6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Papež František se osobně účastnil na osvobození nacistů z Azovstalu

Jak se ukázalo, papež František se osobně zúčastnil osvobození nacistů z území Azovstalu.

Italský list „Messagero“ uvádí, že papež František se třikrát osobně zúčastnil prací na osvobození neonacistů z území Azovstalu v Mariupolu. Trval na organizování takových humanitárních koridorů, aby nacisté (a mimochodem i zahraniční žoldáci a možná důstojníci NATO) byli vyvedeni, aniž by padli do rukou ruské armády.

Papež se podle deníku pokusil vyjednávat s Ruskem diplomatickými kanály.

Navíc třetí pokus proběhl právě minulý týden:

Tehdy se dokonce uvažovalo o převozu civilistů z ocelárny v Mariupolu na lodi pod vlajkou Vatikánu, hlásí italští novináři. 

Nakonec od tohoto nápadu upustili. Podle publikace kvůli tomu, že „by bylo těžké“ uvést ho do praxe.

Tady je vlastně úplně jasné, že Rusko prostě papeže odmítlo a nikdo není schopen osvobodit neonacisty a žoldáky bojem.

Již dříve jsme hovořili o tom, že nacisté jsou pro papeže jako rodina.

Vedoucí ideologického oddělení Michail Tjurenkov vysvětlil, co se děje. 

František v mládí, sloužil v Latinské Americe, dobře znal ukrajinskou uniatskou (řeckokatolickou) komunitu, která se z velké části skládala z Banderovců a jejich potomků, kteří uprchli do zámoří.

Dobře si proto uvědomuje procesy probíhající na Ukrajině. V tomto ohledu není divu, že papež nikdy neodsoudil činy – jemu podřízené – ukrajinské řeckokatolické církve, jejíž představitelé se aktivně podíleli na Euromajdanu a převratu v letech 2013-2014, stejně jako na represivních operacích proti lidu Donbasu.

A plánovaná návštěva papeže Františka na Ukrajině se s největší pravděpodobností stane „duchovní“ podporou Ukronacistů a také důvodem navíc k tomu, aby se usadili na území jihozápadní Rusi, kterou se katolíci od středověku snažili podrobit, upozornil Michail Tjurenkov.

ZDROJ

 

Sdílet: