. Tato má rovněž obsahovat podmínku, aby Ukrajina byla „neutrální, bez jaderných zbraní, s nikým nespojená a demilitarizovaná,“ spolu se zárukou jejího zabezpečení. Jenže západní strategie neustálého podněcování tyto mírové rozhovory brzdí. Zatím co Rusko zkouší neustále vyjednávat o mír, Amerika a NATO vozí na Ukrajinu jedny zbraně přes druhé, posílají tam žoldáky a navádějí Kyjev, aby na žádnou mírovou dohodu nepřistoupil.

Rusko již dovezlo do oblastí, které obsadili 15 000 tun humanitární pomoci, což jsou hlavně potraviny a léky. Asi 2,8 milionů lidí, včetně 16 000 cizinců byli na svou vlastní žádost evakuováni ruskými vojsky z válečného území a víc než milion lidí, včetně 120 000 cizinců byli jimi převezeni do bezpečí. Rusové pro ně založili na svém území 9 500 plně vybavených dočasných táborů, kde se jim dostalo odborné lékařské a psychologické péče.

To, co zkouší Západ na Ukrajině, je nanucení jednoho světového řádu, jehož středem je Amerika, na celý svět. Chtějí nahradit světový řád OSN jejich vlastním řádem, který je založen na příkazech a zákazech. Ukrajina není ta jediná země, kde se o to tvrdě pokoušejí. Jugoslávie v 1999, Irák v 2003 a Syrie jsou další ukázky těchto ničivých taktik.

Rusko zkouší osvobozením Ukrajiny osvobodit celý svět od neo-kolonialistického chomoutu Západu, který je založen na rasismu a na americké výjimečnosti.

A zatím, NATO se v tichosti rozšiřuje dál

Kde je Evropská unie, tam je NATO. V současné době zkouší Evropská unie všemožně přesvědčit Bulharsko a Severní Makedonii, aby skončily s hádkami, protože Makedonie má před sebou skvělou možnost stát se členem Evropské unie, nést zodpovědnost za všechny její dluhy, způsobené špatným hospodařením, podléhat desetitisícům příkazů, zákazů a nařízení, dovolit vstup do své země skrze nehlídané hranice každému, komu někde jinde hrozí vězení a potřebuje se skrýt a také statisícům ekonomických parazitů, kteří stěhují celý kontinent, v tomto případě Afriku do Evropy a očekávají, že nebudou muset nikdy pracovat.

„Dejte nám peníze, dejte nám peníze,“ volají na videu a jsou ochotni za to znásilňovat naše dívky a ženy, včetně mužů a chlapců a pod heslem „Allah akbar“ stínat hlavy chodcům na ulici.

Další kandidát je Albánie, která se asi chtěla s Makedonií držet za ruce, když budou vstupovat do EU, ale pak to vzdali, protože podle nich rozpor mezi Bulharskem a Makedonií trvá příliš dlouho a na to oni čekat nebudou. Takže chtějí vstoupit do EU sami, bez doprovodu.

A už jsou plánováni noví členové, jako Bosna, Kosovo, Černá Hora (Montenegro) a Srbsko. Každá z těchto zemí je v jiné fázi rozhovoru s EU, kdy jednají o svém připojení.

Důvody pro nábor dalších členů jsou, pokud vím, dva. Ten první je zjevný, EU, stejně jako Amerika jsou před krachem a potřebují nové zdroje, nová území k vybrakování, aby se aspoň částečně, na krátkou dobu udrželi nad vodou. Proto tak moc chtějí Rusko, protože tam jsou možnosti parazitního prospěchu monumentální.

Druhý důvod pro zabrání obzvláště Albánie a Makedonie může být známá pašerácká stezka, kudy se do Evropy vozí drogy. Tyto drogy přicházejí z Nového Zealandu kde jsou vyráběny pod záštitou anglické královské rodiny, jak píše Joseph Gregory Hallett. V drogách jsou obrovské zisky a možná to je, po čem EU tolik touží, chce z nich mít aspoň nějaká procenta. A pak, volný, bezhraniční prostor spolehlivě ušetří pašerákům na komplikacích s celníky.

Jakmile by tyto dva státy vstoupily do EU, pak je nejvyšší čas z této organizace vystoupit. Kdyby tito lidé mohli volně cestovat po zemích Unie a usídlit se kde je libo, pak tam pro nás není místo. To říkám na základě vlastních zkušeností: Amerika je multikulturní země – ke své škodě.

Obdoba NATO v Asii

Tak, jak Austrálie, Británie a Spojené Státy daly dohromady další válku způsobující organizaci jménem AUKUS, už se v jejím členství zhlídly další státy a chtějí také bojovat. Kanada, Japonsko, Nový Zealand a některé asijské státy by se rovněž rády zúčastnily dalšího krveprolití.

Zástupce ruského Ministra zahraničí Igor Morgulov se vyjádřil, že důvod pro něco takového je zjevný, tento další militaristický celek se zkouší sjednotit proti Rusku a Číně. Když vezmeme v úvahu přehnané množství vojenských manévrů, které v blízkosti ruských hranic pořádají Spojené Státy spolu s Japonskem, pak se nemůžeme divit, že to v menších asijských státech vytváří pocit ohrožení a pak se živí bláhovými nadějemi, že větší vojenský celek je ochrání.

Rusové se neustálými manévry cítí rovněž ohroženi a již několikrát varovali Tokio před dalšími provokacemi toho druhu. Morgulov říká, že pokud nepřestanou, Rusko se bude muset uchýlit k odvetným akcím, z důvodu posílení obrany své země.

Polsko se již připravuje urvat co může

Varšavské vedení, podněcováno Amerikou, již plánuje poslat vojáky na západní Ukrajinu a okupovat tuto část země. Ohánějí se tím, že jim toto území historicky patří a chtějí je převzít laciným trikem: napřed tam pošlou „mír udržující jednotky,“ které budou obyvatelstvo „chránit před Rusy.“ No a tyto jednotky pak nikdy neodejdou a ta část světa bude přiřazena k Polsku.

Podle informací z Ruska, Poláci chtějí převzít strategické instalace, kde sídlí ukrajinská Národní garda. Původně chtěli tento útok podniknout spolu s některými jinými státy NATO, ale nikdo nemá zájem si komplikovat život a tak Poláci řekli, že aspoň bude míň svědků. Kdoví, co tam chtějí páchat, že nestojí o svědky!

Hranice mezi státy v Evropě se neustále mění, často násilím, v souladu s politickou a vojenskou historií, jak víme z vlastní zkušenosti. Celá Galicie se stala součástí Polska po 1. světové válce, ale když začala 2. válka, Sovětský svaz připojil její východní část k Ukrajině, což tak zůstalo až do dnešních dnů. O Galicii byly krvavé spory celá dlouhá léta.

Náhradou získalo Polsko hned po 1. válce velkou část německého území, spolu s důležitým přístavem Gdaňsk, dříve Danzig. Z historie víme, že se k původnímu, tam žijícímu německému obyvatelstvu chovali velice krutě, pořádali na ně genocidální nájezdy, zřejmě ve snaze je vyvraždit. Hitler si neustále stěžoval u OSN, ale na nic mu to nebylo. Údajně proto vtáhl do Polska, těsně po tak zvané „krvavé neděli,“ která se odehrála 3. a 4. září 1939 ve městě Bromberg (polsky Bydgošč), pod vedením polského maršála Rydz-Šmigly.

Uvědomte si prosím, zde byla použita stejná taktika jako letos na Ukrajině: agresivní složky ve státě zesílily útoky na vybranou část obyvatelstva a tím donutili jejich soukmenovce, aby je přišli bránit. Laciný trik, ale kupodivu, funguje.

Česká Wikipedie o krvavé neděli v Brombergu neříká vůbec nic. Americké podání je zkresleno, aby vyhovovalo těm, kteří vyhráli válku. Ale celkem bylo na tomto území povražděno asi 58 000 obyvatel německého původu. Žebřiňáky plné lidských mrtvol byly zachyceny na fotografiích, které kvůli censuře z internetu zmizely. To, co zůstalo, jsou jen ubohé náznaky.

V r. 1943 se Východní Galicie a Volhynie, což byly bývalé polské oblasti, později přidružené k Ukrajině, staly dějištěm další genocidy, která si údajně vyžádala až 100 000 obětí. Ukrajinští nacionalisté, zvaní Banderovci, tam vyvražďovali polské a židovské obyvatelstvo. Tyto lidi dnes Ukrajina, pod vedením Zelenského, oslavuje jako národní hrdiny a učí o nich děti ve školách.

Polsko je roztahovačné, to víme i my sami. Hned druhý den po podepsání „Mnichovské dohody“ tehdejším českým Presidentem Benešem, vtrhli Poláci do země a obsadili naše Těšínsko. To proto, že se tam nacházel velice důležitý železniční uzel a také těžba uhlí.

Tajný plán Zelenského

Toto je čistě moje vlastní úvaha, kterou nemám ničím a odnikud potvrzenu. Ale zdá se, že ukrajinský President Zelenský a jeho klika hodlají „zahospodařit“ co nejvíc peněz a tyto uložit v zahraničí. Proto volají po stále nových a nových zbraních a po dalších financích ze Západu, protože peníze rozkradou a zbraně s vojenskou výbavou mohou výhodně prodat na existujícím černém trhu, který má touto dobou četné odběratele.

A až celá situace vyvrcholí, pak jednoduše zmizí a nikdo je nikdy nenajde. Někde v Jižní Americe si koupí statek a budou spokojeně žít, zatím co celá Ukrajina bude ještě mnoho desetiletí doplácet na jejich přehmaty a splácet jejich dluhy. Mohou se v tomto směru snadno poučit na německých Nacistech, jejichž všichni hlavní vedoucí také zmizeli, neznámo kam. Ne, Hitler nezemřel v bunkru a ani mnozí jiní nezahynuli. Pro Bormana poslal Churchill celou armádu odborníků, vedených Ianem Flemingem, autorem knih o špionovi James Bondovi. Dr. Mengele pokračoval se svými pokusy v Americe pod Mk-Ultra, kde se jmenoval Dr. Green.

Podle tak zvaných „Pandora Papers“ bylo vloni zjištěno, že Zelenský, který kandidoval na presidentství se slibem skončit vládu oligarchů a odstranit korupci na Ukrajině, založil již v r. 2012 celou síť firem, které měly údajně sloužit jako obrana proti „agresivitě korupční vlády“ tehdejšího Presidenta Janukoviče.

Holandská politická strana „Forum pro demokracii“ se o tuto skutečnost začala zajímat a zjistili, že Zelenský zahospodařil asi 850 milionů dolarů, z čehož převážnou většinu získal za dobu svého presidentství. Odkud tyto peníze přišly? A kam zmizely?

Zelenský má jako president plat v hodnotě asi 18 500 Kč za rok. Přitom na daňovém přiznání v r. 2021 přiznal 241 500 Kč, z čehož zaplatil 43 000 Kč daň. Ukrajinská media hlásila, že za r. 2020 byl příjem jeho rodiny 160,4 milionů Kč, ale jeho daňové přiznání za ten rok bylo na pouhých 16,3 milionů Kč, což je zhruba desetina. Jak to, že mu to prošlo?

Ilja Kiva, opoziční politik, který byl právě zbaven Zelenským politické hodnosti říká, že sta miliony dolarů jsou převáděny na nejrůznější účty, které má pod správou presidentská kancelář. Tyto účty jsou pak plundrovány nejen Zelenským a jeho lidmi, ale také západními politiky, kteří tímto způsobem berou úplatky za pomoc jejich států Ukrajině. Kiva říká, že příliv peněz na tyto účty je zhruba 100 milionů dolarů za měsíc.

Zelenský má další příjem z televizní stanice Kvartal 95, kterou založil v r. 2003. Její příjem je v hodnotě 20-30 milionů dolarů za rok a Zelenský tam má čtvrtinový podíl. Ještě před presidentstvím vlastnil 25% ve firmě Maltex Multicapital Corp., což je daňový únik, založený na britských Virgin Islands. Zelenský sice tvrdil, že po volbách se tohoto příjmu vzdal, ale to se ukázalo být nepravdivé. Maltex obhospodařuje celou síť pochybných firem, z nichž aspoň dvě investují do nákupu domů v centru Londýna.

Jak to, že Zelenský nehlásí tyto zisky na daňovém přiznání, to je otázka!

Německo nesouhlasí

Němci nesouhlasí s posíláním zbraní na Ukrajinu. Známý dopis kancléři Scholzovi, který původně sepsalo 18 německých intelektuálů a veřejných osobností, jejichž počet postupem času vzrostl na 26 osob (seznam podepsaných a text petice k podpisu ZDE) získal ke dnešnímu dni více než 123 000 souhlasných podpisů dalších Němců.

Tito lidé souhlasí s tím, že Rusko se „provinilo proti mezinárodním zákonům,“ což není pravda. Zde je utajována skutečnost, kterou by správně měli vědět, že podle Charty OSN, článku 5 bylo Rusko plně oprávněno přijít na pomoc ohroženému spřízněnému národu. Proto Rusové narychlo uznali Doněck a Luhansk za samostatné republiky, o kterých dobře věděli, že jsou ohroženy, aby mohli tuto výjimku použít.

Ti, kteří dopis německé vládě podepsali ale naprosto nesouhlasí s posíláním zbraní na Ukrajinu, protože podle nich, to dělá z Německa součást konfliktu. Kdyby pak došlo nějakým způsobem k odezvě od NATO, mohlo by to způsobit rozpoutání další světové války.

Jen tak na okraj, to je, k čemu celková světová situace nenápadně, krůček po krůčku směřuje. V Evropě je to NATO, v Asii AUKUS a jeho další spojenci a zde je to Amerika, se vším všudy. Tito všichni se vyzbrojují proti Rusku a Číně!

A teď dostali ještě dalšího spojence, Satanický templ v Americe, který také chce mír na Ukrajině!

 

Zmiňovaný dopis měl u současné německé vládní koalice značný ohlas. Většina politiků tím byla rozhořčena, hájili se, že zkoušejí pomoct Ukrajině k samostatnosti a zaručit obnovení její územní soudržnosti a podobné výroky. Jedině Sahra Wagenknecht, která patří k levici (Die Linke) vyjádřila souhlas s tímto názorem a prohlásila, že zabránění další světové válce je naprosto na místě.

Zato když německá Ministryně zahraničí Annalena Baerbock mluvila k protestujícímu davu v Ahrensburgu, kdy obhajovala posílání zbraní na Ukrajinu, tak byla neustále přerušována asi 150 shromážděnými, kteří na ni křičeli, že je lhář a válečný štváč. Baerbock je jedna ze Schwabových „mladých světových vedoucích,“ vyškolených (s vymytými mozky) organizací WEF (World Economic Forum), kterou Klaus Schwab vede.

Jižní Osetie na Kavkazu

Gruzie se začátkem r. 1991, následkem rozpadu Sovětského svazu prohlásila za samostatný stát a nikdo jim v tom nebránil. Když se ale později Jižní Osetie chtěla od nich odtrhnout, byl z toho trvalý vojenský konflikt, který se táhl více než 10 let. V r. 2008 poslal gruzínský President Micheil Sákašvili vojska do Osetie, ale tito požádali o pomoc Rusko a Gruzíncům se ubránili. Po skončení bojů se Rusové opět vrátili na své území. Dnes je Osetie samostatná republika, uznaná zatím snad pouze Ruskem.

V současné době podali žádost o připojení k Ruské federaci. Mají v úmyslu uspořádat na toto téma referendum a Rusko se vyjádřilo, že budou respektovat jejich rozhodnutí. Rusové zatím v této záležitosti nic nepodnikli; podle mluvčího Kremlu Dimitrije Peskova čekají na výsledky referenda. Nezdá se, že by projevovali jakoukoliv iniciativu, nebo přílišný zájem toto připojení uskutečnit.

Jane Kaufman, 2. května 2022

—————————–

POZNÁMKA: Na některé odkazy v tomto článku se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií. Musíte změnit svoji IP adresu na americkou, pak to funguje.

 

Sdílet: